Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Giedrius V.

Puslapiai: [1] 2 3 ... 7
1
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: Spaudos kirpimo žymų (crop marks) kūrimas
« Įrašytas: 2016 m. Liepos 14 d. 11:50:41 »
Gal gali detaliau paaiškinti, nelabai suprantu apie ką eina kalba. Gal ekranvaizdį įdėtum?

2
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: Kaip įkelti nuotrauką į žemėlapį?
« Įrašytas: 2015 m. Sausio 29 d. 16:05:24 »
Yra keli būdai.

Pirmas būdas.

Sukuriamas laukelis į kurį įvedama nuoroda/vieta, kurioje yra nuotrauka arba internetinė nuoroda. Ant sluoksnio dešinį pelės mygtuką Properties --> Fields


Jei nuotrauka kompiuteryje


Su "Identify feature" spusteli ant taško kada duomenys jau suvesti ir išsaugoti ir turi rezultatą:



Jei nuotrauka internete





Antras būdas su eVis Event įrankiais jie paprastai būna įrankių juostoje. Arba "Databese" meniu juostoje.



Yra dar trečias būdas, bet jis sudėtingesnis. Jo pagalba spustelėjus ant taško nuotrauką atidarys su naršykle arba su paveikslėlių peržiūros programa. Apie šį būdą čia http://manual.linfiniti.com/en/create_vector_data/actions.html

3
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS: Vertimas
« Įrašytas: 2015 m. Sausio 23 d. 15:50:44 »
„heatmap“ - gali verstis kaip "Karšti taškai", "Taškų intensyvumas", "Intensyvios vietos", "Vietų intensyvumas" , "Objektų tankumo intensyvumas", "Objektų dažnumas"
Ši funkcija labai gražiai parodo bendrą įvykių/faktų situaciją, pvz.: policija panašiai nustato rizikos rajonus, kur yra didžiausias nusikalstamumus ir taip paskirsto sustiprintas patrulių pajėgas arba aplinkosaugininkai nustato Afrikinio kiaulių maro plitimo židinius pagal kritusių šernų ir kiaulių vietų tankumą.

4
Taip pat naudingi įrankiai pasukti etiketę arba keisti jos savybes kiekvienai individualiai.

Pasukimo įrankis :



Etiketės savybių redagavimo įrankis :


5
Dažnai tenka paslinkti etiketes su objektų pavadinimais, kurie persidengia žemėlapyje.
Yra du būdai.

Pats paprasčiausiais ir patogiausias būdas atsisiųsti įskiepį EasyCustomLabeling. Pažymėjus sluoksnį spaudi įskiepio mygtuką pasirenki reikalingą laukelį ir paspaudęs  stumdai norimą etiketę:



Antras būdas. Sluoksnio atributinėje lentelėje reikia sukurti du papildomus stulpelius pvz Xetiketė ir Yetiketė




Etiketės diologo lange prie "Vieta" --> "Pagal duomenis" nurodyti x ir y:



Tuomet sluoksnio redagavimo režime pasidaro aktyvus "Perkelti etiketę" , kuriuo jau galima stumdyti etiketes su užrašu.

6
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS: Vertimas
« Įrašytas: 2014 m. Rugpjūčio 31 d. 16:36:43 »
"silver polygons" jei nepažodžiui versti tai būtų žibantys šviečiantys poligonai. Jei teisingiau tai būtų persidengiančios poligonos dalys arba dalys kurios nesutampa su dviejų ar daugiau poligonų kraštinėmis. Pvz.: braižant poligoną rankiniu būdu, be funkcijos "snap" taip tiksliai šalia esamo poligono nenupieši, jis arba kirs arba bus prieš esamo poligono ribą. Taigi ši funkcija panaikina tokius šviečiančius nesutapimus. Lietuviškai vadinčiau - Plyšių (ertmių, nepanaudotų plotų, persidengimų) naikinimas ar šalinimas, pvz: "Eliminate silver polygons" - Plyšių ir persidengimų naikinimas tarp poligonų.
Nelabai randu kur tie perrinkimai? Matomai tai yra metodas kokiu būdu prijungti prie kraštinės, pvz. sutapatinti su esama linija (a), brėžti kitą liniją šalia esančios (b) ir kt. Ką reiškia Cubic ar Lanczos nežinau, reiktų bandyti ką jis daro arba paklausti pas developerius.
Ant QGIS šitą įrankį galima rasti prie Apdorojimas --> Įrankinė --> QGIS geoalgorithms --> Vector geometry tools
Bet ten aš nematau tokių perrinkimo metodų? Be to GDAL tai daugiau darbas su rastriniais žemėlapiais, bet ne su vektoriais. Kaip jis galėjo atsidurti prie GDAL?


