Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - embar

Puslapiai: [1] 2
1
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: Plazma neveikia ant betkokio kompo
« Įrašytas: 2017 m. Birželio 18 d. 20:07:43 »
Tiek sprendžiant tavo bėdą, tiek apskritai prieš galvojant naudoti kompiuteryje Linux, pravartu pasidomėti:
1) kokie yra reikalavimai sistemai (pvz., rekomenduojamas RAM kiekis, palaikomos architektūros...); tavo atveju 4GB tikrai pakanka;
2) jei vaizdo plokštė yra iš pačių naujausių AMD ar Nvidia plokščių, dera pasidomėti, kaip konkretus vaizdo plokštės modelis palaikomas.

Reikėtų tiksliai žinoti vaizdo plokštės modelį – antraip nelabai galima toliau kalbėti. Susižinoti modelį galima netgi jei grafinis vaizdas nenorodomas, bet bent pavyksta pavyksta patekti į konsolės langą. Žr. instrukcijas kaip susirinkti reikiamą informaciją lietuviškai:
https://lt.wikibooks.org/wiki/Linux_žaliems:_openSUSE/Juodas_ekranas_arba_konsolė_paleidžiant_iš_diegimo_laikmenos#Informacijos_rinkimas

Jei matai jau matai foną, pelę, meniu – vadinasi plokštę aptinka, tvarkykles randa, bet ko gero jos tai konkrečiai plokštei dar netiko iki galo.
Paprasčiausias sprendimas: paleidžiant kompiuterį rinktis „atsarginiai parametrai“, „failsafe mode“ ar pan.
Tokiu atveju paprastai išjungiamas KMS (Kernel Mode Setting), kuris nuo openSUSE 11.3 versijos numatytuoju atveju įjungimas automatiškai praktiškai visoms vaizdo plokštės. KMS galima išjungti pačiam nurodžius paleidimo (boot) parinktį ties branduolio (linux) eilute: modeset=0 (kaip tą padaryti konkrečiai, priklauso nuo paleidyklės (bootloader); pavyzdžiui, kad galėtum keisti paleidimo parametrusGRUB2 paleidyklėje, reikia klaviatūra nueiti iki norimos operacinės sistemos ir spausti „e“ raidę).

Jei naudoji KDE Plasma5 darbalaukį, o vaizdo plokštė sena, bėdų gali kilti dėl to, kad Plasma galbūt bando naudoti OpenGL 2, kurios gali nepalaikyti vaizdo plokštė. Tokiu atveju gali keisti Plasma parametrus, kad primygtinai naudotų programinį (raster) atvaizdavimo būdą be aparatinio spartinimo. Žr. http://opensuse.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=162:patarimai-dl-kde-plasma-5-grafikos

Jei vaizdo plokštė nauja, galima bandyti diegtis AMD nuosavybines tvarkykles, tačiau pastaraisiais metais buvo prasta situacija su jomis: AMD nustojo palaikyti FGLRX/Catalyst tvarkykles, tačiau naujos kartos AMDGPU-PRO tvarkyklės palaiko vis dar mažai plokščių, bet bandyti gali, žr. http://opensuse.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=209:amdgpu-pro-prieinamas-opensuse-leap-sistemoms

„openSUSE Leap“ sistema naudoja santykinai senusį Linux branduolį. Jei vaizdo plokštė nauja, gali tekti ieškoti naujausio Linux branduolio, tad reikėtų arba prisidėti papildomą saugyklą su naujesniu branduoliu (kernel-default paketu) arba tiesiog rinktis „openSUSE Tumbleweed“.

Galima bandyti ir kitus sprendimo būdus iš to paties puslapio
https://lt.wikibooks.org/wiki/Linux_žaliems:_openSUSE/Juodas_ekranas_arba_konsolė_paleidžiant_iš_diegimo_laikmenos
arba naudotis patarimais iš openSUSE angliško vikio
https://en.opensuse.org/SDB:Configuring_graphics_cards
https://en.opensuse.org/SDB:ATI_troubleshooting

Galimų priežasčių, kodėl taip buvo, gali būti ir kitų, sprendimo būdų taip pat sąrašas nėra baigtinis.

