Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Winix

Puslapiai: [1]
1
Apie orą / Ats: Windows prieš Linux
« Įrašytas: 2015 m. Kovo 02 d. 00:12:25 »
Pavėluotas ar ne, nesvarbu, nes Linux fanatikai (ar "troliai"?)  dar iki šiol įvairiose portalų (lryte, dar kitur) aktyviai varo propagandą, neatsižvelgdami į dabartinę situaciją.

Taip, į mane kreipkis vienaskaita, nes aš save atstovauju pats vienas, o į jus kreipiausi kaip į bendruomenę, daugiskaitos skaičiumi.

Aš nustebau, kad gavau atsakymą, tuo labiau nustebau, kad atsakė administratorius, nustebino mandagumu ir supratingumu, matosi nėra Linux fanatikas. Atvirai sakant, net truputį susigėdau taip agresyviai išdėstęs savo pirmajame laiške.

Citata
Jei peržvelgtum šį forumą atidžiau, pastebėtum, kad dauguma diskusijų jame ir vyko būtent XP laikais, ar net anksčiau, t.y. tada, kai „Microsoft“ ne tik buvo žymiai agresyvesnė (blogąja prasme),

Taip, pastebėjau, kad dauguma pranešimų dešimties metų senumo, bet į tai nereaguoju, aš labiau paisau naujesnes (5 metų senumo ir naujesnių) diskusijas, bet vyko kaip jau minėjau kitose portaluose, bet kadangi nenoriu ten ir kitur registruotis, parašiau čia, tikėdamasis, kad išgirs didesnė auditorija. Kai vyko diskusijos tarp Windows (atstovaujantieji Windows pastebėjau nėra tokie radikaliai fanatikai kaip linuxistai) ir Linux fanatikų, jau buvo išėjusios Windows 7, galbūt pasirodžiusi Windows 8 preview.

Citata
Tikrai yra nedidelių distribucijų, tik kad gal joms paklausa sumažėjus. Kitas dalykas – gal žinai, kiek užima „Windows“ su visais atnaujinimais? Palygink tą skaičių su analogišką funkcionalumą siūlančia „Linux“ distribucija – manau, pamatysi gan žymų skirtumą.
Taip, DamnLinux, PuppyLinux, tokius buvau įsidiegęs ir išbandęs, bet joms aiškiai trūksta  kažko, bet nėr ko stebėtis, į 50 MB šiais laikais vargiai ką sukiši, ir jos nėra skirtos nuolatiniam darbui, o katastrofai atsitikus.


Citata
O čia ir aš paprieštarausiu: taskbaras apačioje nėra „būtinas user-friendly funkcionalumas“. Visiškai sutikčiau, kad tai yra „Windows vartotojui labai įprastas funkcionalumas“, tačiau sakyti, kad jis būtinas ir be jo nieko nebus – sakyčiau gerokai perdėta. Juk net patys „Windows“ aštuntojoje versijoje mėgino jo atsikratyti ir išrasti kažką naujo. Kaip pats rašei – „betgi evoliucija!“
Tai viena.

Bet kažkur turi būt lengvai pasiekiamas lengvai, ar ne? Kodėl aš turiu spausti ant "Apžvalga" norėdamas pamatyti įjungtas programas? Kitose aplinkose dar pakenčiama,  man netrukdo viršuj ar apačioj taskbar, bet kad būtų. Išvis nenoriu veltis į aplinkų diskusijas, nes tai pernelyg subjektyvu, vieniems patinka, kitiems ne. Bet skaičiau nemažai nepasitenkinimų dėl aplinkų betvarkės, lūžinėjimų (compiz, unity nestabilumas, gnome-shell kažkokios nesąmonės) ir t.t. Aš kalbu abai abstrakčiai, nes  pats nesu susidūręs, su keliais iš jų, bet daug nusiskundimų skaičiau.

Lankstumas ir visa kita laisvė - ok, bet reikėtų kūrėjams labiau standartizuotis, pvz defaultinį pasiūlyti stabiliausią ir geriausią aplinką, o visas kitas leisti pasirinkti vartotojams jeigu to nori.

Citata
Nemanau, kad blizgučiai yra pagrindinis kieno nors argumentas už „Linux“.
Deja bet būtent taip ir argumentuoja panašiai "linux yra daug gražesni už tuos snarglėtus windows aero, ant linux galima ir gražiau pasidaryt". Tokie argumentai atrodo be ryšio, ir vis dėl to jais bandoma manipuliuoti vartotojų jausmais. Nejaugi vien tiktais aplinka turi daryti įtaką? Šio tipo argumentas nėra pilnavertis, mano galva.

