Diskusijos apie laisvąsias programas

Laisvos operacinės sistemos => „Baltix GNU/Linux“ => Temą pradėjo: Dearnis 2007 m. Gegužės 14 d. 22:40:31

Antraštė: Ar veikia?...
Parašė: Dearnis 2007 m. Gegužės 14 d. 22:40:31
Nesiskubinu instaliuoti į kompiuterį gnu/linux, nes nežinau ar veikia kai kurios windowsinės programos (corel draw, photoschop, įvairios vaizdo redagavimo programos, VLC media plejeris, terragen, bryce, filmų redagavimo programos ir panašiai be kurių neįsivaizduoju savo darbo ar laisvalaikio. Ar dabartinėje (pilnoje) gnu/linux versijoje  veikia windowsų aplinkoje funkcionuojantys (ypač senesni) žaidimai (elementarūs pavyzdžiai: half life1, doom visos versijos, return to castle wolfenstein, quake 1 - 3 ir kiti?) Būčiau dėkingas už išsamų paaiškinkmą.
Antraštė: Ar veikia?...
Parašė: Chabbrik 2007 m. Gegužės 17 d. 08:02:07
Nu kai kurios programos neveiks, bet yra ju laisvi analogai.

Del vaizdo redagavimo, modeliavimo ir t.t. nieko negaliu pasakyti, nedirbu toje srityje. Playeriai geri tikrai yra (pvz Mplayer)

Seni zaidimai neretai gerai gyvuoja Linuxe, aisku paprastai juos nepaleisi, bet dauguma veikia su DosBox, net tos, kurios su XP jau nebedraugauja.
Antraštė: Ar veikia?...
Parašė: nktc 2007 m. Gegužės 17 d. 11:45:32
Kodėl žmonės nesupranta, kad, vartotojam prieinamose linux/unix operacinėse sistemose, windows programos neveikia. Jei dabar norėsit "pafleimint" apie wine ir draugus, tai geriau nieko nesakykite. Jei labai kažko reikia iš kitos platformos, imate, kad ir vmplayer, įdiegiate reikalinga OS ir ten leidžiade savo reikalingą programą.
Antraštė: Ar veikia?...
Parašė: Tomas Urbanovičius 2007 m. Gegužės 18 d. 09:31:15
Dėl vaizdo redagavimo tai Linux tikrai yra pilna tam skirtų įrankių ir tikrai neprastų. Dėl žaidimų šiuo metu galima labai daug jų pasileisti, jeigu tik bus noras su Cedega pasižaist darant nustatymus.

O dėl VLC tai Linux versijoje pas jį net galimybių daugiau nei Windowsinėj, tad išvadas darykis pats ;-)