2
Ko gero geriausiai gali tikti programos, besiremiančios Graphviz.

Pavyzdžiui, siūlau pabandyti Gramps - šiaip jau skirta giminės medžiams kurti, bet manau galima prisitaikyti ir kitiems reikalams (automobiliams). Vietoj žmonių portretų galėsi įkelti automobilių nuotraukas.

3
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Atsiliepimai apie openSUSE 42.2
« Įrašytas: 2016 m. Lapkričio 16 d. 21:25:13 »
Pagaliau KDE Plasma 5 aplinka (5.8 LTS versijoje) tapo pakankamai nušlifuota!

Patarimas diegiantiems į VirtualBox:
Senesnėje VirtualBox 5.1.8 versijoje iš anksto pasirinkite „Intel HD audio“ kaip garso įrenginį, antraip virtualioje mašinoje turėsite bėdų su garsu (numatytuoju atveju virtualiai sistemai priskiriamas „ICH AC97“ įrenginys). Arba atsinaujinkite iki VirtualBox 5.1.10 versijos, kurioje garsas veikia gerai ir su „ICH AC97“.

Turintys naujausias ADM vaizdo plokštes turėtų žinoti, kad nuosavybinės AMD fglrx/Catalyst tvarkyklių nebepalaiko pati AMD, tad openSUSE šių tvarkyklių nerasite openSUSE 42.2 sistemai (paskutinė  versija, kuriai dar prieinamos tvarkyklės – openSUSE 42.1). Vietoj jų kuriamos AMDGPU-PRO tvarkyklės, bet jos dar neprieinamos openSUSE sistemai.

Kokie jūsų įspūdžiai?

4
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Įrašytas: 2016 m. Kovo 05 d. 13:00:56 »
Keletes patarimų tiems, kurie įsidiegė openSUSE su KDE Plasma 5 aplinka ir nori, kad ji veiktų greičiau bei naudotų mažiau RAM:
  • parinkti kompiuteriui tinkamą grafikos vaizdavimo sistemą (K> Parinktys (ar Nuostatos) > Darbalaukio nustatymai (ar Sistemos nuostatos) > Ekrano konfigūracija > Kompozitorius: rekomenduojama OpenGL),
  • pakeisti efektų animacijos greitį iš vidutinio į „akimirksniu“ (irgi prie tų pačių kompozitoriau parinkčių)
  • visai išjungti kai kuriuos darbalaukio efektus...
  • išmesti RAM rijiką Akonadi ir ją nuo jos priklausančias tokias KDE programas kaip Kontact, Korganizer, Kmail ir jų vietoje (jei reikia) įsidiegti lengvesnes alternatyvas.

5
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Įrašytas: 2016 m. Kovo 04 d. 10:02:25 »
Taip ir nesulaukėm oficialių demonstracinių (LiveDVD/LiveUSB) openSUSE Leap 42.1 versijų: šią versiją siūloma diegti iš 4 GB dydžio atvaizdžio. Kita vertus, yra neoficialių alternatyvų, pvz., SUSE Studio projektai.

Dabar jau tikrai aišku, kad openSUSE Leap 42.1 ir būsimos Leap versijos nebepalaikys 32 bitų operacinių sistemų. Ateitis priklauso 64 bitų sistemoms. Daugumoje kompiuterių, kuriuose vis dar sukasi 32 bitų sistema, procesoriai gali paleisti ir 64 bitų sistemas. Tačiau 64 bitų sistemos eikvoja kiek daugiau RAM, tad likti su 32 bitų sistemų versijomis pravartu tiems, kurių kompiuteriuose tik maždaug 2 GB ar dar mažiau RAM. Tačiau 32 bitų variantus siūlo tiek senesnioji tebepalaikoma openSUSE 13.2 versija vis dar palaikoma, tiek šiuolaikiškiausia openSUSE Tumbleweed atmaina (pastaroji nerekomenduojama pradedantiems naudotojams).