Citata
Tai kame čia pliusas, kad OS reikalauja DAUGIAU!? Kuo mažiau atminties suvalgo OS, tuo jos daugiau lieka tiems patiems žaidimams, tad nežinau, kame čia privalumas.
Turiu omeny ne RAM, o HDD daugiau vietos užima. Bet nejaugi šiais laikais tai problema kai HDD yra terabaitiniai? Galbūt 2002 m. kai Win Xp užėmė keliolika/ > 20 GB (ilgą laiką panaudojus išpampdavo ir dar daugiau) buvo problema kuomet bendra disko talpa 40 GB būdavo :D  O dabar? Dabar vienas žaidimas užima daugiau vietos nei nuogas Windows 8 ką tik įdiegtas. Nežinau ko ten prikišta į tuos 4 GB instalicinį diską, kurį įdiegus išsipučia iki 9 GB, o vėliau pastoviai pilnėja, reikia pastoviai trint laikinuosius failus (manau tai yra didžiausias minusas). Bet man asmeniškai netrukdo, kad šeštadalį mano senuko 298 GB HDD užima OS, su visomis "sunkiasvorėmis" programomis ir vienu kitu žaidimu man lieka pusantro šimto GB. Dėl to nereikėtų labai susireikšminti, kad užima daug vietos. Tikiuosi kompensuoja tai savo paslaugomis.

Citata
„Linux“ turi tikrai daug programų. Ir dauguma jų nemokamos.
Turėjau omenyje "standartiniame pakete", t.y. įdiegus OS randi daug smulkių (ne)reikalingų programėlių. Linux fanai tai įžvelgia kaip pliusą, Windows fanai sako "o kur gi laisvė? Gal aš nenoriu tų programų?". Tarp kitko, kaip pavyzdį pateikia Internet Explorer, per kurį Microsoft pralaimėjo antimonopolinę bylą.
Citata
Kaip tik neseniai šia tema su kolega ginčijausi. Aš sakiau, kad distribucijų gausa trukdo „Linux“ judėti vieningo tikslo link, o jis sakė, kad vieningo tikslo tiesiog nėra, o ta gausa parodo, kokie žmonės yra skirtingi ir suteikia galimybę kiekvienam atrasti ar susikurti tai, kas patogiausia jam. Visiškai sutinku, kad šita lazda turi du galus.
Tikrai taip, Linux distribucijos galėtų būti gal netgi kaip kokios nors vienos populiarios OS papildinys kurį galėtų pats vartotojas įsidiegti jei to norėtų. Dabar gaunasi taip kad iš karto gali atsisiųsti nestandartinę distribuciją, įsirašo į CD ar USB, bando užkrauti ir bakš - NEVEIKIA! Kelių šimtų megabaitų siuntimasis perniek! Aš asmeniškai ant dviejų kompų susidūriau su problema, kad ne visos distribucijos veikia, velniai žino kokie ten fatal errorai nepaaiškinami.


Citata
Keistas požiūris – „patys papirataukit“. Tai maždaug, „jeigu aš noriu alyvuogių, bet man gaila mokėti už jas pinigų, tai kodėl tiesiog nenugelbus jų iš parduotuvės, juk ji net nepajaus“?

Per daug priėmei už gryną pinigą :D Juk pasibandymui nupirataut manau sveika, jeigu nėra demo versijos. Juk kaip dažniausiai būna — atsisiunčia nupiratautą programą, ją pabando, nepatiko ir numeta. Šiuo atveju, nei piratas naudos gavo, nei autoriai žalos gavo, jei jis nebūtų galėjęs nupirataut, jis nebūtų parsisiuntęs ir nepatenkintų savo noro. Kitas pavyzdys, jeigu piratui patiko ta programa, jeigu iš jos galima išgauti naudos pačiam piratui, tai jis susiedamas dalį savo verslo ir gyvenimo ateityje investuos į tos kompanijos produktus, iš kurios kadaise "nupiratavo". Galima daug diskutuoti šia tema, nes tai daugiau filosofinė, ekonominė tema.
Kam nepritariu, tai jeigu nupiratauta programa naudojama komerciniais tikslais su siekiu pasipinigauti.
(X žmogaus pavyzdys: jeigu nebūtų kadaise nupiratavęs Windowsų, X nebūtų sužinojęs, atradęs galimybių Z, su kuriomis susietų ateitį; vietoj to jis būtų priverstas dirbti galbūt nemalonioje Linux OS, būtų standartinis linux (l)useris ir tiek. O nupiratautoj sistemoj jis atrado nestandartinių įrankių, į kuriuos vėliau investuos. Man rodos pats Microsoftas nesipriešina "apvaginamas".

