Autorius Tema: Vaizdo drv.  (Skaityta 8763 kartus)

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Neprisijungęs Belial

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 9
    • Žiūrėti profilį
Vaizdo drv.
« Įrašytas: 2006 m. Lapkričio 14 d. 16:51:57 »
Kaip idiegt teisingus video kortos drv. Ir is viso kur ja rast? :) Device manager jos arba nera arba as jos atpazystu. Gal kas buvot susidure su sita problema?

Neprisijungęs Mantas Kriaučiūnas

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 14
    • Žiūrėti profilį
    • http://baltix.akl.lt
Vaizdo drv.
« Atsakymas #1 Įrašytas: 2006 m. Lapkričio 16 d. 17:27:51 »
2006-11-14 Belial rašė:
> Kaip idiegt teisingus video kortos drv. Ir is viso kur ja rast?
> Device manager jos arba nera arba as jos atpazystu.

Vaizdo plokštės modelį galite pažiūrėti Sistema->Administravimas->"Device manager", ieškok išskleidžiamos eilutės, kurioje yra PCI bridge ir ją išleidęs rasi savo vaizdo plokštę, pvz pas mane yra taip:

\/ Computer
      Processor
      [...]
   \/ VT8237 PCI bridge [K8T800/K8T890 South]
         RV280 [Radeon 9200]

Taigi, paspaudus ant to "RV280 [Radeon 9200]" PCI kortelėje randu visą info - t.y. kad gamintojas yra ATI Technologies Inc, kad modelis yra RV280 [Radeon 9200], OEM produktas yra Sapphire Radeon 9200

Ne toks patogus, tačiau greitesnis būdas sužinoti kokia pas tave vaizdo plokštė yra terminale įvykdyti šią komandą:

lspci |grep VGA

Tuomet tau parašys kokia tavo vaizdo plokštė, tačiau informacijos bus mažiau nei per Device Manager, pvz pas mane lspci komanda parašo:

0000:01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RV280 [Radeon 9200] (rev 01)

Kaip įdiegti draiverius ? Čia iš dalies priklauso nuo draiverių, dažniausiai Linux distribucijos jau turi visų palaikomų vaizdo plokščių draiverius ir nieko papildomai įdiegti nereikia.
Kai kurioms populiaroms plokštėms, t.y. ATI Radeon bei NVIDIA Geforce standartiniai Linux draiveriai nepalaiko 3D spartinimo, tuomet reiktų įdiegti gamintojų sukurtus draiverius. Šie draiveriai yra Baltix CD, aplanke "video-drivers". Juos instaliuoti labai paprasta - tiesiog paspaudi ant .deb failo iš atitinkamą video-drivers poaplankio - ATI (failas xorg-driver-fglrx_*.deb)  arba NVIDIA (failas nvidia-glx_*.deb) ir atsiradusiame lange paspaudi mygtuką "Įdiegti" ("Install").

Kai suinstaliuosi gamintojų 3D draiverius reiks juos įjungti.

ATI Radeon (xorg-driver-fglrx_*.deb) draiverių įjungimui reik terminale įvykdyti komandą:
sudo aticonfig --initial

NVIDIA (nvidia-glx_*.deb) draiverių įjungimui reik terminale įvykdyti komandą:
sudo nvidia-glx-config enable

Kai įvykdysi vieną iš šių komandų atsijunk nuo grafinės aplinkos ir prisijungimo lange perkrauk grafinę aplinką (klavišų kombinacija CTRL-ALT-Backspace) arba tiesiog perkrauk kompiuterį (tik nespausk Reset klavišo, kuris yra ant kompiuterio dėžės).
Naudokite laisvą ir patogią sistemą - Baltix GNU/Linux: http://baltix.akl.lt

Neprisijungęs Belial

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 9
    • Žiūrėti profilį
Vaizdo drv.
« Atsakymas #2 Įrašytas: 2006 m. Gruodžio 06 d. 11:13:10 »
Dekui tau Mantai uz issamu atsakyma. Bet pas mane "sis 760" ir gamintojas linuxams draiveriu  
neturi. Na as vel del to pacio :) Draiverius radau ir parsisiunciau, bet pasisrodo toje diroje kur reikia juos ikist jau yra tokie. Tai reiskia kad as juos ir turejau :) Aukstesnia geba kazkaip isgimdziau. Xorg.conf vietoj "vesa" irasiau "sis" bet kaip stabdo screensaver' is ir zaidimukas taip stabdo. Ko nedadariau? :) Gal kaip tu sakai reik juos ijungt gal gali paaiskint kaip tai padaryt arba nuoroda kokia numest. Buciau labai dekingas. drv parsisiunciau is cia http://www.winischhofer.at/linuxsisusbvga.shtml#textcon. Cia ir paaiskinimai yra kaip idiegt, bet labai jau painiai :) visokie "SiS DRM", "sisfb" "sisfb.o/sisfb.ko" ir taip toliau, as nezianu ka kur ir kaip jie daro :) man tai pauksciu kalba. Buciau labai dekingas uz pagalba.