Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Giedrius V.

Puslapiai: 1 ... 4 5 [6] 7
76
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS kaip nubrėžti plotą pagal taškus
« Įrašytas: 2013 m. Rugpjūčio 14 d. 10:26:56 »
Atsisiųskite Plugin'ą Points2One per Plugins -> Featch Python Plugins

Ikonėlė atrodo taip:

Kai pasileisite, viską suprasite ką reikia daryti. Ten paprasta.

77
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: Kas parašytų Diplominį darbą Kauno Kolegijai
« Įrašytas: 2013 m. Gegužės 05 d. 11:33:58 »
Ar aš ne taip supratau? Jūs norite, kad kažkas už jus darbą padarytų ir dar su mokama programa? Tuomet jūs ne čia pataikėte. Čia kalbama tik apie laisvąsias (atviras) programas.

78
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: Kas parašytų Diplominį darbą Kauno Kolegijai
« Įrašytas: 2013 m. Gegužės 05 d. 11:28:28 »
Klausimas nekonkretus. Ar jums reikia atlikti jūsų diplominiame darbe užduoties procesą (darbo sekos su konkrečia programa) ar parodyti rezultatą (jau padaryto žemėlapio ar analizės). Jeigu jūsų prašo rezultato, tai neturėtų reikalauti kokia programa tai reikia daryti. Tai tas pats kaip reikalauti važiuoti su mersedesu, nors jūs turite tik Opelį. Nuvažiuosite ir su vienu ir su kitu. Jeigu jūsų reikalauja tik su viena programa dirbti ir nesiūlo alternatyvų, tokiu atveju reiktų pakalbėti su jūsų dėstytoju kokiu pagrindu jis tai daro. Gal jis yra tos programos distributorius ir dėl to yra šališkas, o gal tiesiog pats nemoka dirbti su kitokia GIS programa arba jam sumoka už tai, kad parodytų tik vieną programą, ir jūs baigę kolegiją su niekuo daugiau nemokėsite dirbti, būsite priversti pirkti tik tą produktą. Kitaip sakant būsite priklausomas. Švietimo įstaigose turėtų būti pateikiama daugiau alternatyvų.
Be to studentui niekas nedraudžia studijuoti savarankiškai. Mokėdami dirbti su keliomis GIS programomis jūs įgysite tik privalumų ir būsite nepriklausomas.

79
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Žemėlapių kūrimas su QGIS naudojant Print Composer
« Įrašytas: 2013 m. Balandžio 11 d. 20:23:07 »
Pridedu nuorodą kaip patobulino Print Composer, legendas galima daryti patogiau:
http://anitagraser.com/2013/03/18/print-composer-2-0-take-2-multi-column-legend/
Kol kas tai galima pasibandyti testuojamoje versijoje 1.9.0. Jau greitai pasirodys 2.0 stabili versija.

80
Citata iš: Juliu
Ar įmanoma iš www.geoportal.lt parsisiūt ne visos LT teritorijos, o tik dalies ploto žemėlapius ir kt.?

Jeigu naudoji WMS tai tikriausiai nelabai, nes WMS ir yra tam kad atsisiųstum tik tam tikrą vietą. Kai atsidaro visa Lietuva išsididini tau reikalingą vietą ir naudojiesi.
Jeigu nori atsisiųsti pilną failą (rastrinį žemėlapį kaip tif paveiksliuką) tuomet užsakinėti reikia ne wms o tikrus tif ar jpg failus ir juos parsisiųsti. Kai užsakinėji pasirenki kvadratus iš žemėlapio


81
Trečias būdas. Patogus tuo, kad galima vienu veiksmu įvesti keliatą taškų.

Pirmiausia reikia įdiegti plugin'ą "Numerical Digitize" per Plugins -> Featch Python Plugins

1. Susikuriame vektorinį taškinį (point) sluoksnį arba tiesiog spaudžiame "Place a Pin" kuris automatiškai sukuria laikiną sluoksnį "Pins".

2. Pažymime sluoksnį ir įjungiame redagavimo režimą "Toggle Editing"

3. Spaudžiame "Numerical Digitize" įrankį4. Suvedame taško (ar daugiau taškų) koordinates "Enter" ir "OK"


82
Antras būdas (man pasirodė patogesnis).

Pirmiausia reikia įdiegti plugin'ą "Azimuth and distance" per Plugins -> Featch Python Plugins

1. Susikuriame vektorinį taškinį (point) sluoksnį arba tiesiog spaudžiame "Place a Pin" kuris automatiškai sukuria laikiną sluoksnį "Pins".

2. Pažymime sluoksnį ir įjungiame redagavimo režimą "Toggle Editing"

3. Paleidžiame įrankį "Azimuth and distance"4. Suvedame koordinates ir spaudžiame "Draw". Atsiranda naujas taškas pagal suvestas koordinates. Programa pritraukia regioną kuriame yra taškas ir jį pažymi:83
Pirmas būdas.

