Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Giedrius V.

Puslapiai: 1 ... 3 4 [5] 6 7
61
O konkrečiau kokios lentelės? kokių įrankių trūksta? Gali tiesiog nežinoti kaip. Aš kol kas pasidarau viską ko man reikia. Print Composer patobulės patogumo atžvilgiu, naujų funkcijų ten beveik nebus.

62
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS Shapefile Splitter
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 05 d. 22:24:36 »
Yra būdas pasinaudoti Vector -> Data Managment Tools -> Split Vector Layer bet pasinaudojus šia funkcija pas mane užlūždavo (klaida apie kurią pranešta ir 2.0 jau ištaisyta). Nežinau kaip veikia ant  Windowsu. Reiktų išbandyti.  ShapefileSplitter yra eksperimentinis plugin'as (http://plugins.qgis.org/plugins/shapefile_splitter/version/0.1.2/), bet jis veikia puikiai. Kai pasirodys 2.0 versija tai taps nebeaktualu.

63
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS: nauja 2.0 versija
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 05 d. 16:14:43 »
Sveiki,

Netrukus pasirodys 2.0 QGIS stabili versija. Leidėjai parašė žinutę socialiniame tinklalapyje: "Are you ready for the QGIS 2.0? It's going to be a big one. As one of the developers and users I am super proud of what has been done in 2.0."
Čia galėsime rašyti savo komentarus (pliusus/minusus) apie naujovę.
Laukiu nesulaukiu :P

64
OpenLayers pluginas ne visada gerai veikia. Reikia žinoto tai, kad iš Print Composerio wms duomenis leidzia atsispausdinti tik 150 dpi raiška.
OpenLayers nebenaudoju, nes turiu Geoportal.lt duomenis

65
Select by location tik pažymi objektus nurodytoje srityje. O išsaugant į kitą failą naudoji "Save Selection As".
66
Kai ką galima psidaryti su Cad Tools plugin'u, bet ten rankinis darbas. Tokio algoritmo ieškojau kažkada ir man jo reikėjo, bet per daug nepasigilinau. Kad toks algoritmas įmanomas aš net neabejoju, jeigu jis būtų reikalingas ir populiarus jis netruktų  būtų suprogramuotas. Galima dar pabandyti atsisiųsti plugin'ą SEXTANTE, kur yra GRASS algoritmai ir bandyti ieškoti ten, kažkas panašaus čia http://gis.stackexchange.com/questions/55449/how-do-i-find-vector-line-bearing-in-qgis-or-grass. Arba naudotis atributų lentelės skaičiuotuvu, kur reikėtų mokėti arba paprašyti mokančio sudėlioti sintaksę, kad skaičiuotų norimus parametrus panašiai kaip čia kalbama http://gis.stackexchange.com/questions/24260/how-to-add-direction-and-distance-to-attribute-table
Jeigu pavyktų ką nors sužinoti tiksliau pasidalinsiu. Jei iki to sužinosite kaip tą padaryti lauksime žinių ir iš jūsų.

67
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS: Azimuto ir atstumo skaičiavimas, braižymas
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 03 d. 14:51:01 »
kkestas klausia: gal yra koks pluginas kuris pagal sujungtus taškus paskaičiuotų azimutą ir atstumą? Turint azimutą ir atstumą galima plotą nubraižyti su Azimuth and distance pluginu, bet su kuo padaryti atvirkšinį procesą? Geriausiai būtų, kad į atributų lentelę tuos duomenis surašytų.

68
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS kaip nubrėžti plotą pagal taškus
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 03 d. 14:49:12 »
Kas liečia azimutą, sukūriau naują temą. Tavo klauusimą perkėliau ir ten.

69
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS kaip nubrėžti plotą pagal taškus
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 03 d. 14:40:42 »
Kai ką galima psidaryti su Cad Tools plugin'u, bet ten rankinis darbas. Tokio algoritmo iškojau kažkada ir man jo reikėjo, bet per daug nepasigilinau. Kad toks algoritmas įmanomas aš net neabejoju, jeigu jis būtų reikalingas ir populiarus jis netruktų  būtų suprogramuotas. Galima dar pabandyti atsisiųsti plugin'ą SEXTANTE, kur yra GRASS algoritmai ir bandyti ieškoti ten, kažkas panašaus čia http://gis.stackexchange.com/questions/55449/how-do-i-find-vector-line-bearing-in-qgis-or-grass. Arba naudotis atributų lentelės skaičiuotuvu, kur reikėtų mokėti arba paprašyti mokančio sudėlioti sintaksę, kad skaičiuotų norimus parametrus panašiai kaip čia kalbama http://gis.stackexchange.com/questions/24260/how-to-add-direction-and-distance-to-attribute-table
Jeigu pavyktų ką nors sužinoti tiksliau pasidalinsiu. Jei iki to sužinosite kaip tą padaryti lauksime žinių ir iš jūsų.

