Saluto!
Tai ka apraše Mantas, tai vadinasi "šamano šokiai su bugnų"

O tokiu ne turi iš vis buti

Jai programeriai daro sistema, tai turi padaryti savo darba gerai. Bet čia dar tokia problema, kad Linuxa daro nevisada profesionalai. Dažnai programavimo imasi studentai, moksleiviai, visokie tekintojai, kepejai ir kirpejai, o gal ir kirpejos

Aišku, profesionalai nemokamai nedirbs, bet valstybes galetu nors kiek pinigu skirti Linuxo programeriams, kad Linuxa pakelti. Dar valstybes valdyninkai galetų pareikalauti iš visoukiu Telekomu, Omniteliu, Bite GSM, ir visokiu kitų, kad jai nori prekiauti šios valstybes teritorijoje, butinai turi kartu su iranga duoti ne tik Windowso ar Macintosho programine iranga ir draiverius, bet ir Liuxui. Kitaip tas užburtas ratas taip ir bus, ir bus.
Iš problemu, išvardytu Darl, sutinku sų:
1. Palaiko maziau irenginiu negu windowsai
Apie tai jau parašiau aukščiau. Eurosajunga turi išskirti lešų. O tai visokiem durniem projektam pinigu skiria, o rimtam reikalui - ne.
Prie to galima priskirti ir šitą punkta:
9.Sunku gauti technini palaikima (pvz telekomas)
Kitos problemos, iš aprašytu Darl, yra nerimtos.
2. Dabar Linuxo distrai jau taip padaryti, kad nera skirtumo kur dirbti. Yra start-meniu, yra katalogas Home/MyDokuments, tai ir ko dar rekia?
3. Na pavyždžiui aš naudoju Mandreika. Ten galima ir repozitorijos prijungti ir RPM-us degti. O RPM-o instaliacija irgi nesudetinga. Paspaudei "install" ir viskas. Ir programu kompiliavimas nesudetingas, tik reikia to mokyti mokyklose ir univerose. Vel, turi buti valstybes prisidejimas.
6. Programu populiariems distrams nesunku rasti. Aišku, jaigu dirbsi, kai aš atsimenu, dirbau su Kaizen Linux (pavadinimas japoniškas, bet distras kanadietiškas) tai buvo sunkumu. Bet jai dirbsi su Ubuntu, SUSE, Mandriva, Debian, Linux Mint, TaFusion Pioneer, PCLinuxOS, MEPIS - tai problemu ne turi buti.