6
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: openSUSE 42.1 kalba ir klaviatūra
« Įrašytas: 2015 m. Lapkričio 09 d. 19:21:28 »
KDE Plasma 5.4 darbalaukio aplinkos kalbos keitimas: https://youtu.be/x1rp4EBdOGM
(su sąlyga, kad jau įdiegti reikalingi lietuvių kalbos paketai; jau parašyta, kaip tai padaryti per YaST)

7
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: openSUSE 42.1 kalba ir klaviatūra
« Įrašytas: 2015 m. Lapkričio 09 d. 19:12:16 »
KDE Plasma 5.4 darbalaukio aplinkos klaviatūros išdėstymo keitimas: https://youtu.be/AkR5eV2zobI

8
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: openSUSE 42.1 kalba ir klaviatūra
« Įrašytas: 2015 m. Lapkričio 09 d. 18:22:24 »
Bendrasis operacinėje sistemoje palaikomų kalbų pasirinkimas:
YaST > Sistema (System) > Kalba (Language). Išsirink pagrindinę kalbą ir sudėk varneles ties papildomomis (antrinėmis) kalbomis. Visoms pasirinktoms kalboms turėtų nuo šiol automatiškai diegti joms skirtus paketus, jei tik tokie yra.

Visuotinio klaviatūros išdėstymo (įskaitant konsolės languose dar iki grafinės sąsajos, slaptažodžių įvedimo languose prieš pat darbalaukio aplinkos paleidimą...) keitimas:
YaST > Aparatinė įranga (Hardware) > Sistemos klaviatūros išdėstymas (System keyboard).

Kiekvienas naudotojas gali naudotis visai kitokia kalba ir visiškai skirtingais klaviatūros išdėstymais. Numatytuoju atveju šie parametrai turėtų atitikti sistemos parametrus (ar bent tai, kokie sistemos parametrai buvo pirmą kartą tam naudotojui naudojantis ta konkrečia aplinka). Skirtingose darbalaukio aplinkose kalba bei klaviatūra yra konfigūruojama skirtingai. Nežinau, kokią darbalaukio aplinką naudoji TU.





9
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Įrašytas: 2015 m. Lapkričio 05 d. 14:56:21 »
Kalbi apie KDE Plasma 5 darbalaukį?
Atmink, kad KDE reikalauja turėti daugiau RAM negu dauguma kitų aplinkų: naudojant šią aplinką, virtualios mašinios nuostatose („Settings“), Sistemos kortelėje, reikia skirti mažų mažiausiai 1024 MB RAM atminties („Base memory“), o nestringančiam darbui geriau daugiau – bent 2048 MB.
Jei nepadeda, pabandyk išjungti VirtualBox aparatinį virtualios mašinios vaizdo spartinimą (tiek 2D, tiek 3D), Ekrano („Display“) kortelėje.
Parašyk, kaip seksis. Tikiuosi padės.

10
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Įrašytas: 2015 m. Lapkričio 04 d. 18:46:15 »
Na štai, openSUSE Leap 42.1 išleista! Ko gero pirmoji lietuviška apžvalgėlė pateikta opensuse.lt svetainėje.

Siūlau peržiūrėti vaizdo įrašą, kuriame parodyta diegimo eiga, ir kitą 3 min vaizdo įrašą, vaizdžiai pristatantį, kaip openSUSE Leap 42.1 sistemoje atrodo KDE Plasma5.

11
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Įrašytas: 2015 m. Spalio 28 d. 16:30:28 »
Versijų „šuolis“ dar neįvyko („Leap“ laukiam 2015 m. lapkričio 4 d.), čia galite pasidalinti savo atsiliepimais apie openSUSE 42.1.