Pirmiausia reikia įdiegti plugin'ą "Numerical Vertex Edit" per Plugins -> Featch Python Plugins

1. Susikuriame vektorinį taškinį (point) sluoksnį arba tiesiog spaudžiame "Place a Pin" kuris automatiškai sukuria laikiną sluoksnį "Pins".2. Pažymime sluoksnį ir įjungiame redagavimo režimą "Toggle Editing" ir spaudžiame "Add Feature":3. Dedame tašką maždaug apytiksliai kur yra ieškomas objektas

4. Pasirodžiusioje formoje suvedame atributinius duomenis arba tiesiog spaudžiame "OK"5. Pasirenkame įrankį "Numerical Vertex Edit" ir spustelime ant prieš tai uždėto taško ir atsiradusioje formoje suvedame turimas objekto koordinates. Pastaba. x ir y koordinatės atskiriamos kableliu o skaičiai po kablelio skiriamos tašku. Paspaudus "OK" taškas pasislenka pagal suvestas koordinates.


84
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS: Kaip greitai gauti ir išsaugoti x ir y koordinates
« Įrašytas: 2013 m. Balandžio 04 d. 16:53:35 »
Citata iš: Juliu
Dėkui,o taško trynimas?


1. Pažymi sluoksnį ir paspaudi redagavimo režimą2. Pažymi tašką su žymėjimo įrankiais3. Ištrini
Gali pažymėti iškarto visą pasirinktą plotą (ten gali pasirinkti prie žymėjimo įrankių) ir trinti iškarto visus. Tas galioja visiems sluoksniams (taškui, plotui, linijai)

85
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS: Kaip greitai gauti ir išsaugoti x ir y koordinates
« Įrašytas: 2013 m. Balandžio 03 d. 21:12:17 »
Buvo paklausimas kaip greitai gauti koordinates uždėjus tašką ant rastrinio pagrindo.

Tam naudojamas įrankis "Place a Pin" plugin'as kurį reikia parsisiųsti iš plugin saugyklos:

Spaudžiame ikonėlę (smeigtukas su raudona galvute) ir pažymime tašką mums norimoje vietoje. Automatiškai atsiranda sluoksnis "Pins" ir forma prašantis pavadinti uždėtą tašką. Pavadiname ir spaudžiame "OK"

Atidarę atributų lentelę matysime koordinates ir taško pavadinimąTaip sudedame mums reikalingus taškus ir išsaugome "Pins" sluoksnį į shape failą arba įkeliame į QSpatial duomenų bazę:


86
Buvo paklausimas, kaip apskaičiuoti ir atskirti sklypo plotą, kurio dalis patenka į kitą plotą. Kaip pvz. privataus sklypo dalis patenka į saugomą teritoriją, kurioje yra apribojimų. Kaip tiksliai apskaičiuoti ir nubrėžti tą dalį sklypo?

QGIS tą puikiai padaro su Geoprocessing'o įrankiu "Clip" (Vector -> Geoprocessing Tools -> Clip).

Darome taip:

1. Įsikeliame ploto sluoksnį (saugomą teritoriją) ir privataus sklypo ribas (sklypo ribas paprastai turime geodezinių taškų pavidalu, suvedus ar įsikėlus taškinį sluoksnį, iš taškų gauti ribas galima su Points2One plugin'u)
2. Atidarome Vector -> Geoprocessing Tools -> Clip. "Input Vector layer" pasirenkam privataus sklypo plotą. "Clip Layer" pasirenkame saugomos teritorijos sluoksnį (BAST). "Output shapefile" pasirenkame būsimo naujo sluoksnio vietą kompo diske ir spaudžiame "OK".

3. Programa paklausia ar norite įkelti naujai sukurtą sluoksnį. Spaudžiame "YES"Atsiranda naujas sluoksnis kuris tiksliai nubraižo sklypo dalį patenkančią į saugomą teritoriją.


Kaip paskaičiuoti plotą?

1. Ant naujai sukurto sluoksnio spustelime dešinį pelės mygtuką ir atidarome atributinę lentelę.
2. Lentelėje matome sklypo bendrą plotą, bet mums reikia tik tos dalies ploto, kuri patenka į saugomą teritoriją. Lange spaudžiame "Toggle Editing Mode" (kad galėtumėte daryti pakeitimus reikia, kad sluoksnis būtų redagavimo režime) ir  "Open field Calculator"3. Atsivėrusiame lange darome taip:

a. įvedame naują stulpelio pabvadinimą
b. pasirenkame Decimal Number (real) ir nustatome pageidaujamą skaičių po kablelio
c. "Function List" pasirenkame Geometry -> $area ir du kartus spustelime pele, užrašas pasirodys "Expression" lange
d. daliname iš 10000, kad gautume ha ir spaudžiame "OK"Arba galite atnaujinti esamus ploto parametrus pasirinkdami "Update existing field"QGIS programa automatiškai skaičiuoja plotą kvadratiniais metrais, dėl to $area reikia dalinti iš 10000 jei norite gauti hektarais.

