Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Temos - Giedrius V.

Puslapiai: [1] 2
1
Dažnai tenka paslinkti etiketes su objektų pavadinimais, kurie persidengia žemėlapyje.
Yra du būdai.

Pats paprasčiausiais ir patogiausias būdas atsisiųsti įskiepį EasyCustomLabeling. Pažymėjus sluoksnį spaudi įskiepio mygtuką pasirenki reikalingą laukelį ir paspaudęs  stumdai norimą etiketę:Antras būdas. Sluoksnio atributinėje lentelėje reikia sukurti du papildomus stulpelius pvz Xetiketė ir Yetiketė
Etiketės diologo lange prie "Vieta" --> "Pagal duomenis" nurodyti x ir y:Tuomet sluoksnio redagavimo režime pasidaro aktyvus "Perkelti etiketę" , kuriuo jau galima stumdyti etiketes su užrašu.

2
Buvo klausimas kaip paslėpti stulpelius lentelėje. Jeigu daug stulpelių labai painu peržiūrėti duomenis ir stumdyti už lango ribos patekusius stulpelius.

Tą galima padaryti per sluoksnio Properties -> Fields stulpelyje "Edit Widget" prie norimo stulpelio pasirenkame "Hidden" ir spaudžiame "OK"


3
Buvo kalusimas, kaip rūšiuoti įrašus. Tik pasižiūrėjimui lenteles surušiuoja yojau pat paspaudus ant stulpelio antraštės, tačiau neišsaugo ir kiekvieną kartą funkciją reikia kartoti atsidarius lentelę.

Kad užtvirtinti rūšiavimą reikalingas įskiepis MMQGIS
Įdiegus MMQGIS -> Modify -> Sort


4
Išleidus naują QGIS 2.0 versiją atsirado problema su kai kuriais įskiepiais. Dėl to įskiepių autoriai turėtų juos perprogramuoti, arba tai galima padaryti pačiam. Plačiau apie tai QGIS leidėjai rašo čia: http://nathanw.net/2013/09/22/broken-qgis-plugins/
Parašiau man rūpimų įskiepių autoriams ir gavau atsakymą kad mėnesio begyje jie bus atnaujinti ir bus galima be vargo juos naudoti.

Žemiau pateiksiu vieno įskiepio sutvarkymą, kuris nesudėtingas ir jeigu kam labai reikia gali patys susitvarkyti. Tiesa ant Windows'u nebandžiau, dėl to prašau kas išbandė pasidalinti kaip sekėsi.

Linux (Ubuntu, Debian) naujos versijos įskiepiai guli /home/vartotojo_vardas/.qgis2/python/plugins kataloge
Windowsuose jie guli C:\Documents and Settings\vartotojo_vardas\.qgis\python\plugins

pvz. man reikia įskiepio Numerical Digitize, kuris uždeda tašką pagal suvedamas koordinates rankiniu būdu.
1. Atsisiunčiu jį iš QGIS įskiepių saugyklos: http://plugins.qgis.org/plugins/numericalDigitize/version/0.1.4/
2. Išarchyvuoju
3. Direktorijoje randu failą  _init_.py ir atsidarau jį su tekstiniu redaktoriu. Jame pakeičiu, kad eilutėje kur yra

def qgisMinimumVersion(): 
return "1.0"


į

def qgisMinimumVersion(): 
return "2.0"


4. Toje pačioje direktorijoje randu failą metadata.txt ir jame pakeičiu:

qgisMinimumVersion=1.0

į

qgisMinimumVersion=2.0

5. Išsaugau pakeitimus ir įkopijuoju visą įskiepio direktoriją į aukščiau nurodytą direktoriją C:\Documents and Settings\vartotojo_vardas\.qgis\python\plugins

Paleidus QGIS jis turi atsirasti Plugins -> Manage and Install plugins sąraše. Uždėkite varnelę ir naudokitės įskiepiu jau naujoje versijoje.