Jeigu būtų autorių teisės ginamos 100%, piratavimas 0%, pasaulis būtų daug niūresnis, nori to ar ne, bet tenka pripažinti tai, nes mažai kas pirktų mokamus produktus, o niekad jų neišbandę niekad jų nepirks ir ateityje, nes nebuvo susidūrę, o kad susidurti su jais reikia mokėt pinigus. Va tokios totkelės.


 

2
Apie orą / Ats: Windows prieš Linux
« Įrašytas: 2015 m. Vasario 20 d. 14:24:39 »
Virusų specialiai nepaminėjau, nes tai išsemta ir tuščia tema.

3
Apie orą / Ats: Windows prieš Linux
« Įrašytas: 2015 m. Vasario 20 d. 14:23:53 »
Sveiki gyvi, aš naujokas šiame forume, o užsiregistravau kaip tik dėl to, kad man nepatinka šis bei tas, o viso to židinys manu esant šį forumą, t.y. jo narius. Jau mačiau kai kuriuos veidus čia, labai aktyviai dalyvaujančius diskusijose, komentarų skiltyse kituose portaluose. Kadangi nenoriu registruotis bereikalingai keliuose portaluose, rašau čia, nes manau, kad kas nors iš jų, kairiųjų lixistų radikalų, išgirs mane.
Forumo administratorių noriu paprašyti neišmesti manęs, kadangi čia yra atviro kodo, taigi ir laisvą žodį propaguojantis, forumas. Iki kolei nepažeisiu oficialių forumo taisyklių, o juose nėra nurodyta, kad draudžiama apie tai kalbėti, manęs nėra reikalo manęs banint.
Kreipinyje „jūs“ ir jo formose aš turiu Linux gerbėjus ir atviro kodo mylėtojus.
Atviras laiškas linux kairiesiems radikalams ir visiems skaitytojams
Aš esu nepatenkintas jūsų skleidžiamomis erezijomis apie Microsoft, jo niekinimu ir savo naudojamos Linux išaukštinimu iki neregėtų aukštumų nepelnytai. Man taip pat nepatinka įvairios klijuojamos etiketės, kaip antai „M$“ – juk tai yra firmos vardo išniekinimas.
Kai kurie iš jūsų kaltina Microsoft monopolija.Čia jau kaip pažiūrėsi iš kokio kampo. Žiūrint iš Linux pusės, *nix ir Linux užima labai jau monopolines pozicijas serverių bei mobiliųjų telefonų rinkose. Ar jums to dar negana? Viešoje erdvėje susitikę du labai prijaučiantys linuxistai tariasi kaip „nuversti Microsoft monopoliją“, kaip įsibrauti į  namų vartotojų kompiuterių rinką, kaip nuvilioti bent jau dalį Windows vartotojų. Pagiežos kupini kaltinate žmones piratavimu bei kaltinate žmones, kad moka už Windows OS.  Susidro įspūdis, kad kai kuriems linux‘istams pavydas bambą griaužia, kad sunkiu darbu „Microsoft“ susikrovė milijardus. Bent jau langų egzistencijos pradžioje. Neneigiu, kaip ir visose monopolijose yra nešvarių žaidimų, tačiau tai niekam nepakenkė, kad supirko būsimųjų konkurentų įmones — konkurencinių programų kūrėjai kažkokią dalį pinigų juk gavo ir visi gyvena po saule laimingai.
Dar didesnis įžeidimas iš jūsų pusės ateina paprastiems namų vartotojams, kaltindami, kad nemoka įsijungti interneto nerasdami „e“ raidės. Tokiu pasisakymu jūs įžeidžiate absolučią Windows namų vartotojų daugumą. Tokiu požiūriu jūs niekada nepriviliosit Windows‘istų pereiti į Linux, nes jie manys, kad tai kažkokia išsišokėlių armija. Deja, bet pagalbos srityje jūs savo mentaliteto ir stereotipų keisti net nemanote. Lietuvos ryto forume diskusijoje GODhack  piktinosi, kodėl tokie nevykėliai yra namų vartotojai, kad nesugeba surasti informacijos, paskui dievagojosi kokius durnus klausimus uždavinėja Linux naujokai ir kad į juos nė nemanąs atsakinėti, nors prieš tai piktinosi kad egzistuoja toks stereotipas. Deja patys savo elgesiu neskatinate pereiti į Linux.
Šmeižto kompanija
Taip jau nutiko, kad blusa bando pasirodyti esanti geriausia už dramblį. Kuom Linux geresni už Windows, tiek dabar, tiek prieš 10 metų, tiek prieš 15 metų remiasi tomis pačiomis Windows nesekmėmis kokios  jau nebėra aktualios nuo Windows XP ir Windows 7 laikų. Microsoft turi nusibrėžusi tikslą, o Linux deja, neturi, ir bando be plano visur sumaištį kelti. Aš pats savo kompiuterinį gyvenimą pradėjau nuo Windows XP. Kompiuteris tais laikais buvo geresnis nei rekomenduojamas Windows XP operacinei sistemai. Kaip ten bebūtų, Windows XP nebuvo super stabilus, būdavo ir restartavimų bereikalingų ir naglų išsišokimų. Bet viską vėliau, kaip pažengęs vartotojas susikonfigūravau ir problemų nebuvo. Įsidėjau antivirusinę ir virusų nebuvo iki pat įsidiegiau Windows 7. Kadangi Windows XP išleisti 2002 m., skaitydamas tų metų komentarus ir visokiausius „Linux vs Windows“ „fleimus“ supratau, kad ir patys Linux nebuvo super duper draugiški namų vartotojui. Tais laikais nesėkmingai buvo kopijuojama/kuriama ir KDE aplinka, su kuria dar ir užlūždavo kompiuteriai. Linuxistai labiau įžvelgia Windows nesėkmes ir tapatina tatai su Microsoft monopolija, o savų klaidų ir nesėkmių kažkodėl neįžvelgia.

