Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Giedrius V.

Puslapiai: 1 [2] 3 4 ... 7
16
Dar vienas klausimas - kaip padaryti kad pagal skirtingą gkodą skirtingus labelius. Noriu vietovių (šalys , miestai, kaimai, miškai) pavadinimus parašyti skirtingais šriftais ir spalvomis.
Nelabai supratau klausimo... Ar norite, kad jums rodytų pavadinimus iš to pačio sluoksnio lentelės stulpelių ir skirtingais šriftais?

17
Kai turėsiu daugiau laiko prisėsiu prie skriptų. Tos nuorodos, kur nurodėt aukščiau, tai ten yra komandinėje eilutėje vykdomi veiksmai ir tikriausiai įmanomi tik ant Linux OS.
Gal kas žinote kaip naudoti šitą?: http://gis.stackexchange.com/questions/49346/how-do-i-use-qgis-python-console-to-iterate-through-simple-layer-queries-and-png

18
Nekuriant naujos temos - o kaip padaryti, kad labelius rodytų visada horizontalius, kai composer'yje pasukamas žemėlapis????

Koks tikslas? Jeigu sukate žemėlapį vadinasi keičiasi Šiaurė ir Pietūs. Label pririšti prie žemėlapio. Jeigu jie liks vietoje bus klaidinantis žemėlapis. Atrodys, kad Šiaurė o ten bus ŠV. Pagala koordinates programa visada lygiuoja žemėlapį pagal šiaurinį azimutą. Nebent turite kitą tikslą, tuomet manau tai ne QGIS programos ribose.

19
Dalinai pagreitinau clip'pinimą su algoritmu per Processing -> Toolbox QGIS geoalgorithms -> Vector overlay tools -> clip bet ant clip spusteli dešinį pelės mygtuką ir pasirenki "Execute as batch process" ten jis leidža pažymėti visus sluoksnius kuriuos reikia apkirpti.


20

Žinoma išeitis galėtų būti ir clip'inimas automatiškai visų sluoksnių bei pradinių sluoksnių stilių priskyrimas naujai iškirptiems sluoksniams - bet čia jau reikia turbūt šiek tiek žinių turėti kaip tai padaryti (kaip suprantu programinant). 


Nors pagalvojus... Ką jūs tuo laimėsit? QGIS'as renderina tik matomą išdidintą plotą. Tai tas pats kas iškirpti (clip'inti) jums reikiamą plotą su ten matomais sluoksniais. Palyginau darbą su išdidintu ir apkirptu sluoksniu (užkroviau 30 sluoksnių). Jokio skirtumo.
Manau turėtų pakakti "New Bookmark" ir "Scale dependent visibility".

21
Parašiau apie tai čia http://gis.stackexchange.com/questions/74228/is-it-possible-to-cut-filter-all-layers-to-an-area-of-interest-in-one-step
Reikia stebėti ką atsakys profesionalai.Bet panašu įskiepio tam nėra ir veiksmas nebus lengvas. Matyt tokios funkcijos ne daug kam reikia, dėl to ir nėra įskiepio.

22
Kol kas tokio veiksmo nerandu. Bet prisiminiau vieną labai paprastą "New Bookmark". Jis leidžia susikurti tokias kaip nuorodas. Pvz. mane domina mano priskirtos saugomos teritorijos jų yra apie 20 ir kiekvienai susikuriu bookmark. Išsidinu iki man rūpimų ribų ir nuspaudžiu  "New Bookmark" kuriai suteikiu pavadinimą. Jis visada išlieka projekto atmintyje. Kai tik reikia išsididinti norimą sritį tiesiog pasirenki ir jis nukelia į jo ribas.


23
Trečias būdas.

Layer -> Properties -> General -> Query Builder Pasirenkate atributų lentelės stulpelį "Fields" laukelyje ir du kart spustelėję pelės kairiu mygtuku įkelsite į "Provider specufic filter expression" laukelį, po lygybės ženklo įkelsite sąlygą (įrašą pagal kurį filtruos duomenis) "Values" laukelyje. Jeigu reikia ne vieno kriterijau naudokite "OR" ir įveskite kitą kriterijų.
Pvz. Mane domina tik dviejų urėdijų miškų plotų ribos. Aš pasirenku urėdijos stulpelį "mu_kod" ir po lygybės ženklu pasirenku konkrečius urėdijų numerius "Values" laukelyje.Galima pasitikrinti su "Test" ir spaudžiam "Gerai" arba "OK"

Bus sukurta užklausa, kuri rodys tik tuos duomenis, kuriuos nurodėte

24
Antras būdas.

Yra galimybė nustatyti mastelį nuo kurio įsijungia sluoksnio vaizdavimas projekte. Pvz. Kada stumdau visos Lietuvos miško sklypus matomus visame lange kompas labai ilgai galvoja. Jeigu stumdau išsididinęs iki reikiamo mastelio viskas veikia greičiau. Didelis duomenų grafinis pavaizdavimas naudoja daug kompo resursų.
Tai galima palengvinti per Layer -> Properties -> General uždėjus varnelę ant "Scale dependent visibility" bei nustačius minimalų ir maksimalų mastelį kurio intervale įsijungia sluoksnio pavaizdavimas.Tai žymiai pagreitina paiešką tavo darbo plotuose, nes stambesniame mastelyje nereikalingų sluoksnių tiesiog nerodo ir nenaudoja tam resursų.