Kaip naudotis įskiepiu buvo rašyta kitoje temoje http://forumai.akl.lt/index.php/topic,4687.0.html

5
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS: nauja 2.0 versija
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 05 d. 16:14:43 »
Sveiki,

Netrukus pasirodys 2.0 QGIS stabili versija. Leidėjai parašė žinutę socialiniame tinklalapyje: "Are you ready for the QGIS 2.0? It's going to be a big one. As one of the developers and users I am super proud of what has been done in 2.0."
Čia galėsime rašyti savo komentarus (pliusus/minusus) apie naujovę.
Laukiu nesulaukiu :P

6
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS: Azimuto ir atstumo skaičiavimas, braižymas
« Įrašytas: 2013 m. Rugsėjo 03 d. 14:51:01 »
kkestas klausia: gal yra koks pluginas kuris pagal sujungtus taškus paskaičiuotų azimutą ir atstumą? Turint azimutą ir atstumą galima plotą nubraižyti su Azimuth and distance pluginu, bet su kuo padaryti atvirkšinį procesą? Geriausiai būtų, kad į atributų lentelę tuos duomenis surašytų.

7
Pirmas būdas.

Pirmiausia reikia įdiegti plugin'ą "Numerical Vertex Edit" per Plugins -> Featch Python Plugins

1. Susikuriame vektorinį taškinį (point) sluoksnį arba tiesiog spaudžiame "Place a Pin" kuris automatiškai sukuria laikiną sluoksnį "Pins".2. Pažymime sluoksnį ir įjungiame redagavimo režimą "Toggle Editing" ir spaudžiame "Add Feature":3. Dedame tašką maždaug apytiksliai kur yra ieškomas objektas

4. Pasirodžiusioje formoje suvedame atributinius duomenis arba tiesiog spaudžiame "OK"5. Pasirenkame įrankį "Numerical Vertex Edit" ir spustelime ant prieš tai uždėto taško ir atsiradusioje formoje suvedame turimas objekto koordinates. Pastaba. x ir y koordinatės atskiriamos kableliu o skaičiai po kablelio skiriamos tašku. Paspaudus "OK" taškas pasislenka pagal suvestas koordinates.


8
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS: Kaip greitai gauti ir išsaugoti x ir y koordinates
« Įrašytas: 2013 m. Balandžio 03 d. 21:12:17 »
Buvo paklausimas kaip greitai gauti koordinates uždėjus tašką ant rastrinio pagrindo.

Tam naudojamas įrankis "Place a Pin" plugin'as kurį reikia parsisiųsti iš plugin saugyklos:

Spaudžiame ikonėlę (smeigtukas su raudona galvute) ir pažymime tašką mums norimoje vietoje. Automatiškai atsiranda sluoksnis "Pins" ir forma prašantis pavadinti uždėtą tašką. Pavadiname ir spaudžiame "OK"

Atidarę atributų lentelę matysime koordinates ir taško pavadinimąTaip sudedame mums reikalingus taškus ir išsaugome "Pins" sluoksnį į shape failą arba įkeliame į QSpatial duomenų bazę:


9
Buvo paklausimas, kaip apskaičiuoti ir atskirti sklypo plotą, kurio dalis patenka į kitą plotą. Kaip pvz. privataus sklypo dalis patenka į saugomą teritoriją, kurioje yra apribojimų. Kaip tiksliai apskaičiuoti ir nubrėžti tą dalį sklypo?

QGIS tą puikiai padaro su Geoprocessing'o įrankiu "Clip" (Vector -> Geoprocessing Tools -> Clip).

Darome taip:

1. Įsikeliame ploto sluoksnį (saugomą teritoriją) ir privataus sklypo ribas (sklypo ribas paprastai turime geodezinių taškų pavidalu, suvedus ar įsikėlus taškinį sluoksnį, iš taškų gauti ribas galima su Points2One plugin'u)
2. Atidarome Vector -> Geoprocessing Tools -> Clip. "Input Vector layer" pasirenkam privataus sklypo plotą. "Clip Layer" pasirenkame saugomos teritorijos sluoksnį (BAST). "Output shapefile" pasirenkame būsimo naujo sluoksnio vietą kompo diske ir spaudžiame "OK".

3. Programa paklausia ar norite įkelti naujai sukurtą sluoksnį. Spaudžiame "YES"Atsiranda naujas sluoksnis kuris tiksliai nubraižo sklypo dalį patenkančią į saugomą teritoriją.


Kaip paskaičiuoti plotą?