4. Spaudžiame "Save" ir išjungiame redagavimo režimą "Toggle Editing Mode".

Dabar lentelėje matote naują stulpelį su sklypo plotu, kuris patenka į saugomą teritoriją (BAST)


87
Citata iš: Juliu
Užsiregistruojant http://www.geoportal.lt/ įstaigos vardu kaip bus jungiamasi norint parsisiųsti (bankininkystės kodai  tikrai netinka)?

Bankininkystės kodai reikalingi tik tapatyvbei nustatyti. Tam, kad www.geoportal.lt žinotų ką iš jų pasiėmi, nes pasirašai sutartį ir pasižadi neplatinti informacijos, o naudoti tik savo nekomerciniams darbo reikalams.
Nesvarbu ar duomenis užsakinėji įstaigos vardu ar asmeniškai, tapatybės reikia tavo, nes mes kiekvienas atsakome už savo veiksmus asmeniškai o ne įstaiga :)

88
Bandau dirbti su Libreoffice base (4.0.1). Iškilo problema su duomenų suvedimu formoje ir subformoje.
Kaip padaryti, kad užpildžius formą, į subformą galėčiau pereiti spraktelėjęs pele (ne su "tab" ar "enter") ir spausdamas "enter" arba "tab" suvedinėčiau duomenis tik subformoje, kad baigus suvedimą jis pereitų prie "New records" toje pačioje subformoje o ne taip kaip dabar nušoka iš subformos į formą?
To reikia tam, kad galėčiau pildyti dvigubą lentelę (vieną su daugeliu) ir yra daug duomenų kurie kartojasi, pvz.: Miestas ir adresas visada yra tas pats, bet tuo pačiu adresu gyvena daug žmonių.

89
Įkėlus shap sluosknį atributų lentelėje vietoje lietuviškų rašmenų rodo neaiškius simbolius. Lentelė atrodo taip:Problema sprendžiama taip:

1. Atsisiunčiame plugin'ą "Shapefile Encoding Fixer"

2. Atidarome įdiegtą plugin'ą, (icona atsiranda įrankių juostoje) ir užpildome langus kaip parodyta žemiau ir spaudžiame "OK":

3. Dabar atidarius atributų lentelę jau rodomi lietuviški rašmenys:


90
WMS (Web map service), tai duomenų peržiūros paslauga, kai georeferenciniai duomenys yra pateikiami peržiūrai interneto naršyklėje arba parsisiunčiami peržiūrai GIS programinėje įrangoje.
Populiariai kalbant tai rastrinis pagrindas, kurį įsikeli tiesiai iš serverio.
Dažniausiai naudojamas ortofotografinis pagrindas. Ant jo galima kurti žemėlapius (vektorinius sluoksnius), bei peržiūrėti ir analizuoti teritoriją.
WMS duomenys ne komerciniais tikslais Nacionalinė žemės tarnyba suteikia nemokamai per www.geoportal.lt

Norint gauti ir naudoti šiuos duomenis būtina užsiregistruoti geoportal.lt ir užsakant duomenis pasirašyti virtualią sutartį patvirtinant tapatybę elektroniniu būdu (pvz, naudojantis elektroninės bankininkystės paslauga).

Pateikiu pavyzdį kaip užsisakyti ortofotografinius žemėlapius.

1. Užsiregistruojame www.geoportal.lt štai čia http://www.geoportal.lt/wps/portal/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os_gAQwNnc09LYwMLA3dzA08D8yB_E4NAA3czY_1wkA5kFZaergZG5gaGHpaW7u7-HoYQeQMcwNFA388jPzdVvyA7O83RUVERAATYHL4!/dl2/d1/L2dJQSEvUUt3QS9ZQnB3LzZfUDEwQzdJOTMwODBHNzBJMDdSTzQwUTAwVTY!/
arba tiesiog tinklalapyje spaudžiame "Registruotis"
2. Gavę paskyros duomenis prisijungiame paspaudę tinklalapyje "Prisijungti"
3.Prisijungę darome kaip pavaizduota žemiau:4. Paspaudę norimo WMS produkto nuorodą užpildome užsakymo duomenis:spaudžiate "Gerai"

5. Matome tokią būseną ir laukiame:6. Patvirtiname tapatybę (detaliau neaiškinu, nes ten viskas aiškiai nurodoma):

7. Po valandos kitos Užsakymų sąraše matome, kad galime naudoti geoproduktą. Pasirenkame "Gauti geoprodukto prieigos adresą":8. Gautą URL adresą nukopijuojame:9. Atvėrę QGIS programą spaudžiame "Add WMS Layer":10. Atsivėrus langui spaudžiame "New" ir įklijuojame nukopijuotą URL adresą kaip nurodyta. Taip pat įrašome pavadinimą ir savo geoportal.lt prisijungimo duomenis ir spaudžiame "OK"11. Spaudžiame "Connect", pažymime ortofoto sluoksnį ir spaudžiame "Add"QGIS įkelia visos Lietuvos ortofoto žemėlapius, kuriuos galite didinti, mažinti ir slinkti:Šie duomenys išsaugomi nustatymuose, norėdami įkelti iš naujo tik reikės paspausti "Connect" (Add WMS Layer -> Connect -> Add)

Puslapiai: 1 ... 4 5 [6] 7