7
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: Tif. formato dydžio keitimas QGIS programa
« Įrašytas: 2014 m. Rugpjūčio 31 d. 12:42:45 »
Sveiki,
Sumažinti galima per Rastras -->Keitimas-->Versti (keisti formatą)

Dialogo lange turi būti kaip pateikta apačioje:


Atsiminkite, visi ortofoto žemėlapiai, kuriuos mažinate turi turėti vienodą CRS (koordinačių sistemą).

Kad būtų patogiau įkelti žemėlapius pasidarytkite virtualų failą, kurį įsikėlę įsikels visi žemėlapiai. Tą galima pasidaryti per Rastras-->Įvairūs-->Sukurti virtualų rastrą (katalogą). Tokį virtualų failą išsaugokite tame pačiame kataloge kur visi žemėlapiai, kad keliant į planšetę jo vieta nepasikeistų:

8
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS: Vertimas
« Įrašytas: 2014 m. Vasario 17 d. 11:51:59 »
Aš suprantu paprastai:

Šis įrankis sudėlioja atsitiktinius taškus dviem variantais - 1. visuose sluoksnio įrašuose bendrai neatsižvelgdamas į atskirą įrašą, t.y. visus įrašus ima kaip bendrą plotą, tai reiškia, kad atsitiktinis taškas nebūtinai pateks į visu įrašus ir 2. kiekvienam įrašo plotui atskirai, tai reiškia, kad taškai bus parenkami kiekvienam plotui atskirai ir visuose įrašuose tikrai bus atsitiktiniai taškai.
Aš vadinčiau panašiai kaip: 1. Unstratified sampling design - taškų parinkimas visame sluoksnyje (visuose plotų įrašuose bendrai) nepriklausomai nuo įrašo;
2. Stratified sampling design - taškų parinkimas kiekvienam įrašui atskirai (individualiai kiekvienam ploto įrašui). Nežinau ar čia tinka žodis "įrašas"... turiu galvoje atributų lentelės eilutę su duomenimis.

9
Print Composeris išsisaugo išsaugojus visą qgis projektą. Composerių gali prisikurti kiek nori. Atsidaręs išsaugotą projektą spaudi "Composer Manager" ir matai savo sukurtus Composerius. Pasirinkus gali nerodyti pagrindo, bet pažymėjus žemėlapį pasirenki Item Properties -> Map - > Main Properties -> Cache ir viskas susitvarko.
O template yra šablonas, kuris niekada nesikeičia ir palengvina nekartoti tipiškų veiksmų.
Norint ant to pačio composerio sudėti skirtingus sutartinius ženklus tiesiog pridėk kitų sutartinių ženklų grupę. O sluoksnių nereikia suvedinėti ranka tiesiog update'tini. Gali pridėti ar pašalinti norimus sluoksnius.

10
Su "Field Calculator"


11
Buvo klausimas kaip paslėpti stulpelius lentelėje. Jeigu daug stulpelių labai painu peržiūrėti duomenis ir stumdyti už lango ribos patekusius stulpelius.

Tą galima padaryti per sluoksnio Properties -> Fields stulpelyje "Edit Widget" prie norimo stulpelio pasirenkame "Hidden" ir spaudžiame "OK"


12
Kaip numeruoti įrašus:

Naudojame tam reikalui "Field Calculator" per "Open attribute table"
"Expression" įrašome $rownum


13
Buvo kalusimas, kaip rūšiuoti įrašus. Tik pasižiūrėjimui lenteles surušiuoja yojau pat paspaudus ant stulpelio antraštės, tačiau neišsaugo ir kiekvieną kartą funkciją reikia kartoti atsidarius lentelę.

Kad užtvirtinti rūšiavimą reikalingas įskiepis MMQGIS
Įdiegus MMQGIS -> Modify -> Sort


14
Eilutės kopija darai taip:
1. Spaudi "Toggle Egiting".
2. Pažymi objektą su "Select Single Feature"
3. Spaudi "Copy" ir "Paste"

Jei nori įklijuoti žodį:

1. Spaudi du kartus ant lentelės stulpelio įrašo
2. Spaudi "Copy" ir kitame lange "Paste"


15
TAIP.
Tarkime miestai didesniu šriftu, kaimai mažesniu, miškai žaliu.....


Kol kas QGIS to nemoka. Mačiau PauliusL jau užklausė leidėjų http://gis.stackexchange.com/questions/75302/how-to-make-a-different-font-and-color-of-text-in-labels

Lieka galimybė kopijuoti/dublikuoti sluoksnius ir kiekviename pasirinkti skirtingą labeling, atjungti simbolių rodymą (pvz.: viename kaimą, kitame miestą, trečiame mišką ir t.t.).

Puslapiai: [1] 2 3 ... 7