Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Giedrius V.

Puslapiai: 1 ... 5 6 [7]
91
Nubraižytą plotą tenka taisyti koreguoti, tačiau taisant atsiranda plyšiai:Kad taip neatsitiktų Snapping Options lange pažymime varnele "Enable topological editing":Po to Pasirenkame "Node Tool" įrankį ir taisome ploto ribas:

Dabar plyšių nebelieka. QGIS automatiškai užpildo plyšį koreguojant ploto ribas:


92
Dažnai reikia tiksliai prijungti plotą (poligon) prie esamo ploto, kad tarp jų neliktų plyšių. Tam reikia naudoti "Snapping option" (Settings -> Snapping Options)
Atsivėrus langui reikia redaguojamą sluoksnį pažymime varnele. Pažymime varnele "Avoid Int." tai leidžia sutapatinti plotų gretimybes. Braižant užlipus ant esamo ploto bendroji linija bus automatiškai nubrėžiama pagal esamą plotą:Nustačius Snapping parametrus aktyvuojame sluoksnį darbui ir braižome naują plotą:Norint užbaigti ploto braižymą spaudžiam dešinį pelės mygtuką, užpildome atsivėrusią formą (tai atributų lentelės duomenys apie naują plotą) ir spaudžiam OK:Štai taip atrodo prijungtas naujas plotas, kuris turi bendrą kraštinę su buvusiu plotu:


93
Apie tai rašyta kitoje temoje http://forumai.akl.lt/topic/4675/kaip-ikelti-skaiciuokles-faila-su-taskinemis-koordinatemis-i-qgis/

Bandant į kelti arba eksportuoti meta klaidąJums reikia įdiegti trūkstamas xlw ir xlrd bibliotekas.

Kaip tai padaryti ant Windows OS:

Iš qgis.org tinklalapio reikia atsisiųsti OSGeo4W Installer'į http://download.osgeo.org/osgeo4w/osgeo4w-setup.exe

Paleisti jį administratoriaus teisėmis. Dešiniu pelės mygtuku spustelėti ant instalerio failo ir paspausti "Run as administrator"Toliau darome kaip pavaizduota žemiau ir spaudžiame Next:

Išskleidžiame bibliotekos sąrašą:Ir pasirenkame trūkstamas bibliotekas:


94
Su "XY tools"

Pirmiausia reikia atsisiųsti XY tools plugin'ą Plugins -> Featch Python Plugins

P to Vector -> XY tools -> Opening an Excel spreadsheet file as a Vector layer

Pasirenkam Excel failą su taškų koordinatėm ir spaudžiame Atverti

Atsivėrusiame lange pasirenkame x ir y reikšmes excel lentelėje ir spaudžiate ok:Lygiai taip pat galima importuoti duomenis iš Libreoffice Calc  (Vector -> XY tools ->Open Libre/OpenOffice file as attribute tabl or Point layer)

Viskas!

Jeigu jums meta tokią klaidą:žiūrėkite kaip tai ištaisyti kitoje temoje http://forumai.akl.lt/index.php/topic,4678.0.html

95
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS klaidos ir kitos problemos
« Įrašytas: 2013 m. Kovo 21 d. 11:48:53 »
Pabandykite perinstaliuoti iš naujo programą. Tik atsisiųskite naują instalą iš čia:
http://qgis.org/downloads/QGIS-OSGeo4W-1.8.0-2-Setup.exe
Diegiant reiktų administratoriaus teisėmis. Tą padaryti galima spustelėjus ant instaliacinio failo dešinį pelės mygtuką ir "Run as administrator"


96
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS neatsimena prieš tai naudotos direktorijos
« Įrašytas: 2013 m. Kovo 21 d. 11:27:29 »
Citata iš: GiedriusN
Gal žinai  - niekaipo nerandu, kur nustatyti, kad atidarinėtų norimoje direktorijoje?

Paprastai QGIS atidaro tą pačią direktoriją, kurioje buvai prieš tai. Bet jeigu taip atsitinka (gal netvarkinga operacinė sistema) tai galima norimą direktoriją įdėti į "Vietos" (My Computer būna kairėje ten kur My Documents, My Networck ir kt.).

97
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS klaidos ir kitos problemos
« Įrašytas: 2013 m. Kovo 21 d. 10:13:12 »
Citata iš: GODhack
Ta klaida kur ideta zinoma ir istaisyta naujausioj programos versijoj.

Mokymų metu visi buvo įsidiegę tą pačią naujausią versiją ir tik ant vieno kompiuterio iškilo tokia problema. Ar tai tikrai versijos klaidos?

