Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Temos - Evaldas66

Puslapiai: [1]
1
„LibreOffice“ ir „OpenOffice“ / Įstatymai
« Įrašytas: 2013 m. Sausio 03 d. 15:52:15 »
Sveiki , susidūriau su problema .
Mano dukra mokosi Kolpingo kolegijoje . Kadangi aš kaip jau daug kur minėjau esu atviro kodo fanas  :D
Tai dukrai suinstaliavęs  "LibreOffice " . Dukra gavo užduoti ir ją atliko su  LibreOffice . Bet gavo atsakymą tokį  :

Citata
su Naujaisiais !

Įdomi Jūsų situacija. Pradėsiu nuo atsiųsto atsiskaitymo: aš negaliu vertinti ir talpinti į archyvą prie kitų studentų baigiamųjų darbų Jūsų darbo, atlikto Libre ofiso įrankiu, nes mes mokomės PAGAL PROGRAMĄ būtent Microsoft ofiso WORD įrankį , kuris yra instaliuotas Kolegijos kompiuteriuose.
Baigiamąjį darbą įvertinau patenkinamai (6);
Skaidres įvertinau 8, nes nėra nei diagramos, nei lentelės sukurta, neuždėti automatinio skaidrių demonstravimo laikai.
Lankomumą įvertinau 8.

Turite pasidomėti darbo su WORD įrankiu galimybėmis.

Pagarbiai,
Danutė Toldinienė

Norėjau paklaust , ar dėstytoja nenusižengė įstatymui versdama naudotis komercinėmis programomis ?

2
„Mozilla Firefox“ / Firefox papildiniai Linux'e
« Įrašytas: 2012 m. Vasario 06 d. 12:07:24 »
Sveiki .Ruošiuosi palikt Lietuva . Ir pradėjau po truputi ruoštis .Kadangi norisi matyt nors kažkokią LT televiziją tiesiogiai , bet nesinori tapt viasat klientu , nusprendžiau pasidomėt firefox,o papildiniais .
Toks vaizdas , kad visas pasaulis naudoja tik windowsus .Pas mane laptope kuri vešiuosi yra ubuntai .Ir tikrai niekuomet nebus windowsų .
Radau TV -Fox , bet vėl problema .Kaip ką , pvz Lietuvos 1 ir Lietuvos 2 programas rodo puikiai .Bet kitur,pvz rus TV  reikalauja "Get Windows Media Player Firefox Plugin" .Nors tu ką .Nors radio stočių galiu klausytis , atsidaro su vlc . Bet čia niekaip .
Ką patarsit ?

3
Bendras „Linux“ forumas / Backtrack
« Įrašytas: 2012 m. Sausio 27 d. 14:39:55 »
Turiu prašymą .Kadangi esu ne jaunas , priskiriamas prie tos kartos , kuri geriau kalba rus kalba o ne anglų.Prašymas butu toks :
Gal gali LT kalba parašyt apie aircrack straipsnį.Pagrindines komandas  ,  kokius paketus susidiegt .Kas geriau  , ar aircrack su visais paketais susidiegt , ar naudot "Backtrack " live diską ? Ar net susidiegt Backtrack ? Ir aplamai kokią nuomonė apie šitą distribucija ? Aš LT kalba nieko nerandu .
P.S. Aš naudoju stacionariame pc "Kubuntus " laptope "Ubuntus "

4
Apie orą / Skypės analogas , kada bus?
« Įrašytas: 2011 m. Rugsėjo 21 d. 14:16:07 »
Aš aplamai labai nemėgstu skypės . Bet , nežinau kodėl dauguma jį naudoja .Aš linkęs naudotis gmailų .Ten galima kalbėt ir su vaizdu , skambint į paprastus mobilius tel ir panašiai .Bet daugumai tai svetima .
Kiti sako , kad dėl pokalbių nenori atsidarinėt  naršyklės.
Ar labai sunku sukurti atviro kodo skypės analogą ? Ar tai pažeis kokias skypės licenzijas ?