70
Čia ne Print Composer reikalingas. Tai gali padaryti su QGIS naudodamas Vektor -> Research Tools -> Select by location
Tai leidžia pažymėti tai kas tau reikalinga nurodytame regione ir eksportuoti į atskirą failą. Po to gali atjungti tau nereikalingus sluoksnius.
Arba tiesiog išsididini iki reikiamo dydžio, kad nesimatytų kas yra už ribų.
Gal aš nesupratau klausimo?

71
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS kaip nubrėžti plotą pagal taškus
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 02 d. 17:44:46 »
Reikia įdiegti mmqgis plugin'ą ir pasinaudoti Plugins -> mmqgis -> Modify -> Sort ten pasirenki pagal kurį stulpelį rūšiuoti ir išsaugai naujame sluoksnyje
72
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS Atributų lentelė
« Įrašytas: 2013 m. Rugpjūčio 30 d. 06:29:46 »
Vienas būdas su "Place a Pin" aprašytas čia http://forumai.akl.lt/index.php/topic,4686.0.html

Kitas būdas tiesiog sudėlioji taškus ir pasinaudoji funkcija Vector -> Geometry Tools -> Export/Add geometry columns

Vienu ir kitu būdu koordinates pateikiamos su daug skaičių po kablelio (labai tiksliai), jei tai trukdo yra trečias būdas panašiai kaip čia http://forumai.akl.lt/index.php/topic,4685.0.html su  "Open field Calculator" tik vietoje $area, "Function List" pasirenkame Geometry -> $x arba $y tik x ir y reikia padaryti atskitus stulpelius. Ir nereik pamiršti nustatyti norimą skaičių po kablelio "Precision" laukelyje.


73
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS kaip nubrėžti plotą pagal taškus
« Įrašytas: 2013 m. Rugpjūčio 25 d. 23:45:38 »
Yra būdas naudoti Settings -> Snapping Options. Uždedi varnelę ant taškinio sluoksnio prie kurio reikia pritraukti braižant poligoną ir nurodai kokiu atstumu nuo taško automatiškai pritrauktų. Tai daugiau rankinis darbas, bet jis leidžia dirbti tiksliai (pritraukia tiksliai prie artimiausio taško) ir ant vieno sluoksnio (nereikia jungti atskirų sluoksnių). Ir nepamirškite, kad poligono sluoksnis turi būti redagavimo režime. Matyt ta tai ir bus ko jums reikėjo, truputį paklaidinau... :)

Be to Point2One taip pat jungia ir pažymėtus taškus. Tik yra vienas nepatoguma - jis automatiškai jungia taškus kurie yra iš eilės sukurti. Dėl to atsiranda zigzaginiai sujungimai, kurie neatitinka tikrovės. Norint kad jungtų reikiama kryptimi, taškai atributų lentelėje turi sekti iš eilės. Jei taip nėra reikia surūšiuoti. Jei kils klausimų kaip  rūšiuoti, parašysiu.

74
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS kaip nubrėžti plotą pagal taškus
« Įrašytas: 2013 m. Rugpjūčio 23 d. 00:29:13 »
Su Convex reikia atsargiai, nes jis apjungia tik kraštinius taškus, jei taškas bus viduje arba labiau į vidų poligono jis liks nesujungtas.

Norėdamas atspausdinti atributų lentelę eksportuok į skaičiuoklę arba jei nori su žemėlapiu naudokis Print Composer (File -> New Prin Composer) funkcija "Add attribute table to print composition". Plačiau čia http://docs.qgis.org/1.8/html/en/docs/user_manual/print_composer/print_composer.html

Į skaičiuoklę eksportuoti gali tiesiog ipastinti nukopijuotą atributų lentelę arba pasinaudok "XY Tools" plugin'u.

75
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS kaip nubrėžti plotą pagal taškus
« Įrašytas: 2013 m. Rugpjūčio 20 d. 06:30:38 »
Išbandžiau, ta programikė veikia tikrai puikiai ir gerai jeigu visus taškus nori sujungti į vieną poligoną. Bet kaip man sujungti tik keletą pasirinktų taškų? Man reikia, kad iš daugelio taškų pasidarytų margas žemėlapiukas su skirtingom funkcinėm zonom.
Yra keli būdai. Pirmas būdas paprastas, kitas yra sudėtingesnis ir aš jo dar neišsiaiškinau. reiktų naudoti GRASS įrankius o jų ten labai daug reikia pasiaiškinti koks tinkamiausias.
Taigi paprasčiausi variantai. Varinatas pažymėtus taškus išsisaugoti į atskirą sluoksnį padaryti poligonus ir sujungti į vieną sluoksnį naudojant Vector -> Date Managmet Tools -> Marge Shapefile to one
Kitas variantas pasinaudoti Vector -> Geoprocessing tools -> Convex hull jis leidžia iš gausybės taškų sujungti tik pažymėtus. Vėliau sujugti poligonus į vieną sluosnį naudojant jau minėtą Marge Shapefile to one.

O kad būtų skirtingos spalvos ir zonos tai reikia naudoti ant sluoksnio dešinį pelės mygtuką Properties -> Style ir vietoje "Single simbol" pasirenkat "Categoryzet". Tam sluoksnio skaidyti nereikia.

Puslapiai: 1 ... 3 4 [5] 6 7