Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Mantas Kriaučiūnas

Puslapiai: [1]
1
„Baltix GNU/Linux“ / baltix 2.0 - žingsnis atgal
« Įrašytas: 2007 m. Balandžio 07 d. 18:28:11 »
Citata iš: Donatass
Po ilgos pertraukos uzsikroviau 0.7.3 ir pamates jog yra nauja 2.0 versija apsidziaugiau ir puoliau staigiai ja downloadintis. Taciau buvau labai nemaloniai nustebintas del tokio regreso.
Darbe naudoju debian linux'a ir tikejausi jog baltixas 2.0 bus tas pas 0.7.3 tik su naujesnia programine iranga,
Baltix labai patobulėjo nuo 0.7.x iki 2.0, pasikeitė daug technologijų, tame tarpe ir startavimo ir aparatūrinės įrangos atpažinimo technologija (nuo Knoppix+Morphix skriptų iki Debian/Ubuntu LiveCD + udev technologijos).

Citata iš: Donatass
Pirmas dalykas kuris is karto pasirode keistas jog 2.0 nustate 60 hz ekrano  "refresha", Tai nemaloniai nuteike akis, (0.7.3 sugeba uzdeti 75 hz, windoze sugeba 88hz ).
Pabandyk naujausią Baltix-2.7beta3-mini versiją (~250 MB) iš http://ftp.akl.lt/Linux/Baltix/beta-bandomoji/ arba Ubuntu 7.04 naujausią beta ir jei ten taip pat bus 60 Hz - pranešk apie tai Ubuntu kūrėjams (nuėjęs į https://launchpad.net/ubuntu/+source/xresprobe/+filebug ) - čia Ubuntu problema, galbūt va šita - http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xresprobe/+bug/46767

Citata iš: Donatass
Bet kuriu velniu ismestas KDE ?? negi autoriams tikrai atrodo jog GNOME yra labiau pazangus nei KDE ? net jei ir taip tai kodel nepalikus KDE kaip alternatyvos ? Ir nereikia pasakoti jog galima viska instaliuotis - jei naudoji "live CD" tai nera kur instaliuoti. Taigi teks ieskotis importinio "live cd".
Labiausiai gaila jog tokiais veiksmu autoriai sukuria ne pati geriausia  linux'o ivaizdi tiems kurie nusprende pameginti linuxa ir pasirinko "baltix'a". .
Nereiktų pamiršyti, kad naujos programų versijos dažniausiai užima daugiau vietos, o CD juk ne guminis - taigi praktiškai kiekviena naujesnė versija turi vis mažiau programų - paskutinė Baltix versija su KDE buvo 0.9, jei atsirastų nors vienas žmogus, turintis noro ir laiko KUbuntu/KBaltix testavimui galima būtų išleisti atskirą KBaltix CD. Šiaip nesuprantu kodėl tu manai, kad naudojant GNOME sukuriamas ne pats geriausias Linux įvaizdis - pvz viena iš populiariausių Linux distribucijų, Ubuntu, pasirinko būtent GNOME kaip pagrindinę aplinką... :-)
Dabar darome Baltix 2.6 DVD versiją, kuri bus skirta mokykloms ir universitetams, jei nori kad ten būtų KDE - padėk testuoti, pranešinėti apie klaidas Ubuntu kūrėjams ir t.t.

Beje, nuo Baltix 0.7.5, o gal net nuo 0.7.3 versijos galima viską instaliuotis dirbant iš LiveCD - tereikia turėti pakankamai operatyviosios atmintis (RAM, pvz 512 MB) arba Linux "swap" skirsnį kietajame diske.

2
„Baltix GNU/Linux“ / Garso nėra
« Įrašytas: 2007 m. Balandžio 07 d. 17:44:43 »
Pabandyk naujausią Baltix-2.7beta-mini versiją (~250 MB) iš http://ftp.akl.lt/Linux/Baltix/beta-bandomoji/

3
„Baltix GNU/Linux“ / Internetas ir Baltix
« Įrašytas: 2007 m. Balandžio 07 d. 17:35:12 »
Baltix 2.0 versijoje atsirado iš Ubuntu "paveldėta" klaida, dėl kurios PPPoE/ASDL konfigūravimo programa (žr Sistema->Administravimas pagrindiniame meniu) prirašo klaidų pranešimų į konfigūracinius failus.

