Diskusijos apie laisvąsias programas

Turinio valdymo sistemos => Kitos TVS => Temą pradėjo: Jurgis Pralgauskis 2005 m. Gruodžio 06 d. 23:55:30

Antraštė: svetainių sistemos
Parašė: Jurgis Pralgauskis 2005 m. Gruodžio 06 d. 23:55:30
na, pagalvojau, reiktu pasisteminti php gėrį, ypač dažniausiai naudojamas turinio valdymo sistemas (TVS) ar bent svetainių sistemas (kas kaip nori, tas taip vadina). Bendram supratimui apie TVS kažkada rašiau straipsniuką (http://tadas.hn.org/~jurgis/kompiuterijai/TVS.pdf) į Kompiuteriją. Čia minėsiu tik tas, kurios mano žiniomis yra sulietuvintos.

kiek žn, populiariausia mambo/yoomla (del juridiniu reikalu nuo 2005 vidurio http://mamboserver.com/ benruomene persimete i http://joomla.org/  atsaka). Yra paruostu fainu dizainu, gerai tinka naujienoms ir šiaip info pristatymui, bet nelabai bendruomenėms.
jei info nedaug ir nebutina mysql, siulau http://cmsimple.dk , yra ir sulietuvinta (http://tadas.hn.org/~jurgis/tmp/cmsimple-lt).
Objektiškai orientuotas ir gerai bendruomenėms tinkantis yra http://xoops.org (ir http://xoops.lt). Prie visko galima nesunkiai prijungt komentarus. Yra daug info/straipsniu pateikimo moduliu.
Kiek girdėjau, gera yra ir http://e107.org sistemele - principai panašūs kaip xoops.
http://Drupal.org yra weblogas su gerai išvystytom info pateikimo galimybėm.
Jei reikia paprasto weblogo - http://WordPress.org
iš forumų, dažniausiai naudojama phpBB, tačiau daug kas sako, kad ji ne itin saugi, ir jei ypatingų navarotų nereikia, pamėginkit http://punbb.org
Jei reikia nuotolinio mokymo sistemos - http://moodle.org (http://moodle.projektas.lt) - galinga sistema, tad reikia nemažai serverio resursų

Jei jums čia per mažas pasirinkimas, užsukit http://opensourcecms.com :)

Na gal kam klausimų kils ar pastabų/papildymų :)
Antraštė: svetainių sistemos
Parašė: Jurgis Pralgauskis 2005 m. Gruodžio 07 d. 00:24:03
hm, kažkaip keistai/arkliškai List'ai išstumdo eilutes
Antraštė: svetainių sistemos
Parašė: kik 2006 m. Kovo 27 d. 23:04:05
Šiaip jau phpBB yra saugus galvojantiems administratoriams, o negalvojantiems administratoriams jis lengvai nulaužiamas su FrontPage ;)