1. Ant naujai sukurto sluoksnio spustelime dešinį pelės mygtuką ir atidarome atributinę lentelę.
2. Lentelėje matome sklypo bendrą plotą, bet mums reikia tik tos dalies ploto, kuri patenka į saugomą teritoriją. Lange spaudžiame "Toggle Editing Mode" (kad galėtumėte daryti pakeitimus reikia, kad sluoksnis būtų redagavimo režime) ir  "Open field Calculator"3. Atsivėrusiame lange darome taip:

a. įvedame naują stulpelio pabvadinimą
b. pasirenkame Decimal Number (real) ir nustatome pageidaujamą skaičių po kablelio
c. "Function List" pasirenkame Geometry -> $area ir du kartus spustelime pele, užrašas pasirodys "Expression" lange
d. daliname iš 10000, kad gautume ha ir spaudžiame "OK"Arba galite atnaujinti esamus ploto parametrus pasirinkdami "Update existing field"QGIS programa automatiškai skaičiuoja plotą kvadratiniais metrais, dėl to $area reikia dalinti iš 10000 jei norite gauti hektarais.

4. Spaudžiame "Save" ir išjungiame redagavimo režimą "Toggle Editing Mode".

Dabar lentelėje matote naują stulpelį su sklypo plotu, kuris patenka į saugomą teritoriją (BAST)


10
Bandau dirbti su Libreoffice base (4.0.1). Iškilo problema su duomenų suvedimu formoje ir subformoje.
Kaip padaryti, kad užpildžius formą, į subformą galėčiau pereiti spraktelėjęs pele (ne su "tab" ar "enter") ir spausdamas "enter" arba "tab" suvedinėčiau duomenis tik subformoje, kad baigus suvedimą jis pereitų prie "New records" toje pačioje subformoje o ne taip kaip dabar nušoka iš subformos į formą?
To reikia tam, kad galėčiau pildyti dvigubą lentelę (vieną su daugeliu) ir yra daug duomenų kurie kartojasi, pvz.: Miestas ir adresas visada yra tas pats, bet tuo pačiu adresu gyvena daug žmonių.

11
Įkėlus shap sluosknį atributų lentelėje vietoje lietuviškų rašmenų rodo neaiškius simbolius. Lentelė atrodo taip:Problema sprendžiama taip:

1. Atsisiunčiame plugin'ą "Shapefile Encoding Fixer"

2. Atidarome įdiegtą plugin'ą, (icona atsiranda įrankių juostoje) ir užpildome langus kaip parodyta žemiau ir spaudžiame "OK":

3. Dabar atidarius atributų lentelę jau rodomi lietuviški rašmenys:


12
WMS (Web map service), tai duomenų peržiūros paslauga, kai georeferenciniai duomenys yra pateikiami peržiūrai interneto naršyklėje arba parsisiunčiami peržiūrai GIS programinėje įrangoje.
Populiariai kalbant tai rastrinis pagrindas, kurį įsikeli tiesiai iš serverio.
Dažniausiai naudojamas ortofotografinis pagrindas. Ant jo galima kurti žemėlapius (vektorinius sluoksnius), bei peržiūrėti ir analizuoti teritoriją.
WMS duomenys ne komerciniais tikslais Nacionalinė žemės tarnyba suteikia nemokamai per www.geoportal.lt

Norint gauti ir naudoti šiuos duomenis būtina užsiregistruoti geoportal.lt ir užsakant duomenis pasirašyti virtualią sutartį patvirtinant tapatybę elektroniniu būdu (pvz, naudojantis elektroninės bankininkystės paslauga).

Pateikiu pavyzdį kaip užsisakyti ortofotografinius žemėlapius.

1. Užsiregistruojame www.geoportal.lt štai čia http://www.geoportal.lt/wps/portal/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os_gAQwNnc09LYwMLA3dzA08D8yB_E4NAA3czY_1wkA5kFZaergZG5gaGHpaW7u7-HoYQeQMcwNFA388jPzdVvyA7O83RUVERAATYHL4!/dl2/d1/L2dJQSEvUUt3QS9ZQnB3LzZfUDEwQzdJOTMwODBHNzBJMDdSTzQwUTAwVTY!/
arba tiesiog tinklalapyje spaudžiame "Registruotis"
2. Gavę paskyros duomenis prisijungiame paspaudę tinklalapyje "Prisijungti"
3.Prisijungę darome kaip pavaizduota žemiau:4. Paspaudę norimo WMS produkto nuorodą užpildome užsakymo duomenis:spaudžiate "Gerai"