Ši klaida yra labai paprastai apeinama - prieš konfigūruojant DSL/PPPoE (žr. Sistema->Administravimas->"DSL/PPPoE interneto nustatymai" iš pagrindinio meniu) reikia tiesiog pasikeisti išvaizdos temą:
nueik į Sistema->Nustatymai->Tema ir laikinai pasirink kitą temą, pvz "Clearlooks".
(daugiau informacijos: http://forumai.akl.lt/viewtopic.php?pid=1845#p1845 )

4
„Baltix GNU/Linux“ / Baltix 1.3 ugrade?
« Įrašytas: 2007 m. Balandžio 07 d. 17:30:45 »
Šiaip tai manau daug greičiau būtų ne atnaujinti Baltix (pvz atnaujinimas nuo 1.3 iki 2.0 ant ~1Gz kompo truko maždaug 2 valandas), o tiesiog suinstaliuoti naują Baltix versiją arba suinstaliuoti baltix-default-settings paketą (iš http://ftp://ftp.akl.lt/Linux/Baltix/Baltix-Ubuntu-packages/baltix-2.6.x/baltix-default-settings/ ) ir paskui atnaujinus prieinamų programų sąrašą (su synaptic arba su aptitude update) sumesti baltix-desktop paketą.

5
„Baltix GNU/Linux“ / Baltix 1.3 ugrade?
« Įrašytas: 2007 m. Balandžio 07 d. 17:25:59 »
Labas,

Citata iš: miskas
susiradau sena kompakta ten 1.3 baltix
o noriu apgradinti, bet neupgradina :(
Gerai čia pasakei - turiu auto ir noriu važiuoti, bet kažko nevažiuoja... ;)

Gal pasakytum konkrečiau ką darai ? Pvz norint su automobiliu važiuoti, reik pradžioje įkišti raktelį, paskui jį pasukti, kad užvesti variklį, jei variklis užsiveda tai paspausti sankabą, įjungti pirmą ar atbulinę pavarą, tada paspausti greičio pedalą ir kai atleidi sankabos pedalą turėtų pradėti važiuoti ... ;)

Taigi, pasakyk konkrečiai ką darai ir kas nesigauna ? Su kokia programa bandai atnaujinti ? Su synaptic ar aptitude ar kuo ?

6
„Baltix GNU/Linux“ / uzinstaliutas BALTIX neieina i kiedaji diska
« Įrašytas: 2007 m. Sausio 14 d. 08:14:58 »
Tu Baltix įdiegimo metu kažkodėl išmetei tuos FAT32 ir NTFS skirsnius iš automatiškai prijungiamų skirsnių sąrašo, todėl dabar tau ir neleidžia prijungti :-P
Jei įdiegimo metu būtum palikęs viską taip, kaip siūlo tai neturėtum šios problemos :-P

Problema labai paprastai išsprendžiama - nueik į Sistema->Administravimas->"Diskų ir kitų laikmenų tvarkymas", tuomet atsiradusiame lange kairėje pusėje pasirink savo kietą diską, o pasirinkęs paspausk ant kortelės "Skirsniai". Tuomet "Skirsnių sąraše" susirask reikiamą skirsnį, nurodyk norimą prijungimo aplanką ("Access Path"), pvz /media/c arba /mnt ir paspausk mygtuką "Prijungti" ("Enable") arba "Naršyti".

