jie viska daro ka gali, tisiog ne viskas taip paprastai šiame pasaulyje, yra ir pinigu trukumas, ir technikos trukumas, ir žmoniu kvalifikuotu truksta,
na, o dar prisidėjo tai, kad kai kurie kodo gabalai buvo išvadinti nešvaraus reverse engineering-o vaisiais ir (tarkim) gandų pavidalu girdėjau, kad todėl GPL šalininkai visą komandą teptelėjo tamsiu guašu. dėl to buvo pradėtas ReactOS kodo
auditas ir nešvaraus reversing-o dėka gautas kodas privalės būti perrašytas (norint nepažeisti prisiimtos licencijos).
http://en.wikipedia.org/wiki/ReactOS#FunctionalityAs of August 27, 2006, the audit is 94.9% complete and on a steady path to completion.
žodžiu, šitas reikalas vis lėtėja. bet jie kažką sugalvojo, ir dabar jau nebestabo suauditintų failų tobulinimo, atrodo.
~ tuo pačiu laiku išgirdau apie naują projektą:
TinyKRNL. jis su ReactOS susijęs taip, kad gali naudotis ReactOS kodą bet kada (nes yra OpenSrc, bet nėra nei GPL, nei LGPL), o ROS-as TKRNL-o kodo naudoti taip paprastai negali. viešas TinyKRNL pasiskelbimas skamba kaip noras turėti minimalistinę OS, skirtą kad ir akademiniams, tiriamiesiems tikslams ir esančią OpenSource. gi ReactOS
wiki rašo kiek detaliau:
The methods used for development of TinyKRNL’s modules source code involve all possible methods of achieving the end result of having a 100% compatible (or even identical) result. Reverse engineering is one of them (mainly so-called ‘dirty’ way, for further reference see Wikipedia’s article about clean room reverse engineering vs. dirty room reversing).
Unfortunately, due to copyright laws and other law-related stuff, ReactOS (which aims at commercial usage too) can not directly utilize methods of development like dirty reverse engineering, and thus ReactOS can not share all code with the TinyKRNL project like we are sharing code with WINE.
However, there are some very useful exceptions:
* Firstly, all interfaces are shared. This gives ReactOS project an unbeatable level of compatibility and legal freedom too (interfaces can not be copyrighted).
* Secondly, the great thing is that TinyKRNL will provide the most complete documentation of the most recent and technically advanced version of a released NT-famility operating system – Windows 2003 SP1. ReactOS developers can use this documentation for reference when creating a clean implementation of functions or improving already developed code.
* Thirdly, any code in TinyKRNL which respects the ReactOS policies regarding development can directly be added into ReactOS, as well as any build tools or 3rd-party files.
tai va kaip būna...
Jie gali panaudoti kai kuriuos kodus, ir Wine jau rytoj dirbs idealiai, bet už tai jiems gresia bauda, nes kodu savininkai nesutinka leisti naudoti tos kodus.
nu, šitas teiginys kone bet kuriems projektams projektams tinka. o ką reiškia „gali“? jei nusipirksi visus OS išeities kodus iš M$, tai ir naudok sau : ))
bet ne piniguose esmė, o idėjos ar tiksliau licencijos laužyme. LGPL licencijos. kalbam juk apie projektus, norinčius būti teisiškai gražiais, o ne apie kelerių metų senumo windows-src vagis, ar ne? taigi, čia tos tavo baudos tėra labiau pasekmė, o ne priežastis.
pvz. Wine projekto vadovas Alexandre Julliard griežtai pasisako prieš viską, kas liečia Wine licencijos (LGPL) keitimą. sykį, pamenu, jis gana šiurkščiai
atsiliepė apie ReactOS devs-ų patch-us Wine projektui (jei spausit
[ thread ], išvysit visus „atsišaudymus“). mintis maždaug tokia: „jūs kažkiek apjuodinot OpenSrc pasaulį vogdami ir panaudodami M$ kodą, tad nepykit, bet mes jūsų nelabai norim“, nežiūrint į tai, kad pagal peržiūrėto kodo apimtį ReactOS jau artėja link devyniasdešimt kažkelių %...
šiaip man liūdna, nes Wine ir ReactOS bendro funkcionalumo kodas apima gana daug DLLų, sakyčiau, todėl projektams griežtai išsiskyrus bus prarastas nemažas potencialas Wine atžvilgiu. kaip bebūtų, ~ kas mėnesį vis pastebiu po vieną kitą ne tik buvusių ReactOS developer-ių
patch-iuką, siunčiamą į wine-patches@... ir priimamą į pagr. kodo saugyklą, bet ir esamų ReatOS devs-ų
patch-us Wine projektui : )
belieka tikėtis, kad laikui bėgant ReactOS-as ne tik neatsiliks nuo Wine projekto, bet ir suteiks naudos pastarajam : )