5
Apie orą / Vaizdo stebėjimo sistema Ubuntu pagrindu
« Įrašytas: 2011 m. Gegužės 25 d. 20:57:44 »
Man labai patiko šita programėlė

http://infectedproject.wordpress.com/2007/06/26/set-up-a-webcam-security-system/

Kiek aš randu atviro kodo programų , ir gana įdomių . Tik gaila  , kad  mažai apie jas rašome Lietuvių kalba . Taip pat ir čia  http://www.akl.lt/  apie jas nerašoma .

6
Kitos TVS / punbb
« Įrašytas: 2011 m. Kovo 18 d. 22:50:56 »
Tikriausia pirmą kartą punbb pamačiau čia    :)
Man labai patiko  išvaizda  , kažkoks lengvas ,mielas akiai .
Po tiek laiko sugalvojau išmėgint . Šiandien susimečiau , pasižiūrėjau tikrai fainas  . Labai lengvai susimeta , lengvas admin valdymas.
Reiks dar pasižiūrėt kokių plugins,gų   galima primest . Pirmas įspūdis  geras .Gal kada prireiks tokio forumo  , o gal ir ne .Bet smalsu sužinot ir apie šitą tvs,ą     :)

7
Apie orą / Nėra tobulų sistemų
« Įrašytas: 2011 m. Kovo 18 d. 17:59:34 »
Citata iš: RQ
Citata iš: Evaldas66
Naudojant dažnai internetą  su windows os  , reikia maždaug į pusę metų kartą perinstaliuot windowsus.
Tai priklauso nuo kompiuterio naudotojo. Bent jau man to neprireikia.


Plati tema ir galima būtu diskutuot . Aš esu aršus M$ priešininkas ir didelis atviro kodo gerbėjas.
Ir kadangi toks esu , tai mano manymu nei vienoje Linux distribucijoje tokių "bėdų " nebūna .Windowsose taip .
Ir kaip pradeda "lyst ' tokios "bėdos "  lengviau perinstaliuot os nei  taisyt tas "bėdas". Tikriausia sutiksi su manimi , kad jai lenda tokios" bėdos "  , neatmestina galimybė  , kad kompas užkrėstas .Ir net gali būt , kad koks" draugas"
įmetęs kokį keylogerį .

8
Kitos naudingos programos / Web cam
« Įrašytas: 2011 m. Sausio 27 d. 20:23:22 »
Reikia pagalbos .

Susimečiau "  ZoneMinder "  programėlią   :

http://www.zoneminder.com/  

 Bet pamačiau , kad mano web kameros  "nemato"  naršyklė .
Su flashais viskas tvarkoje . Pradžioje kabinausi prie jų , bet su jais viskas tvarkoje  . Web kamera naršyklė veikia tik vienų atvejų  : tai gmaile  susimetus šitą papildinį  :  http://www.google.com/chat/video/download.html .
 Padariau testą su facebook. . Ten kur galima nusifotografuot su savo web kamera .  Rašo ,kad kamera nepajungta .
Pradėjau kažko ieškot , vakar susimečiau "WebcamStudio" .  Pasileidau. (programoje web kamera irgi neveikia).Pasižiūriu , lygtais facebook. jau nerašo pasijungti kamera , bet bando kažką daryt ,bet ne iki galo .Kilo įtarumas .
Tada atjungiau web kamerą iš vis . Ir vis tiek    facebook. ir kitose svetainėse kur reikia web kameros  bando jungti ją , kaip atrodytu jį yra  ,atsiranda flash langas ,kad leisčiau jungti web kamera .
Atjungus kamerą programa "Cheese " iš karto rodo ,kad nėra kameros . Pajungus viskas veikia  su programa "cheese" ir kitomis programomis .Tik ne naršyklėje. Nei vienoje naršyklėje .