Jei supranti nors biški angliškai ir nebijai dirbti terminale (su komandine eilute), tuomet paskaityk va čia:
http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_dapper_lt#Windows

Beje, paprastesnis disko skirsnių prijungimas turėtų būti įdėtas Baltix 2.5 finalinėje versijoje :)

7
„Baltix GNU/Linux“ / baltix help puslapis
« Įrašytas: 2007 m. Sausio 02 d. 12:27:10 »
Labas,

Citata iš: Benas
:D reiketu manau sukurti help puslapiuka baltixe su tutorialais, nuo praeito karto jau turiu trupuciuka surink3s informacijos ir galvoju but gerai visa tai patalpinti internete. gal kas galit nurodyt koki nemokama ir padoru hostinga kur galeciau savo ziniomis pasidalynt su kitais.
Būtų labai faina, jei įdėtum savo turimą informaciją į http://baltix.akl.lt/wiki ir taip pasidalintum ja su kitais.
Jei kils kokių klausimų kaip dėti informaciją į Baltix Wiki puslapį - rašyk čia arba tiesiog man elektroniniu paštu - mantas eta AKL lt

Kurti dar vieną portalą Baltix sistemai manau būtų netikslinga, jau ir taip yra 2 forumai Baltix'ui - vienas ant akl.lt, kitas ant Ubuntu.lt ...

8
Bendras „Linux“ forumas / Kodel Linuxas netapo ir netaps populiarus tarp vartotoju
« Įrašytas: 2006 m. Gruodžio 24 d. 16:31:07 »
Labas,

Citata iš: darl
jo gal ir tiesa pvz as kankinausi kelias dienas nustatinedamas interneta ir taip ir nepavyko nustatyti:( Visus forumus islandzojau ir nieko:
va mano probema http://forumai.akl.lt/viewtopic.php?id=453
Del tokiu nesamoniu ir tenka nusivilti linuxu:(
Šita problema yra tik vienoje Baltix versijoje - 2.0. DSL/PPPoE konfigūravimo metu dėl Ubuntu paketų xdialog bei pppoeconf esančių klaidų į konfigūracinį failą prirašo nereikalingų dalykų (Gtk-WARNING **: Negaliu rasti keliamojo modulio module_path: libindustrial.so), ir dėl to nepasileidžia DSL/PPPoE internetas.
Problema labai paprastai išsprendžiama - prieš konfigūruojant DSL/PPPoE (žr. Sistema->Administravimas->"DSL/PPPoE interneto nustatymai" iš pagrindinio meniu) reikia tiesiog pasikeisti išvaizdos temą:
nueik į Sistema->Nustatymai->Tema ir laikinai pasirink kitą temą, pvz "Clearlooks". Kai pasikeisi temą pasileisk

Sistema->Administravimas->"DSL/PPPoE interneto nustatymai" (arba komandą "sudo pppoeconf" terminale) ir DSL konfigūravimas veiks be klaidų :)

9
„Baltix GNU/Linux“ / Reikia pagalbos
« Įrašytas: 2006 m. Gruodžio 24 d. 16:26:23 »
Labas,

Baltix 2.0 versijoje DSL/PPPoE konfigūravimo metu dėl Ubuntu paketų xdialog bei pppoeconf esančių klaidų į konfigūracinį failą prirašo nereikalingų dalykų (Gtk-WARNING **: Negaliu rasti keliamojo modulio module_path: libindustrial.so), ir dėl to nepasileidžia DSL/PPPoE internetas.
Problema labai paprastai išsprendžiama - prieš konfigūruojant DSL/PPPoE (žr. Sistema->Administravimas->"DSL/PPPoE interneto nustatymai" iš pagrindinio meniu) reikia tiesiog pasikeisti išvaizdos temą:
nueik į Sistema->Nustatymai->Tema ir laikinai pasirink kitą temą, pvz "Clearlooks". Kai pasikeisi temą pasileisk
 
Sistema->Administravimas->"DSL/PPPoE interneto nustatymai" (arba komandą "sudo pppoeconf" terminale) ir DSL konfigūravimas veiks be klaidų :)

Citata iš: darl
Sveiki va siandien suinstaliavau Baltix 2.0 ir man kaip ir daugeli vartotoju (naujoku) iskyloproblema su prisijungimu prie internejo.Islandziojau daug forumu bet pagal ju instrukcijas nepavyko prisijunkti.

