Sveiki,
Noreciau pasidalinti savo patirtimi. Jau kazkur 1,5 metu kaip nenaudoju windows, visa developinima darau is savo mylimos Gentoo.
Taciau dabar mokausi Svedijoje, kur turiu vykdyti viena projekta susijusi su duomenu bazemis. Mano projektas yra susijes su Java, bet kadangi pati DBVS parasyta su C/C++ tai ten C/Java interfeisas veikia tik Windowse.
Taigi gavau laptopa, kur turiu idegti Tomcat, AMOS II (DBVS) ir GWT (toolsas, kuri man reikia tirti). Tik dabar pradejau suprasti kokia sauni yra Linux aplinka developeriams.
Kadangi esu Gentoo vartotojas, tai esu priprates daug dirbti su konsole. 10-15 atviru konsoliu, esant intensyviam darbui - man iprastas reikalas.
Tai buvo pirmas skaudus smugis man, nes Windowse teko naudoti CMD ir FAR. Is ju gana sunku copy pastinti teksta, bei letesne navigacija negu Bash'e. Kas dirbo tas zino.
Antras smugi gavau, kai teko redaguoti Environment Variables. Visu pirma, reikia zinoti kur jie yra, nes tai irgi toli grazu ne Common Knowledge, kaip man atrodo. To labiau, kad vietoj to, kad redaguotum viena tekstini faila, kuri gali graziai pakomentuoti ir suformatuoti, turi dirbti su maziukais langeliais. Be to nezinau, kaip is ten galima istraukti visu tu kintamuju sarasa su reiskmemis.
Pagaliau cia nera centrines repozitorijos, is kur gali lengvai diegti reikiama iranga (apt/portage/t.t.) tad vietoj vienos komandos tenka listi i skirtingas vietas ir keisti nustatymus.
Ir jei kur iskils klaida, vargu ar imanoma ka nors padaryti, nes net suvokti kas veikia ne taip daugeliu atveju yra beveik neimanoma.
Zmones, netikekit, Windows nera user friendly, bent jau developeriams. Savanoriskai as niekada negrisiu i Windows, deja ne visur tai yra imanoma.