Tai va , kiek grybauju norėdamas paleist  "ZoneMinder "   Kubuntose  , tai yra padaryt kad veiktu web kamera .
web kamera paprasta  Logitech    http://www.techfuels.com/attachments/everything-else/7630d1225878671-logitech-quickcam-web-cam-logitech-quickcam-web-cam.jpg

Prašau padėkit , nes nežinau jau ką daryt ir ką sugalvot  :|

9
Apie orą / dd
« Įrašytas: 2010 m. Gruodžio 02 d. 19:53:33 »
Sveiki ,senokai buvau čia ,bet aišku kaip reikia kažko tik tada pasirodau   :cool:
Neradau kur sukurti tokią temą ,tai sukūriau čia :
Gal kas naudojot  dd programėlę kuri veikia tik terminale ir standartiškai  bent ubuntuose ir kubuntuose yra .

Aš su ją laisvai pasidarau bet kokio įrenginio kopiją - atvaizdą

  "  sudo dd if=/dev/..............of=/home/........................  "  
Žinau kad su kažkokią atviro kodo programa ,galima atvaizdą perskaityt - atidaryt . Tai yra atkurti pvz ištrintas nuotraukas iš įrenginio ar panašiai .
Bet nerandu su kokia . "Testdisk" netinka .Testavau .

10
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Opensuse 11.3
« Įrašytas: 2010 m. Rugpjūčio 16 d. 21:06:53 »
Rašiau ,koks buvau patenkintas  opensuse 11 . Bet tikriausia pastebėjot ,kad po 11 versijos vis nusivildavau naujesnėmis versijomis .Ir štai pasirodė nauja opensuse 11.3 .
Nu ir ...................  
 Turiu atliekamą kietą diską .  ir iš seno kompo išimtą stalčiuką .Nes virtualbox  ar panašiomis programomis pilnai nepasitestuosi ,kaip veikia ant mano "geležies"Sugalvojau pasitestuot .Pirmas vaizdas ,gražu su kde4 aplinka . Bet ....  , YasT 2 neranda nei vienos programos ,norint instalint iš kitur pvz :   http://packages.opensuse-community.org/  ,rašo ,kad failas nepritaikytas turimai sistemai .
Skype ( man reikalinga ,kadangi draugai ,artimieji ir labai artimieji labai toli ,o jie tik skype ir naudoja .Priverščiau naudot http://www.google.com/chat/video/  ,bet jie ignoruoja atvirą kodą ) nepasileidžia  .Susimeta ,bet nepasileidžia .Per terminalą apt-get install -y skype nesusimeta ,per YasT,ą nesusimeta ,susimeta tik per  skype.com  . Bet nepasileidžia ,nei per terminalą nei per kitur  ,rašo ,kad tokios direktorijos nėra .
Ir opensuse pasidarė labai panaši į windowsus .
Kažkur skaičiau ,kad opensuse naudoja nepatyrę .
Negalėdamas atgal susimest  11 versijos ,kadangi vysi servizai mirę ,susimečiau kubuntu 10.04 .
Tai manau tie kas ilgą laiką naudojo kubuntu - ubuntu net nežino ,kad norint įrašyt audio CD reikia susimest k3b codek , nes kubuntai patys pasiūlo . Ir panašiai .Mano išvada ,pasinaudojus suse ,su kubuntais ar ubuntais nėra kas veikt ,viskas lengva ,terminalas veikia lengvai ,viskas susimeta lengvai ,nemeta klaidų ,fantastika .

Džiaugiuosi ,taip ,kaip džiaugiausi su opensuse11 . Bet opensuse11.3 ,tai manau ,kad net beta versijos tokios išleist negalima . Baisu .
P.S.  kažką ,kažkur skaičiau ,kad Novel kažką bendro pradėjo su MS ,gal žinot ką ? Kiek mačiau opensuse 11.3 turi programėle ,kaip windowsose pamiršau ,kaip vadinasi ,nes windozu jau senai ne mačiau ,programa pasileidžia Ctrl+Alt+Delete  . Laiko ieškot neturiu ,atsidarau tik tas svetaines kurias žinau ,kol kas  ,o į akl.lt užeinu dažnai  .