Pirmiausiai konsoleje suvedziau
sudo pppoeconf
man ismuse klaida ir leido sukonfiguruoti prisijungima:

Yes >> Yes >> No >> Ivedame vartotojo varda (jai tai telekomo dsl tai: Jusu tel numeris@dsltakas.lt) >> Pasworda (savo tel mumeri) >> Yes >> No >> Tada pasirenkam ar mums reik kad internetas pasileistu pats per krovimasi >>Ir va internetas pasileidzia su komanda : pon dsl-provider

taip nustaciau prisijungima

stai kokia klaida mete:

:~$ sudo pppoeconf

Gtk-WARNING **: Negaliu rasti keliamojo modulio module_path: „libindustrial.so“,
Gtk-WARNING **: Negaliu rasti keliamojo modulio module_path: „libindustrial.so“,
Gtk-WARNING **: Negaliu rasti keliamojo modulio module_path: „libindustrial.so“,


failo dsl-provider turinis:
# Minimalistic default options file for DSL/PPPoE connections

[..]
plugin rp-pppoe.so eth0
user "
Gtk-WARNING **: Negaliu rasti keliamojo modulio module_path: „libindustrial.so“,

Gtk-WARNING **: Negaliu rasti keliamojo modulio module_path: „libindustrial.so“,

Gtk-WARNING **: Negaliu rasti keliamojo modulio module_path: „libindustrial.so“,
manonr@dsltakas.lt"

[..]
modemas jet speed 520 prijunktas per lana
negaliu redaguoti failu tipo raso netuiu teisiu bet as juk tipo adminas
ifo turbut usteks?

10
„Baltix GNU/Linux“ / Vaizdo drv.
« Įrašytas: 2006 m. Lapkričio 16 d. 17:27:51 »
2006-11-14 Belial rašė:
> Kaip idiegt teisingus video kortos drv. Ir is viso kur ja rast?
> Device manager jos arba nera arba as jos atpazystu.

Vaizdo plokštės modelį galite pažiūrėti Sistema->Administravimas->"Device manager", ieškok išskleidžiamos eilutės, kurioje yra PCI bridge ir ją išleidęs rasi savo vaizdo plokštę, pvz pas mane yra taip:

\/ Computer
      Processor
      [...]
   \/ VT8237 PCI bridge [K8T800/K8T890 South]
         RV280 [Radeon 9200]

Taigi, paspaudus ant to "RV280 [Radeon 9200]" PCI kortelėje randu visą info - t.y. kad gamintojas yra ATI Technologies Inc, kad modelis yra RV280 [Radeon 9200], OEM produktas yra Sapphire Radeon 9200

Ne toks patogus, tačiau greitesnis būdas sužinoti kokia pas tave vaizdo plokštė yra terminale įvykdyti šią komandą:

lspci |grep VGA

Tuomet tau parašys kokia tavo vaizdo plokštė, tačiau informacijos bus mažiau nei per Device Manager, pvz pas mane lspci komanda parašo:

0000:01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RV280 [Radeon 9200] (rev 01)

Kaip įdiegti draiverius ? Čia iš dalies priklauso nuo draiverių, dažniausiai Linux distribucijos jau turi visų palaikomų vaizdo plokščių draiverius ir nieko papildomai įdiegti nereikia.
Kai kurioms populiaroms plokštėms, t.y. ATI Radeon bei NVIDIA Geforce standartiniai Linux draiveriai nepalaiko 3D spartinimo, tuomet reiktų įdiegti gamintojų sukurtus draiverius. Šie draiveriai yra Baltix CD, aplanke "video-drivers". Juos instaliuoti labai paprasta - tiesiog paspaudi ant .deb failo iš atitinkamą video-drivers poaplankio - ATI (failas xorg-driver-fglrx_*.deb)  arba NVIDIA (failas nvidia-glx_*.deb) ir atsiradusiame lange paspaudi mygtuką "Įdiegti" ("Install").

