Diskusijos apie laisvąsias programas

Laisvos operacinės sistemos => Bendras „Linux“ forumas => Temą pradėjo: Guest 2005 m. Gruodžio 23 d. 18:15:27

Antraštė: Linux && VIdeo card
Parašė: Guest 2005 m. Gruodžio 23 d. 18:15:27
Sveiki,

Šiuo metu naudoju NVIDIA (6600). Tai puikiai mane tenkina, kadangi išviso beveik nežaidžiu.
Tačiau turiu ir šiokių tokių problemų. Kaip žinia, nvidia modulis - ne atvirojo kodo. O su nv moduliu teko susidurti su šiokiomis tokiomis problemomis. Grafikos acceleration'as man tikrai nebūtinas. Tačiau, vaizdas rodomas 60Hz dažniu, dėl to labiai mirga. Bandžiau dėti ir modelike eilutę. xorg'e HorizSync ir vertsync nustatyti pagal gamintojo aprašymus. Su nvidia - jokių problemų, 85Hz. Su sena 32MB vaizdushke jokių problemų.

Norėčiau paklausiti, kokią vaizdo plokštę rekomenduojate rinktis (atviro kodo gamintojo draiveriais), su graphics acceleracija ir kad veiktų ir ant kitų alt.os (freebsd, netbsd).
Antraštė: Linux && VIdeo card
Parašė: Jaro 2005 m. Gruodžio 25 d. 00:13:43
Aš naudoju ATI ir viskas gerai :)

ATI Radeon iki 9200 (jei gerai pamenu) turi opensource draiverius, taigi ten problemų žymiai mažiau :)
Antraštė: Linux && VIdeo card
Parašė: Chabbrik 2005 m. Gruodžio 29 d. 08:10:10
As turiu Nvidia plokste ir nesiskundziu. Siap, mano ziniomis NVidia labiau bendrauja ir bendradarbiauja su atviro kodo visuomene, todel lyg ir jos plokstes geriau veikia linuxuose.

Del ATI, pats niekada neturejau, tad asmeniskai kazka pasakyti sunku, bet is zmoniu teko girdeti, kad ATI dar ne itin gerai palaiko savo vaizdo plokstes linuxams ir neretai buna problemos.
Antraštė: Linux && VIdeo card
Parašė: Guest 2006 m. Sausio 09 d. 11:04:09
Yra, pvz. integruotos Intel 915 vaizdo plokštės, kurių specifikacijos atviros, ir kurioms yra pilni 2D/3D open source draiveriai. Kita bėda, kad šios plokštės yra pigus integruotas šlamštas, t.y. iš 3D stebuklų nesitikėkite. Bet šiaip veikia gerai, bent jau 2D, rezoliucijos, refreshai ir t.t. 3D tiktai 3D programoms (blender skraido) ir paprastiems žaidimams (kaip PlanetPenguin Racer :D :D :D), visokių ten Quake 4 nepažaisit  :P