Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - embar

Puslapiai: 1 [2]
16
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Atsiliepimai apie openSUSE 12.1
« Įrašytas: 2011 m. Gruodžio 19 d. 21:24:15 »
Jau praėjo mėnuo nuo openSUSE 12.1 pasirodymo, bet niekas daugiau čia nepasidalina savo nuomone... Tai bent jau pats pasidalinsiu.

12.1 versiją diegiau visiškai iš naujo į kompiuterį išlaikydamas savo senąjį naudotoją ir darbalaukio aplinkos nuostatas. Ypatingų staigmenų su šia sistema neteko patirti – tarsi naudoji kaip ir naudojai ankstesnę 11.4 versiją.
Ryškiausias pokytis nebent tai, kad mano nešiojamajame HP Pavillion dv6315ea kompiuteryje naujoji sistema pasileidžia gerokai greičiau; gal iš dalies dėl to, jog šiai „geležiai“ labiau tinko naujoji paleidimo sistema „systemd“, gal iš dalies dėl to, kad nenaudoju AppArmor (ji nuo 12.1 versijos numatytuoju nebėra diegiama).
Tai kas liko taip pat kaip ir 11.4 – „geležiai“ netikusi PulseAudio garso sistema, kai ją naudoju su KDE aplinka; sprendimas aprašytas čia. Džiugu, kad ištaisyta svarbi spausdinimo su Okular klaida. Kurį laiką neveikė darbalaukio filmavimo funkcija su ffmpeg 0.8.x versija, bet ši funkcija vėl veikė ffmpeg atnaujinus iki 0.9 versijos.
Tik po mėnesio naudojimo pastebėjau, kad nebeturiu MS Windows šriftų (pvz., Times New Roman) – tad ką tik įsidiegiau fetchmsttfonts paketą.

Apskritai, 12.1 yra tvarkingai padaryta sistema.

17
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Atsiliepimai apie openSUSE 12.1
« Įrašytas: 2011 m. Lapkričio 16 d. 19:58:58 »
Įsidiegiau openSUSE 12.1 iš KDE LiveCD. Kol kas veikia sklandžiai. Tik kaip ir GNOME atveju, YaST nepasiūlė automatiškai įdiegti patartinų paketų, nes YaST paketų tvarkytuvėje reikia atžymėti parinktį „Nepaisyti rekomenduojamų paketų jau įdiegtiems paketams“ (Ignore recommended packages for already installed packages).

18
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Atsiliepimai apie openSUSE 12.1
« Įrašytas: 2011 m. Lapkričio 13 d. 14:59:26 »
Sveiki,

Lapkričio 16 dieną oficialiai pasirodys openSUSE 12.1 versija, nors „Gold Master“ jau pasirodė.  

Pats bandžiau openSUSE 12.1 RC2 su GNOME3 iš LiveCD.
Veikia stabiliai, gana tvarkingai.
Į akis krito dvi nemalonios smulkmenos.
1. GTK3 stiliaus YaST valdymo centro languose neretai netelpa tekstas ir mygtukai, tad tuos langus reikia ištempti patiems, o kartais netgi pasinaudoti Alt klavišu ir jį laikant nustumti langą į viršų, kad galėtum išdidinti daugiau nei leidžia ekranas. Nors nebandžiau, bet bėdą galbūt išspręstų tiesiog mažesnių šriftų pasirinkimas.
2. Po diegimo įėjus į programinės įrangos tvarkytuvę automatiškai nepasiūlė įdiegti lietuvių kalbos, flash-player. Siūlomus paketus įdiegiau įvykdęs "sudo zypper inr". Galbūt automatiškai juos pasiūlys galutinėje 12.1 versijoje.

O gal dar kas nors bandėte? Kokie atsiliepimai?

19
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Opensuse 11.3
« Įrašytas: 2010 m. Spalio 17 d. 01:06:26 »
Citata iš: Evaldas66
Skype ( man reikalinga ,kadangi draugai ,artimieji ir labai artimieji labai toli ,o jie tik skype ir naudoja .Priverščiau naudot http://www.google.com/chat/video/  ,bet jie ignoruoja atvirą kodą ) nepasileidžia  .Susimeta ,bet nepasileidžia .Per terminalą apt-get install -y skype nesusimeta ,per YasT,ą nesusimeta ,susimeta tik per  skype.com  . Bet nepasileidžia ,nei per terminalą nei per kitur  ,rašo ,kad tokios direktorijos nėra .
Nepanašu, kad būtum rimtai SUSĘ naudojęs... Čia neveiks Debian sistemoms skirta „apt-get install“ komanda. openSUSĖJE tam yra „zypper“.
O jei įdiegei RPM iš skype.com puslapio, bet neveikia – greičiausiai todėl, kad pas tave yra 64 bitų sistema, o Skype rpm buvo tik 32 bitų, todėl reikia įdiegti papildomas 32 bitų bibliotekas (žr. čia (lietuviškai) čia (angliškai)).

Programų gali ieškoti ne tik http://packages.opensuse-community.org , bet ir http://software.opensuse.org/ ar http://packman.links2linux.org .

Gali pasinaudoti http://www.opensuse.lt/index.php/diegti-tuoj-pat-kolekcija ar http://opensuse-community.org/1-click-collection

Bet mažiau žaidimo bus, jei įsidėti papildomas saugyklas. Pvz., iš http://mirror.su.lt/ , http://packman.iu-bremen.de/suse/ , http://en.opensuse.org/Package_repositories , http://en.opensuse.org/Additional_package_repositories (beje, tai nėra pačios saugyklos, o tik svetainės, kuriose gali jas rasti)

Puslapiai: 1 [2]