5. Matome tokią būseną ir laukiame:6. Patvirtiname tapatybę (detaliau neaiškinu, nes ten viskas aiškiai nurodoma):

7. Po valandos kitos Užsakymų sąraše matome, kad galime naudoti geoproduktą. Pasirenkame "Gauti geoprodukto prieigos adresą":8. Gautą URL adresą nukopijuojame:9. Atvėrę QGIS programą spaudžiame "Add WMS Layer":10. Atsivėrus langui spaudžiame "New" ir įklijuojame nukopijuotą URL adresą kaip nurodyta. Taip pat įrašome pavadinimą ir savo geoportal.lt prisijungimo duomenis ir spaudžiame "OK"11. Spaudžiame "Connect", pažymime ortofoto sluoksnį ir spaudžiame "Add"QGIS įkelia visos Lietuvos ortofoto žemėlapius, kuriuos galite didinti, mažinti ir slinkti:Šie duomenys išsaugomi nustatymuose, norėdami įkelti iš naujo tik reikės paspausti "Connect" (Add WMS Layer -> Connect -> Add)

13
Dažnai reikia tiksliai prijungti plotą (poligon) prie esamo ploto, kad tarp jų neliktų plyšių. Tam reikia naudoti "Snapping option" (Settings -> Snapping Options)
Atsivėrus langui reikia redaguojamą sluoksnį pažymime varnele. Pažymime varnele "Avoid Int." tai leidžia sutapatinti plotų gretimybes. Braižant užlipus ant esamo ploto bendroji linija bus automatiškai nubrėžiama pagal esamą plotą:Nustačius Snapping parametrus aktyvuojame sluoksnį darbui ir braižome naują plotą:Norint užbaigti ploto braižymą spaudžiam dešinį pelės mygtuką, užpildome atsivėrusią formą (tai atributų lentelės duomenys apie naują plotą) ir spaudžiam OK:Štai taip atrodo prijungtas naujas plotas, kuris turi bendrą kraštinę su buvusiu plotu:


14
Apie tai rašyta kitoje temoje http://forumai.akl.lt/topic/4675/kaip-ikelti-skaiciuokles-faila-su-taskinemis-koordinatemis-i-qgis/

Bandant į kelti arba eksportuoti meta klaidąJums reikia įdiegti trūkstamas xlw ir xlrd bibliotekas.

Kaip tai padaryti ant Windows OS:

Iš qgis.org tinklalapio reikia atsisiųsti OSGeo4W Installer'į http://download.osgeo.org/osgeo4w/osgeo4w-setup.exe

Paleisti jį administratoriaus teisėmis. Dešiniu pelės mygtuku spustelėti ant instalerio failo ir paspausti "Run as administrator"Toliau darome kaip pavaizduota žemiau ir spaudžiame Next:

Išskleidžiame bibliotekos sąrašą:Ir pasirenkame trūkstamas bibliotekas:


15
Geoinformacinės sistemos (GIS) / QGIS klaidos ir kitos problemos
« Įrašytas: 2013 m. Kovo 18 d. 23:21:06 »
Mokymų metu viename kompiuteryje (dėl mums nežinomų priežasčių) QGIS programa nedavė įdiegti plugin'ų.
Plugins -> Fetch Python Plugins


Operacinė sistema Windows 7 Home Premium

Galima spėti, kad tai dėl ypač geros kompiuterio apsaugos (antivirusinė ar ugniasienė). Gal kas gali padėti šiuo klausimu? pridedu metamą klaidą:


Traceback (most recent call last):
  File "C:/PROGRA~2/Quantum GIS Lisboa/apps/qgis/./python\qgis\utils.py", line 143, in loadPlugin
    __import__(packageName)
  File "C:/PROGRA~2/Quantum GIS Lisboa/apps/qgis/./python\qgis\utils.py", line 309, in _import
    mod = _builtin_import(name, globals, locals, fromlist, level)
ImportError: No module named sextante

Python version:
2.7.2 (default, Jun 12 2011, 15:08:59) [MSC v.1500 32 bit (Intel)]


QGIS version:
1.8.0-Lisboa Lisboa, f440b60

Python path: ['C:/PROGRA~2/Quantum GIS Lisboa/apps/qgis/./python', 'C:/Users/Gintar\xc4\x97/.qgis//python', 'C:/Users/Gintar\xc4\x97/.qgis//python/plugins', 'C:/PROGRA~2/Quantum GIS Lisboa/apps/qgis/./python/plugins', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\bin\\python27.zip', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\DLLs', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\plat-win', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\lib-tk', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\qgis\\bin', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\PIL', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\win32', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\win32\\lib', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\Pythonwin', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\Python27\\lib\\site-packages\\wx-2.8-msw-unicode', 'C:\\PROGRA~2\\Quantum GIS Lisboa\\apps\\qgis\\python\\plugins\\fTools\\tools']>

Puslapiai: [1] 2