Kaip pliusus jūs įžvelgiate šiuos apsketus:
•   Linux mažiau užima vietos negu Windows.
Privalau paprieštarauti. Išbandžiau labai daug Linux distribucijų, ir nerradau nė vienos pilnavertiškai veikiančios, kurių instaliacinis paketas užima iki 1.2 GB (prieš porą metų paprastas Ubuntu sutilpo iki 800 MB, dabar išaugo jau ir iki 1.1 GB).  Kodėl kai kai kurios distribucijos neturi normalaus dekstopo, nors skelbiasi kaip „user friendly“?

Suprantama, kad jūs atsikirsit, kad neva norit išsiskirti iš Windowsų ir kad negali būti vienodai. Betgi evoliucija! Norėdami prisitaikyti turite evoliucionuoti! Antraip jūs neišlipsit iš 1% rinkos dalies.

Šituose dideliuose paketuose ( < 1.2 GB) nerandu to būtino user-friendly funckionalumo kuris yra netgi tokiuose senuose produktuose kaip Windows 95 ar dar senesnėse sistemose. Vėlgi paminėsiu – evoliucija! Jei konkrečiai tai kalbu apie taskbarus, dešinio pelės klavišo panaudojimą, taip pat didelė problema su langų antraštėmis ir control box. Visose distribucijose skiriasi, nėra standarto, tai nėra minimize, ar tai nėra maximize, ar tai dar kažko.  Tiesa, dabar pastebėjau kopjuojate funkcionalumą Windows 7 langų, kaip antai dvi programos po lygią pusę ekrano dalį užima. Sveikintina.

Taigi kas iš tų kelių šimtų MB jeigu nėra būtinų user-friendly funkcijų?
•   Linux Fedora, galbūt ir kai kurios kitos OS neturi apačioje taskbaro. Kad pasiekti kitas atidarytas programas reikia keisti „darbalaukius“, arba spaudinėti per aplinkui, kad atsidarytų šoninis taskbaras. Kokiems velniams panaikintas minimizebox, kad neįmanoma suskleisti nenaudojamą programą???
•   Linux virtualūs darbalaukiai
Jie nėra patogūs kai reikia perjunginėti specialiai skirtingiems programų langams, mat kai kuriose user-friendly Linux distribucijose net nėra taskbaro, o jų vietą užėmė šoniniai dekstops-bar.

•   Blizgučiai
„Vai, pažiūrėkit kokia blizganti ir graži OS“ — tai tik akių dūmimas, siekiant pervilioti Windows 7/8 vartotojus į Linux. Panašu, kad kai kurie susiviliojo, bet dalis iš jų, patys tai parašė, perbėgo atgal į Windows, pamatę, kad be tų blizgučių daugiau nieko nėra (sąlyginai).
•   Stabilumas
Netgi Windows 7/8 laikais jūs dar giedate tą pačią giesmelę. Windows 7/8 yra stabilūs. Netgi programoms prarijus visus esamus RAM‘us. Bent jau man, niekada nebuvo nulūžęs, pakibęs, restartavęsis ir panašiai. Visi šie fokusai būdavo ant Windows XP, bet nuo Windows 7 daug kas pasikeitė. Čia aš kalbu apie namų kompiuterius, ne serverinius.

