Autorius Tema: Plazma neveikia ant betkokio kompo  (Skaityta 13786 kartus)

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Neprisijungęs boolve

 • Naujokas
 • *
 • Įrašai: 3
  • Žiūrėti profilį
Plazma neveikia ant betkokio kompo
« Įrašytas: 2017 m. Gegužės 09 d. 21:37:22 »
Labas,
Na OpenSUSE 42,x vis pamaigau suinstalinęs virtualioje mašinoje. Na tai priėjo laikas susinsatlinti į atskirą kompiuterį, nes matau kad reikia., Gavau kaip tik dovanų kažkokį AMD dviejų branduolių su 4GB ramo ir kažkokiu disku ir kažkokia GPU. Ir po idiegimo prisiloginus matosi geriausiu atveju backgroundas, ir kartais palė ir dar kairiame viršutiniame kampe kažkoks widgetų menių mtgtuka sbet vienas neveikia.. tai su klaviatūra geriausiu aveju išeina tik išsiloginti..
Tai kodėl taip sudėtinga šiais laikais su tais linuxais? :)
nuo ko pradėti trublešūtinti? Greiciausiai kokianors ATI vaizdo plokštė maišys man gyvenimą? ar kas dar? Su kitomis po defaultu instalintomis grafinėmis terpėmis eina kažką veikti.. tai bandau updeitinti primoje vietoje..
bet klausima sišlieka tas pats - ar riekia prieš instaliuojan i betkokį kitą kompiuterį žinoti apie jį ką nors ir pasiruošti isntaliacijai kitą kartą? Nor sman atrodo kad yra pasitaikę man ir virtualioje mašinoje tokie dalykai, tik nebepamenu ko imiausi spęsti problemos..

Ačiū už betkokį į temą atsakymą..

Neprisijungęs boolve

 • Naujokas
 • *
 • Įrašai: 3
  • Žiūrėti profilį
Ats: Plazma neveikia ant betkokio kompo
« Atsakymas #1 Įrašytas: 2017 m. Gegužės 17 d. 23:15:57 »
Žodžiu, po ilgų terlionių, sugalojau idėti kitą GPU tai viskas lyg ir susitvarkė.. Iškart geriau pradėjo rodyti vaizdą.
Bet ačiū už atsakymus. :)

Neprisijungęs embar

 • Administrator
 • Naujokas
 • *****
 • Įrašai: 19
  • Žiūrėti profilį
Ats: Plazma neveikia ant betkokio kompo
« Atsakymas #2 Įrašytas: 2017 m. Birželio 18 d. 20:07:43 »
Tiek sprendžiant tavo bėdą, tiek apskritai prieš galvojant naudoti kompiuteryje Linux, pravartu pasidomėti:
1) kokie yra reikalavimai sistemai (pvz., rekomenduojamas RAM kiekis, palaikomos architektūros...); tavo atveju 4GB tikrai pakanka;
2) jei vaizdo plokštė yra iš pačių naujausių AMD ar Nvidia plokščių, dera pasidomėti, kaip konkretus vaizdo plokštės modelis palaikomas.

Reikėtų tiksliai žinoti vaizdo plokštės modelį – antraip nelabai galima toliau kalbėti. Susižinoti modelį galima netgi jei grafinis vaizdas nenorodomas, bet bent pavyksta pavyksta patekti į konsolės langą. Žr. instrukcijas kaip susirinkti reikiamą informaciją lietuviškai:
https://lt.wikibooks.org/wiki/Linux_žaliems:_openSUSE/Juodas_ekranas_arba_konsolė_paleidžiant_iš_diegimo_laikmenos#Informacijos_rinkimas

Jei matai jau matai foną, pelę, meniu – vadinasi plokštę aptinka, tvarkykles randa, bet ko gero jos tai konkrečiai plokštei dar netiko iki galo.
Paprasčiausias sprendimas: paleidžiant kompiuterį rinktis „atsarginiai parametrai“, „failsafe mode“ ar pan.
Tokiu atveju paprastai išjungiamas KMS (Kernel Mode Setting), kuris nuo openSUSE 11.3 versijos numatytuoju atveju įjungimas automatiškai praktiškai visoms vaizdo plokštės. KMS galima išjungti pačiam nurodžius paleidimo (boot) parinktį ties branduolio (linux) eilute: modeset=0 (kaip tą padaryti konkrečiai, priklauso nuo paleidyklės (bootloader); pavyzdžiui, kad galėtum keisti paleidimo parametrusGRUB2 paleidyklėje, reikia klaviatūra nueiti iki norimos operacinės sistemos ir spausti „e“ raidę).

Jei naudoji KDE Plasma5 darbalaukį, o vaizdo plokštė sena, bėdų gali kilti dėl to, kad Plasma galbūt bando naudoti OpenGL 2, kurios gali nepalaikyti vaizdo plokštė. Tokiu atveju gali keisti Plasma parametrus, kad primygtinai naudotų programinį (raster) atvaizdavimo būdą be aparatinio spartinimo. Žr. http://opensuse.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=162:patarimai-dl-kde-plasma-5-grafikos

Jei vaizdo plokštė nauja, galima bandyti diegtis AMD nuosavybines tvarkykles, tačiau pastaraisiais metais buvo prasta situacija su jomis: AMD nustojo palaikyti FGLRX/Catalyst tvarkykles, tačiau naujos kartos AMDGPU-PRO tvarkyklės palaiko vis dar mažai plokščių, bet bandyti gali, žr. http://opensuse.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=209:amdgpu-pro-prieinamas-opensuse-leap-sistemoms

„openSUSE Leap“ sistema naudoja santykinai senusį Linux branduolį. Jei vaizdo plokštė nauja, gali tekti ieškoti naujausio Linux branduolio, tad reikėtų arba prisidėti papildomą saugyklą su naujesniu branduoliu (kernel-default paketu) arba tiesiog rinktis „openSUSE Tumbleweed“.

Galima bandyti ir kitus sprendimo būdus iš to paties puslapio
https://lt.wikibooks.org/wiki/Linux_žaliems:_openSUSE/Juodas_ekranas_arba_konsolė_paleidžiant_iš_diegimo_laikmenos
arba naudotis patarimais iš openSUSE angliško vikio
https://en.opensuse.org/SDB:Configuring_graphics_cards
https://en.opensuse.org/SDB:ATI_troubleshooting

Galimų priežasčių, kodėl taip buvo, gali būti ir kitų, sprendimo būdų taip pat sąrašas nėra baigtinis.
« Paskutinį kartą keitė: 2017 m. Birželio 20 d. 18:54:35 sukūrė embar »

Neprisijungęs karpatas

 • Jr. Member
 • **
 • Įrašai: 71
  • Žiūrėti profilį
Ats: Plazma neveikia ant betkokio kompo
« Atsakymas #3 Įrašytas: 2022 m. Liepos 13 d. 15:42:18 »
Žodžiu, po ilgų terlionių, sugalojau idėti kitą GPU tai viskas lyg ir susitvarkė.. Iškart geriau pradėjo rodyti vaizdą.
Bet ačiū už atsakymus. :)

Labas,

o tai tiesiog pačioj GPU bėda ir buvo?