Kai suinstaliuosi gamintojų 3D draiverius reiks juos įjungti.

ATI Radeon (xorg-driver-fglrx_*.deb) draiverių įjungimui reik terminale įvykdyti komandą:
sudo aticonfig --initial

NVIDIA (nvidia-glx_*.deb) draiverių įjungimui reik terminale įvykdyti komandą:
sudo nvidia-glx-config enable

Kai įvykdysi vieną iš šių komandų atsijunk nuo grafinės aplinkos ir prisijungimo lange perkrauk grafinę aplinką (klavišų kombinacija CTRL-ALT-Backspace) arba tiesiog perkrauk kompiuterį (tik nespausk Reset klavišo, kuris yra ant kompiuterio dėžės).

11
„Baltix GNU/Linux“ / FireFox flash įskiepis
« Įrašytas: 2006 m. Lapkričio 16 d. 16:12:05 »
Beje, jei kam bus kokios problemos su garsu flash programėlėse tai pabandykite įdiegti alsa-oss paketą bei /etc/firefox/firefoxrc faile nustatykite FIREFOX_DSP=”aoss”, maždaug taip:

sudo aptitude install alsa-oss
sudo gedit /etc/firefox/firefoxrc

atsidariusiam lange suraskite eilutę, prasidedančią FIREFOX_DSP ir padarykite, kad ji atrodytų taip:

FIREFOX_DSP=”aoss”

( Paimta iš http://www.ubuntu.lt/render/Forum;thread,771 )

12
„Baltix GNU/Linux“ / Kaip instaliuoti programas?
« Įrašytas: 2006 m. Rugpjūčio 13 d. 15:24:16 »
Ubuntu ir Debian OS suderinamų sistemų programų saugyklose dažniausiai būna tik su atitinkama OS ištestuotų programų versijos, pvz kai buvo iš leistas Ubuntu 5.10/Baltix 1.x tai tuomet FireFox 1.5 nebuvo, o buvo tik 1.0.x, taigi standartinėse Ubuntu 5.10 programų paketų saugyklose niekad nebus Firefox 1.5, nes jis nėra ištestuotas po Ubuntu 5.10

Neoficialiose programų paketų saugyklose dažnai galima rasti naujesnes programų versijas, tik norint be problemų jas įdiegti reikia patikrinti, ar jos tinka jūsų dabar naudojamai Debian/Ubuntu/Baltix versijai - t.y. ar nereikalauja atnaujinti daug sisteminių bibliotekų.

Svarbūs dažnai naudojamų programų atnaujinimai būna padedami į ubuntu-updates ubuntu-backports bei Baltix programų paketų saugyklas, jas įjungus rasi ir naujausią OpenOffice paketą, daug naujų žaidimų ir kitų programų.

13
„Baltix GNU/Linux“ / Spausdintuvas Pixma 1000
« Įrašytas: 2006 m. Rugpjūčio 13 d. 15:01:48 »
Šiaip Canon galų gale įdėjo Linux draiverius PIXMA bei i250, i350 ir kitiems pigiems spausdintuvams į pagrindinį puslapį (seniau tik iš Canon New Zealand - www.canon.co.nz bei Canon Japan puslapių galėjai atsisiųsti, matyt Naujojoj Zelandijoj Linux irgi labai paplitęs, nes japonai tai seniai suprato, kad Micro$oft jiems šlamštą kiša... :) )
Beje, Baltix GNU/Linux programų saugykloje ( ftp.akl.lt/Linux/Baltix/Baltix-Ubuntu_packages ) jau irgi yra įdėti draiveriai Canon spausdintuvams :)

14
„Baltix GNU/Linux“ / Spausdintuvas Pixma 1000
« Įrašytas: 2005 m. Lapkričio 27 d. 12:48:33 »
Parašyk konkreiau kokius draiverius ir tiksliai iš kokio puslapio siunteisi (tikslų URL nurodyk) bei kaip tuos draiverius instaliavai ir kas konreiai nesigauna

Puslapiai: [1]