Aš asmeniškai savo Windowsuose vykdau daug sudėtingų programų, reikalaujančių resursų, ir nebuvo nei užstrigę nei pakibę. Sulėtėjimas tikriausiai įmanomas kompiuterio perkaitimo ar individualios programos bug‘o metu.

•   Mažai resursų reikalauja
Kaip pliusą jūs aspektuojate, kad Linux mažai resursų reikalauja — puiku, Netbookams, Smartfonams, ir seniiems, dešimties metų kompiuteriams tai į sveikatą. Bet reikia prisiminti istoriją, kad kompiuterių techninis progresas prasidėjo nuo Windows pirmųjų langų, mat jie reikalavo vis daugiau atminties! Vaizdo atminties irgi! Procesoriaus greičio irgi reikalavo didesnio! Taip, kad padėkokite Microsoft, kad išjudino progresą kompiuterių rinkoje, nes vargu ar su taupiais Linux pavyktų pažaisti daugumos taip mėgiamų žaidimų. Pažanga reikalauja progreso, arba evoliucijai valio! Jei naudotumėmės telegrafo linija, nes tai paprasta ir nereikalauja daug resursų, niekada neturėtumėme interneto, nes tai sudėtingas projektas, kurį įgyvendino  tuo metu net kelios skirtingos bendruomenės – JAV ir Britanija.

•   Programų gausa
Kažkurio nario pranešime, GODhack, o gal pingviniuko, skaičiau, kad Linux turi daug daug smulkių programų. Marketinginis žingsnis prisivilioti daugiau Windows vartotojų į Linux su antrašte „Atviras kodas“.

•   Linux distribucijų gausa
Tai ir pliusas ir minusas, nes nėra standartų visuose distribucijose. De facto stantardas tiktais Linux branduolys, visa kita nelabai. Žmonija nori standartų, o ne skirtingų distribucijų, jų individualizavimo ką pateikiate kaip privalumą. Neva, kad Windows pasikeitus temą per daug nesikeičia. Jums tai minusas? Windowsistams ne. Tai nėra grožėjimasis aplinka, kurią jūs pateikiate kaip teigiamą apsektą. Darbas kompiuteriu yra misija, kuriai pašaliniai objektai  neturi turėti per didelės  įtakos.
•   Atviras kodas
Nesuprantu kokio velnio paprastus vartotojus kaltinate atviro kodo nežinojimu, kad neva viskas nupiratauta. (Kas dėl piratavimo, patys papirataukit, negrauš pavydas bambos). Juk dauguma naudojasi atviro kodo MOZILLA FIREFOX naršykle. Pasižiūrėkit į statistiką naršyklių rinkoje.

O visos kitos programos  — nesakau, kad blogos, bet stereotipo, kad kas yra mokama tas geriausia, neišvarysite.

Apie mane
Aš save sieju su programavimu, su kryptį turinčia operacine sistema. Aš išbandžiau daug Linux distribucijų, susidraugavau šiek tiek su Terminalu, deja draugiškumo jis neprideda namų vartotojams. Išbandžiau visas Microsoft operacines sistemas, pradedant MS-DOS susipažinimu ir Windows 1.0 ir baigiant Windows 8.1 Galiu pasakyti, kad Windows iki Windows XP  tikrai buvo katastrofiški, stabilumu nusileidžiantys Linuxams, bet ir Linuxai draugiškumu daug kuo nusileido. Ligi šiol Linux nelabai turi kryptį, kaip tai ir minėjo vienas aršesnių Linux kritikų. Aš kaip programuotojas, lieku „Microsoft monopolijos šešėlyje“, bei naudosiu tokias technologijas, kurios Linux‘suose dar nėra pilani įgyvendintos. Nemokama Visual Studio Express versija nenusileidžia jokiems atviro kodo kompiliatoriams.

Tai tiek šioje ilgoje mano kalboje, tenorėjau psakyti, kad pasižiūrėkite ir į savo monopolinę padėtį serverių ir smartfonų rinkoje. Na, Smartfonų nelabai pasisekė, viso labo 50% rinkos užimate, bet Windows, jūsų piktdžiugiškai laimei teužima 2%.

Puslapiai: [1]