Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Simas

Puslapiai: [1]
1
„LibreOffice“ ir „OpenOffice“ / Kam priklauso openoffice.lt
« Įrašytas: 2008 m. Gruodžio 05 d. 22:23:24 »
Sveiki,

apsilankiau openoffice.lt ir pamačiau vieną didelį šio puslapio trūkumą - jame nėra jokių naujienų, susijusių su open office. Nusprendžiau pats išversti keltą naujienų ir pateikti jas autoriams, bet niekur neradau jokio punkto kaip "pasiūlyti naujieną" ar "susisiekti su administratoriais". Toks įspūdis, kad visai ne opensource projektas, o kažkieno uždara programa, kur dirba tik labai siauras būrelis žmonių.

Kaip galėčiau susisiekti su administratoriais, kad galėčiau padėti pildyti saitą naujienomis?

2
„LibreOffice“ ir „OpenOffice“ / OOo pamokėlės
« Įrašytas: 2008 m. Gruodžio 05 d. 22:19:57 »
Citata iš: Betukas
Kur gauti gimp sulietuvinimą?
Beata, piktybiškai teršiate forumą? Pasakysiu jums nedidelę paslaptį: open office nesusijęs su gimp, tad tikimybė gauti atsakymą apie gimp klausiant open office forume ir dar visiškai nesusijusioje temoje =0

3
Manau, kad neteisinga bausti įmonę, už tai kad sukūrė produktą ir nenori jo duoti nemokamai naudotis bet kam. Tai natūralus kiekvienos įmonės siekis. Bausti reikėtų valstybines įmones, kurios informaciją platina tokiais uždarais formatais. Tiksliau reikėtų bausti tokių įmonių direktorius - asmeniškai ir skaudžiai.

4
Laisvųjų programų ideologija, licencijos / Laisvos programos - paleistos?
« Įrašytas: 2008 m. Gruodžio 05 d. 22:07:59 »
Beata, "nemokamos programos" angliškai vadinamos "freeware". Terminas "laisvos programos" buvo pasirinktas todėl, kad yra milžiniškas skirtumas tarp "atviro kodo programos" ir "nemokamos programos". Tam kad atskirtumėm kada kalba eina apie nemokamas programas, o kada apie atviro kodo ir reikalingi šie skirtingi terminai.

Čia pasireiškia anglų kalbos žodžio "free" daugiaprasmybė: jis gali reikšti ir "laisvas" (pvz., laisva žmogaus valia) ir "nemokamas" (pvz., nemokamas alus). Jūs pritaikėte antrąją reikšmę, nors kalbant apie atvirą kodą labiau tinka pirmoji reikšmė, nes kalbama apie žmogaus valią daryti su tomis programomis ką nori (tobulinti, pritaikyti sau, platinti ir t.t.).

Pateiksiu porą pavyzdžių:

OpenOffice yra laisva programa, nes jos licencija numato, kad kiekvienas žmogus paėmęs šios programos kodą gali daryti ką nori - ją nagrinėti, pritaikyti sau, suprogramuoti kokius norima papildinius (jei tik moki) ir platinti šią programą.

Kitas ir visai priešingas polius - Skype. ji yra nemokama, tačiau jos licencija labai griežtai reikalauja nieko nedaryti su pačia programa - jos neanalizuoti, giežtai reikalaujama net nebandyti ieškoti ir taisyti klaidų ir aplamai joje vartotojui paliekama tik galimybė maigyti jau sukurtus mygtukus.

Puslapiai: [1]