Autorius Tema: Siūlau naują forumą - lietuvių kalbos palaikyms AK PĮ  (Skaityta 8207 kartus)

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Neprisijungęs infviza

 • Naujokas
 • *
 • Įrašai: 1
  • Žiūrėti profilį
Siūlau naują forumą - lietuvių kalbos palaikyms AK PĮ
« Įrašytas: 2006 m. Liepos 22 d. 07:20:51 »
VLKK šiuo metu vyksta tokia diskusija "Vis dėlto lietuvybės palaikymas kompiuteriuose yra pusinis".

Sprendžiant iš to, ką ten rašo dalyviai, tikrai trūksta informacijos apie AK galimybes. Cituoju (paryškinta mano):

"Rupes
2006-07-19 19:38
   Po tos istorijos su diakritikais ir unikodo standartu, nelabai tikiu ar pavyks kas doro padaryti, ir ar verta? Juk, kaip paaiškėjo ir dabartinė abėcėlė nėra tobula ir net per sudėtinga (dėl tos visos diakritikos: kad ir áu, aĩ – ar tai normaliai atrodo, ar parašysi šitai bet kurioje programoje , apie telefoną jau visai tyliu).
Pridursiu, kad nuo kompiuterizavimo pradžios lietuvoje – pagrindinės jėgos ir skiriamos lietuviškų šriftų pritaikymui kompiuteriui – betgi pastarieji kuriami ne lietuvių, jiem tie lietuviški kringeliai nereikalingi – reiškia niekada nebus programinės įrangos pilnai palaikančios lietuvių kalbą ir ne dėlto, kad kas tosios neišverčia! o dėlto kad iš vidures jokia sistema tokių kringelių nepalaiko ir nepalaikys (nebent patys gaminsimės kompiuterius ir rašysimės jiems programas)
Taigi, tai karas kurio negalime laimėti, nes neturime tam pakankamos įtakos – ir tik tuščiai eikvosime laiką ir jėgas, ką iki šiol ir darome, ar ne todėl kompiuteristai taip prastai šneka lietuviškai, o ką jie gakli veikti lietuviškai, laiškelių rašinėjimas ar lietuviškų meniu spaudinėjimas tai toli ne visas darbas su kompiuteriu! kur programavimas, internetas, duomenų bazės...; maža kad išversime sąsajos meniu, ar net ir dokumentaciją, bet! viduje jokia įranga nesupras mūsų „kringelių“ – reiškias vėl teks švepuoti rusišku tarimu – tikiuosi nesitikite priversti, ar kažkaip kitaip priversti pasaulio programuotojus parmokti lietuviškos abėcėlės (o kur dar priegaidės! viso beveik šimtas ženklų) – ir tai nėra kokia prigimtinė mūsų bėda, visus šituos rūpesčius galima ir reikia išmesti istorijos šiukšlynan ir puoselėti kas svarbiausia: kalbą, o ne rašmenis, nes jie nepriimami naujojo technikos pasaulio, lieka jo periferijoje, ar ir mes joje norime likti?
Taigi ir pasiūliau naująją abėcėlę, ją prisidėję galėtume skirti visas jėgas tikram darbui, o ne nuolatinei kovai su ne mūsų kurta technika.


Kitokia išeitis drąstiškesnė: standartų gamybos ir prekybos karai, apribojimai C betgi šičia gi nieko nedaroma, netgi pralaimima, pusė kirčiuotų raidžių unikodo standarte nėra, parduotuvėj nenusipirksi lietuviškos klaviatūros, jau nekalbu apie programinę įrangą... pralaimima visais frontais! O atsakingi asmenys apsimeta, kad nieko nevyksta!
Na taip nieko ir nevyksta..."

Neprisijungęs Rimas Kudelis

 • Administrator
 • Naujokas
 • *****
 • Įrašai: 4
  • Žiūrėti profilį
Siūlau naują forumą - lietuvių kalbos palaikyms AK PĮ
« Atsakymas #1 Įrašytas: 2013 m. Kovo 19 d. 03:18:05 »
Tokią informaciją dabar galima rasti adresu http://lietuvybė.lt. Forumo skiltį bus galima sukurti, jeigu čia vyks pakankamai daug diskusijų šia tema.