Prie Chabbriko punktu dar pridečiau:
4. Dažnai OpenSource programos rašo universitetai ir visokios mokymo istaigos. Tai yra daroma ne del pinigu, o del studentu mokymo proceso. Dažnai studentai programos rašo kaip diplomini darba.
5. Kai kurios OpenSource programos - tai bandymu poligonas. Iškarto jos yra testojamos, o paskui dedamos į komercinius paketus (pavyzdis: StarOffice 6.0 > OpenOffice.org > StarOffice 8.0, kuris yra komercinis, o OpenOffice.org tai buvo testavimo poligonas), dar vienas pavyzdis: nemokama Fedora Core - poligonas mokamiems ir labai brangiams Red Hat serverio sistemoms. Dar pavyzdis: Mandriva (buves Mandrake) nemokama versija - tai poligonas mokamam paketui Mandriva Linux Power Pack, kuris yra irgi ne toks jau ir pigus. Ir taip toliau, iskaitant Suse Linux, ASP Linux.
6. Kai kurios korporacijos palaiko OpenSource del konkurencines kovos, kad sužlugdyti konkurentus.
7. Dažnai programeriai rašo programas del savo savireklamos, kad lengviau isidarbinti į žinomas komercines IT-korporacijos. Tokiems programeriams yra lengviau surasti gerai apmokama darba, negu kokiam niekam nežinomam programistui.
8. Yra nemažai programistu, kurie rašo programas del šloves, mat taip apie ju sužinos visas pasaulis.
9. Geriau nemokamai programuoti, negu girtokliauti, voliotis po tvora, kaip purvina kiaule, o galu gale tapti bomžų, ir taip baigti savo gyvenimą.