Diskusijos apie laisvąsias programas

Kitkas => Laisvųjų programų ideologija, licencijos => Temą pradėjo: Jurgis Pralgauskis 2007 m. Sausio 01 d. 23:14:43

Antraštė: Knygų laisvė :)
Parašė: Jurgis Pralgauskis 2007 m. Sausio 01 d. 23:14:43
Sveiki,

jei propaguoti nuostatą, kad visos programos turi būti laisvos
tai gal ir visos knygos turi būti laisvos ir pardavinėjamos už ~savikainą?
įdomu, ką apie tai pasakytų rašytojai ir knygynai  :)
Antraštė: Knygų laisvė :)
Parašė: Tomas U. 2007 m. Sausio 02 d. 04:37:06
Hm... Tokiu atvėju čia labiau tiktų sakyti nemokamos, o ne laisvos. Nes iš idėjos nusipirkęs knygą tu gauni visus išeities tekstus. :D Todėl būtų teisinga manyti, kad jis ir taip atviros, tik jų licenzijos uždaros t.y. nieks jų neleidžia nei keisti, nei platinti savo nuožiūra.

Dėl jų savaikainos, tai pigiausia būtų leisti jas vienu iš elektroninių formatų kadangi susitaupo, popierius ir kitos gamybos išlaidos. Bet vėlgi elektroniu formatu nieks jų neplatina dėl piratavimo. :D Nors šitoje vietoje būna išimčių, aš asmeniškai pvz naudojuosi eMule muzikai parsisiūsti ir kaip sakant išbandyti... Nors turiu ne mažą originalių diskų kolekciją, kurių dauguma iš pradžių buvo atsisiūsta mp3 ar kitais formatais ;) Ir tarp kitko pažystų nemažai tokių žmonių kurie daro tą patį, t.y. ED2K tinklą naudoja produktui išbandyti.

Dėl e-book'ų vėlgi... Labai jau daug ir labai jau skirtingų formatų yra... CHM bėda ta, kad jis skirtingai vaizduoja dokumentus skirtingose programose, nes paremtas HTML'u, PDF kiek žinau yra uždaras formatas ir t.t. Vėlgi reiktų kažkokio atviro ir OS nepriklausomo, bei programiškai nepriklausomo formato.

Čia žodžiu labai jau daug niuansų :D
Antraštė: Knygų laisvė :)
Parašė: Pawel 2007 m. Sausio 02 d. 19:08:46
Jeigu paieskoti tai galima surasti knygu platinamu GNU licenzija bet kaip ten istikruju yra nesidomejau.
Antraštė: Knygų laisvė :)
Parašė: Tomas U. 2007 m. Sausio 02 d. 23:30:31
Yra tačiau tokių knygų yra labai, labai ir labai mažai. Kitas dalykas atviros/laisvos knygos dažnai būna nebaigtos, neplinos ir t.t. Nors pasitaiko ir labai puikių pavizdžių, kad ir "Dive into Python" apie kurią visi arba gerai arba nieko :D

Kitkas būtų su dokumentacija ar vartotojų vadovais. Kurie kaip taisyklė būna toli gražu ne naujokams... Nors ir čia pasitaiko išimčių. Tačiau paprastai tenka atsiversti krūvą ivairių popierių ir bandyt, bandyt ir dar kartą bandyt, nes kaip taisyklė kas vienam vadove būna praleista, kitam būna pabrėžta :)
Antraštė: Knygų laisvė :)
Parašė: Chabbrik 2007 m. Sausio 18 d. 03:44:41
Dar geras pavyzdis - Thinking in Java.

Zmogus visa teksta skelbia internetu, bet knygos vis tiek parduodamos. :-D
Antraštė: Knygų laisvė :)
Parašė: Tomas Urbanovičius 2007 m. Spalio 20 d. 23:48:18
Citata iš: Chabbrik
Dar geras pavyzdis - Thinking in Java.

Zmogus visa teksta skelbia internetu, bet knygos vis tiek parduodamos. :-D
Tokiu variantu tai ne vienas ir ne du... Kad ir tas pats Dive Into Python (vakaras jau galiu sumaisyt pavadinima... :D ) kai knyga internete yra platinama nemokamai, bet ja galima nusipirkti ir spausdinta.

Man asmeniskai zymei patogiau yra skaityti popierine versija (truksta tik funkcijos Search :D ) nes ja gali skaityti vos ne bet kur, kad ir lovoje guledamas ar dar kur... Beda tik ta, kad su musu pragyvenimo lygiu uzsisakineti knyga is uzsienio brangokai gaunasi... Bent jau kolkas.