Autorius Tema: QGIS: Kaip išsaugoti sluoksnių grafinį stilių (*.lyr ir *.sld failai)  (Skaityta 3792 kartus)

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Neprisijungęs Giedrius V.

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Įrašai: 109
    • Žiūrėti profilį
Sekantis klausimas. Ar įmanoma išsaugoti sluoksnio grafines savybes įkėlus iš naujo į QGIS arba nusiuntus kitam vartotojui, kuris naudoja kitokią GIS programą? Ar įmanoma išsaugoti .lyr sluoksnius kaip kitose mokamose GIS programose?

Atsakymas.
Tai galima padaryti labai paprastai:
1. Ant pažymėto sluoksnio (kurio stiliai, spalvos ir visi kiti nustatymai mus tenkina ir mes juos norime persiųsti kolegai, kad jis nevargtų dėliodamas tą patį) spaudžiame dešinį pelės mygtuką ir Properties:2. Atsivėrusio lango apačioje pasirenkam Save Style:3. Nurodome kur išsaugoti failą ir pasirenkame SLD File:Pagal nutylėjimą programa siūlo QGIS Layer Style File, bet pasirinkus pastarąjį juo pasinaudot galės tik QGIS vartotojai. SLD failas yra standartas, kurį atpažįsta visos GIS programos.

4. Siųsdami sluoksnį kolegai pridedame ir SLD failą.

5. Gavęs sluoksnį iš savo kolegos įsikelia ir mato, kad jo savybės yra neišsisaugojusios, pagal nutylėjimą programa nustato savo savybes ir stilius kiekvieną kartą vis kitaip.

6. Tuomet kolega daro taip kaip nurodyta 1. punkte, pasirenka Load Styleir pasirenka SLD failą, kurį kolega atsiuntė kartu su sluoksniu.

Viskas :)

Pastaba. Jeigu jums atsiuntė sluoksnius su .lyr failais jūs galite siuntėjo paprašyti kad konvertuotų į SLD kaip parodyta čia http://gis.stackexchange.com/questions/3755/how-to-edit-or-convert-arcgis-10-layer-style-to-a-slds-file