11
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Opensuse 11 ir 11.1
« Įrašytas: 2009 m. Rugsėjo 23 d. 19:55:53 »
Pradėjau suse naudot nuo 10.2 versijos .Ankščiau naudojau kubuntu.Kaip pasirodė 11 opensuse ,likau sužavėtas.
Bandžiau susimest 11.1 versiją .Bet kažkodėl neveikia nei web kamera ,nei pc priedai .KDE4 aplinkoje per mažai įrankių .Teko vėl grįžt prie 11 versijos .Čia viskas veikia ,viskas pasileidžia ,Yast,as dirba puikiai ,atpažįsta visus priedus ,junk kokia nori foto ar video kamerą ,visas atpažįsta.Pas mane KDE3.5 aplinka .
Paaiškink kodėl 11.1 versijoje man niekas neveikia .

12
„GIMP“ / Smile ,2mandvd
« Įrašytas: 2009 m. Rugsėjo 23 d. 13:28:28 »
Naudoju opensuse 11 .Susimečiau "Smile" bet kažkodėl neišsaugo jau padarytų su ją failų .Ir kitą jai gimininga programėlė 2mandvd irgi lygiai taip neveikia .Ir nesusimeta kitos kalbos .2mandvd tik prancūzų kalba. Programa Mandvd veikia .Neveikia ir "Styler" nors ji man nepatinka.Su "Tovid" nesusitvarkau  :)
Ką galėtumėt patart  ?
Programos "QDVDauthor" ,"Imagination " "Mandvd" veikia puikiai ,bet nėra tokių efektėliu kaip Smile,je . Gal žinot kokią panašią programėlę ,ar kaip pasileist "Smile" ?

13
Apie orą / Windows prieš Linux
« Įrašytas: 2009 m. Rugpjūčio 13 d. 14:56:24 »
Sveiki , malonu kad yra tokių svetainių , forumų ir aišku žmonių .Be tokių žmonių bučiau iki šios dienos naudojęs "langus" .Linux,us naudoju apie 4 metus .Mačiau ,kaip jie tobulėja .Išbandęs populiarias distribucijas , bet apsistojau ties "Opensuses" .Aš ne esu programuotojas ,esu tik eilinis vartotojas.
Paskutiniu metu pastebiu žiniasklaidoje , kad brukama (mano nemėgstami" windowsai". Kiek bandžiau diskutuot apie tai ,tai manęs niekas neišklauso.
Pasižiūrėkit žiniasklaidoje.Visur minimos tik komercinės programos ir rodomų jų prekiniai ženklai ,kaip pvz : jai kas surišta su nuotraukomis iš karto minima "Fotochopo" programa .Visur .Bet neminima ,kad ir "Gimp" Jai paminėtu Gimp ,tai nepažeistu nieko ,bet "Fotochopas" komercinė ,vadinasi ......... Ir dar daug pvz yra.Jai atkreipsit dėmesį  į kaip kurias TV laidas ir jeigu būna ant stalo padėta koks nors vandens buteliukas ir jai tai nėra laidos rėmėjai ar panašiai tai etiketė užtušuojama , bet jeigu laidoje  rodomas pc ,tai neslepiama joje esanti os ,dažniausia tai būna windows os .Bet  įdomu ar MS sumoka už tokią reklama ?  :D  
Nežinantiems ir nesi dominančiais kitomis os susidaro įspūdis ,kad pasaulyje tik viena os tai windows.Dažnai girdžiu pasakymą , kad jai nemokama tai yra atviro kodo vadinasi bloga.Dažnai palyginu tokiems ,kodėl jie naudoja atviro kodo naršyklę "Firefox"  :D .
Manau toks klausimas turėtu būt iškeltas , o kaip jus manot

PS: gal neaiškiai išreiškiau mintys ,bet manau supratot  :)

Puslapiai: [1]