Tokiu būdu gali susidėlioti skirtingus sluoksnius skirtinguose masteliuose. Pvz. Kai rodys visą Lietuvą matysi tik administracinius rajonus, kai išsididinsi vieną iš rajonų pradės rodyti visas saugomas teritorijas, kai išsididinsi vieną iš saugomų teritorijų pradės rodyti tos teritorijos miško kvartalus ir sklypus ir t.t.

25
Yra ne vienas būdas.

Pirmas būdas.


Pvz. "Parkas" tai tavo darbo apimtis/ribos o "SKL" - miško sklypai visos Lietuvos. Kai juos užkrauni tau labai stabdo kompas, nes juda visi duomenys, kurių tau nereikia.1. Pasirenki Vector -> Geoprocessing Tools -> Clip
2. Laukelyje "Input vector layer" pasirenki "SKL" tai duomenys kurie bus apkirpti iki tau reikiamos ribos.
3. Laukelyje "Clip layer" pasirenki "Parkas" tai tavo apimamas plotas/riba.
4. Nurodai kur išsaugosi naują sluoksnį.
5. Spaudi "Gerai" arba "OK"Kai įkeli sukurtą sluoksnį ir atjungi nereikalingą sluoksnį "SKL" . Matai, kad duomenys yra tik tavo ribose.Taip pasidarai su visais sluoksniais, kurių tau reikia ir kompas suksis greičiau :)

26
Arba galite atsisiųsti jau paruoštą įskiepį iš čia http://www.kaunomarios.lt/files/808/numericalDigitize.zip ir išarchivavę įdėkite į
Linux  /home/vartotojo_vardas/.qgis2/python/plugins
Windows C:\Documents and Settings\vartotojo_vardas\.qgis\python\plugins

27
Išleidus naują QGIS 2.0 versiją atsirado problema su kai kuriais įskiepiais. Dėl to įskiepių autoriai turėtų juos perprogramuoti, arba tai galima padaryti pačiam. Plačiau apie tai QGIS leidėjai rašo čia: http://nathanw.net/2013/09/22/broken-qgis-plugins/
Parašiau man rūpimų įskiepių autoriams ir gavau atsakymą kad mėnesio begyje jie bus atnaujinti ir bus galima be vargo juos naudoti.

Žemiau pateiksiu vieno įskiepio sutvarkymą, kuris nesudėtingas ir jeigu kam labai reikia gali patys susitvarkyti. Tiesa ant Windows'u nebandžiau, dėl to prašau kas išbandė pasidalinti kaip sekėsi.

Linux (Ubuntu, Debian) naujos versijos įskiepiai guli /home/vartotojo_vardas/.qgis2/python/plugins kataloge
Windowsuose jie guli C:\Documents and Settings\vartotojo_vardas\.qgis\python\plugins

pvz. man reikia įskiepio Numerical Digitize, kuris uždeda tašką pagal suvedamas koordinates rankiniu būdu.
1. Atsisiunčiu jį iš QGIS įskiepių saugyklos: http://plugins.qgis.org/plugins/numericalDigitize/version/0.1.4/
2. Išarchyvuoju
3. Direktorijoje randu failą  _init_.py ir atsidarau jį su tekstiniu redaktoriu. Jame pakeičiu, kad eilutėje kur yra

def qgisMinimumVersion(): 
return "1.0"


į

def qgisMinimumVersion(): 
return "2.0"


4. Toje pačioje direktorijoje randu failą metadata.txt ir jame pakeičiu:

qgisMinimumVersion=1.0

į

qgisMinimumVersion=2.0

5. Išsaugau pakeitimus ir įkopijuoju visą įskiepio direktoriją į aukščiau nurodytą direktoriją C:\Documents and Settings\vartotojo_vardas\.qgis\python\plugins

Paleidus QGIS jis turi atsirasti Plugins -> Manage and Install plugins sąraše. Uždėkite varnelę ir naudokitės įskiepiu jau naujoje versijoje.

Kaip naudotis įskiepiu buvo rašyta kitoje temoje http://forumai.akl.lt/index.php/topic,4687.0.html

28
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS: Informacijos is GPS perkelimas
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 22 d. 21:34:17 »
Apskritai QGIS yra patogus tuo, kad gali naudotis juo kaip navigacija ir tiesiogiai prisijunges kartografuoti. Nereikia perkelinėti iš GPS ar į GPS.

29
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS: nauja 2.0 versija
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 22 d. 13:33:28 »
Paprastai WMS sluoksnio koordinačių sistema nėra svarbi, programa ją supranta ir perskaičiuoja į tokią kokia būna nustatyta. Man ant linux (Debian Wheezy) WMS veikia gerai pagal aukščiau nurodytus nustatymus.

30
O įmanoma į sutartinius ženklus įkelti užrašus? Pavyzdžiui namo numeris ir atvaizduoti kokiu šriftu ir spalva yra užrašomi namo numeriai?

Tą gali padaryti per Layer properties -> Style. Ten dedi raides arba skaičius vieną ant kitos ir padarai užrašą su norima spalva, šriftu ir išsaugai į simbolius, kad kiekvieną kartą nereikrtų daryti. Tokių gali prisidaryti daugiau ir įvairių dydžių (pvz: Miestai, Kaimai, Miesteliai ir kt.).


Puslapiai: 1 [2] 3 4 ... 7