Gerą mėnesį naudojau KDE Plasma 5.4 (5.4.0 ir 5.4.1) darbalaukio aplinką (bet openSUSE 42.1 turės naujesnę versiją). Išties, ji palygintu su KDE 5.3.x jau pakankamai tinkama naudoti. Tačiau bent KDE Plasma 5.4.1 dar nebuvo tokia nušlifuota: mažos smulkmenos keldavo abejonių, ar openSUSE komanda nerizikuoja nudegti piršdama KDE Plasma 5 naudotojams, o ir palyginus su KDE 4.14 LTS čia dar ne visos funkcijos perkeltos. Ruošdama perėjimą nuo KDE 4 prie KDE Plasma 5, KDE komanda elgiasi gerokai apdariau nei perėjimo tarp KDE 3 ir KDE 4 atveju prieš maždaug 7 metus: dabar lygiai tos pačios KDE programos versijos gali būti sukompiliuojamos tiek KDE 4 pagrindu, tiek KDE Frameworks 5 pagrindu. Tai leidžia gerokai tolygiau pereiti prie naujos kartos darbalaukio aplinkos integruojant anksčiau parašytas programas. Tačiau iš kitos pusės tai reiškia, kad negalite vienu metu kompiuteryje turėti atskirai įdiegtų dviejų darbalaukio aplinkų (KDE4 ir KDE Plasma 5), kaip kad buvo anksčiau (KDE3 ir KDE4 atveju). Ir vis tik, kadangi ne visos programos paruoštos naudoti KDE Frameworks 5 pagrindu, tad  KDE Plasma 5.4 darbalaukis nėra idealiai vientisas – kai kurių programų elgesio ir išvaizdos niuansai išduoda jas esant iš KDE 4 pasaulio. openSUSE besiridenantį „Tumbleweed“ („Vėjaričių“) variantą ką tik pasiekė KDE Plasma 5.4.2 versija su nemažai pataisymų nuo KDE Plasma 5.4.1 versijos. Ta pati KDE Plasma 5.4.2 bus ir galutinėje „Šuolio“ atmainoje. Paprastai openSUSE garsėja tuo, kad moka kokybiškiausiai paruošti KDE aplinką naudotojams, tikėkimės taip bus ir openSUSE 42.1 atveju.



12
„openSUSE“ ir „SUSE“ / flash player
« Įrašytas: 2012 m. Lapkričio 13 d. 21:47:36 »
Galbūt atnaujinai savo senesnę sistemą į naujesnę, bet saugyklų trūko, tad flash liko nesuderinama. Įsidėti reikėjo saugyklas. openSUSE 12.2 flash-player yra per dvi saugyklas:
http://download.opensuse.org/distribution/12.2/repo/non-oss/
http://download.opensuse.org/update/12.2-non-oss/
(senesnėse versijose nebūdavo atskiros atnaujinimo saugyklos uždaro kodo paketams)

13
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Suse sudio OS gamyba - problema
« Įrašytas: 2012 m. Lapkričio 13 d. 21:35:37 »
Dėl tinklo:

susestudio.com savo projekto „Configuration“ kortelėje reikia ties „Network“ pasirinkti „Use NetworkManager to configure the network at run-time“.

14
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Atsiliepimai apie openSUSE 12.1
« Įrašytas: 2012 m. Sausio 28 d. 17:14:52 »
Šiaip tai nuo Linux branduolio versijos priklauso (o ne nuo to, kokia Linux atmaina).
UVC projekto palaikomų kamerų sąrašas: http://www.ideasonboard.org/uvc/
Savo kameros ID sužinosi komandinėje eilutėje įvykdęs:
lsusb

15
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Atsiliepimai apie openSUSE 12.1
« Įrašytas: 2012 m. Sausio 27 d. 22:51:32 »
Gali bandyti ir openSUSĘ... Šiek tiek apie palaikymą rasi http://en.opensuse.org/HCL:Asus_laptops puslapyje – bet čia naudotojų sudarytos lentelės pagrinde su senomis openSUSE versijomis...

Jei su Skypu kamera neveikia, galbūt padės:
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
arba
LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skype
(kad nereiktų visada to daryti žr. http://en.opensuse.org/SDB:Skype#Fixing_jitterish_webcam_screen )

Puslapiai: [1] 2