98
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS klaidos ir kitos problemos
« Įrašytas: 2013 m. Kovo 18 d. 23:21:06 »
Mokymų metu viename kompiuteryje (dėl mums nežinomų priežasčių) QGIS programa nedavė įdiegti plugin'ų.
Plugins -> Fetch Python Plugins


Operacinė sistema Windows 7 Home Premium

Galima spėti, kad tai dėl ypač geros kompiuterio apsaugos (antivirusinė ar ugniasienė). Gal kas gali padėti šiuo klausimu? pridedu metamą klaidą:


Traceback (most recent call last):
  File "C:/PROGRA~2/Quantum GIS Lisboa/apps/qgis/./python\qgis\utils.py", line 143, in loadPlugin
    __import__(packageName)
  File "C:/PROGRA~2/Quantum GIS Lisboa/apps/qgis/./python\qgis\utils.py", line 309, in _import
    mod = _builtin_import(name, globals, locals, fromlist, level)
ImportError: No module named sextante

Python version:
2.7.2 (default, Jun 12 2011, 15:08:59) [MSC v.1500 32 bit (Intel)]


QGIS version:
1.8.0-Lisboa Lisboa, f440b60

Python path: ['C:/PROGRA~2/Quantum GIS Lisboa/apps/qgis/./python', 'C:/Users/Gintar\xc4\x97/.qgis//python', 'C:/Users/Gintar\xc4\x97/.qgis//python/plugins', 'C:/PROGRA~2/Quantum GIS Lisboa/apps/qgis/./python/plugins', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\bin\\python27.zip', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\DLLs', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\plat-win', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\lib-tk', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\qgis\\bin', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\PIL', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\win32', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\win32\\lib', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\Pythonwin', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\wx-2.8-msw-unicode', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\qgis\\python\\plugins\\fTools\\tools']>

99
Su "Delimited Text Layer"
Šitas klausimas mokymo metu buvo išspręstas nepilnai, kai kuriems tiesiog nepavyko. Manau taip atsitiko dėl to, kad buvo skirtingos MC Office versijos. Pridedu nuorodą kaip išsaugoti įvairių skaičiuoklių failus į .CSV failą ir ant įvairių platformų (operacinių sistemų) http://www.surveygizmo.com/survey-software-support/tutorials/export-to-csv-from-office-spreadsheet-excel-calc-numbers/#2007

Ir dar kartą pakartokite tai ką darėte per mokymus: http://www.gistutor.com/quantum-gis/19-beginner-quantum-gis-tutorials/59-how-to-create-a-shapefile-from-xy-data-using-qgis.html

100
Sekantis klausimas. Ar įmanoma išsaugoti sluoksnio grafines savybes įkėlus iš naujo į QGIS arba nusiuntus kitam vartotojui, kuris naudoja kitokią GIS programą? Ar įmanoma išsaugoti .lyr sluoksnius kaip kitose mokamose GIS programose?

Atsakymas.
Tai galima padaryti labai paprastai:
1. Ant pažymėto sluoksnio (kurio stiliai, spalvos ir visi kiti nustatymai mus tenkina ir mes juos norime persiųsti kolegai, kad jis nevargtų dėliodamas tą patį) spaudžiame dešinį pelės mygtuką ir Properties:2. Atsivėrusio lango apačioje pasirenkam Save Style:3. Nurodome kur išsaugoti failą ir pasirenkame SLD File:Pagal nutylėjimą programa siūlo QGIS Layer Style File, bet pasirinkus pastarąjį juo pasinaudot galės tik QGIS vartotojai. SLD failas yra standartas, kurį atpažįsta visos GIS programos.

4. Siųsdami sluoksnį kolegai pridedame ir SLD failą.

5. Gavęs sluoksnį iš savo kolegos įsikelia ir mato, kad jo savybės yra neišsisaugojusios, pagal nutylėjimą programa nustato savo savybes ir stilius kiekvieną kartą vis kitaip.

6. Tuomet kolega daro taip kaip nurodyta 1. punkte, pasirenka Load Styleir pasirenka SLD failą, kurį kolega atsiuntė kartu su sluoksniu.

Viskas :)

Pastaba. Jeigu jums atsiuntė sluoksnius su .lyr failais jūs galite siuntėjo paprašyti kad konvertuotų į SLD kaip parodyta čia http://gis.stackexchange.com/questions/3755/how-to-edit-or-convert-arcgis-10-layer-style-to-a-slds-file

101
Dar buvo klausimas kaip legendos simbolius išdėstyti horizontaliai?

Tai daroma kolkas labai paprastai įkeliant kelias legendas ir dedant kaip paveikslėlius vieną šalia kitos bei pašalinant nereikalingas.Plačiau apie tai skaitykite čia http://gis.stackexchange.com/questions/28158/how-to-group-elements-in-qgis-legend-side-by-side

102
Sveiki,

Praėjus mokymams skubu atsakyti į klausimus kurių nežinojau mokymų metu (man jų praktikoje neprireikė).

Pirmas klausimas. Kaip su Print Composer (žemėlapių kūrimo įrankis) legendos įrankyje pakeisti simbolio pavadinimo išsidėstymą? Pvz. Pagal nutilėjimą QGIS rašo sluoksnio pavadinimą virš sluoksnio o reikia, kad jis būtų išsidėstęs už (dešinėje).

Atsakymas.

Daroma taip:
1. Pažynėjus su pele legendos langelį ir Items Properties kortelėje ->Legend Items lange dešinėje pažymime norimą keisti sluosnį ir išskleidžiame jį, kad matytume simbolį.2. Uždedame žymeklį ant simbolio Legend Items lange ir spaudžiame Item textĮvedame arba įkopijuojame reikalingą tekstą ir spaudžiame ok

.

Tekstas atsiras toje vietoje kur mums reikia - iš dešinės

.

Jei nenorime teksto virš simbolio tiesiog pažymime jį ir vėl spaudžiame Item text ir ištriname tekstą. Sapudžiam ok ir tekstas dingsta3. Norėdami keisti rašmenis Item Properties kortelėje spaudžiame ant General ir renkamės Item font


Puslapiai: 1 ... 5 6 [7]