Diskusijos apie laisvąsias programas

Laisvos operacinės sistemos => Bendras „Linux“ forumas => Temą pradėjo: GODhack 2012 m. Lapkričio 10 d. 20:23:38

Antraštė: Mageia - nauja distribucija Mandriva pagrindu
Parašė: GODhack 2012 m. Lapkričio 10 d. 20:23:38
http://www.mageia.org/en/
Pries metus nuo Madrivos atsisakojusi Mageia labai smarkiai populiareja ir jau tikrai pranoko populiarumu pacia Mandriva. Gal kas jau bandet? Kokie ispudziai? As tai dar ne.
Antraštė: Mageia - nauja distribucija Mandriva pagrindu
Parašė: GreatEmerald 2013 m. Sausio 19 d. 16:00:40
Aš bandžiau. Nors pačios Mandriva nesu bandęs, tai negaliu palyginti. Bet šiaip Mageia yra labai "jauki" distribucija - diegimo metu ir jų sistemos valdymo įrankyje visos parinktys yra labai aiškios ir paprastos naudoti, bet taip pat visada yra mygtukas "Advanced", kurį paspaudus galima rasti visas reikalingas sudėtingesnes parinktis. Be to, aiškiai matosi, kad Mageia kūrėjai daug dėmesio skyrė išvaizdos derinimui tarp skirtingų darbastalių - net Openbox pagal numatymą naudoja KDE Oxygen stilių. Distribucijos kūrėjai taip pat palaiko gerą atmosferą ir savo forumuose, ir IRC kanale.

Dar vienas įdomus dalykas apie Mageia yra tai, kad ji yra viena iš nedaugelio distribucijų, turinčių gerą alternatyvių darbastalių palaikymą. Tai ir buvo priežastis, dėl kurios nusprendžiau išbandyti Mageia - mūsų šeima įsigijo internetinį kompiuterį, kuris nėra itin greitas, tai jame naudoti visą KDE būtų neoptimalu. Kita vertus, mūsų šeimos nariai yra pripratę prie tam tikrų KDE programų. Tai geriausias pasirinkimas - Razor-qt (http://razor-qt.org/). O šią darbo aplinką gerai palaiko beveik vienintelė Mageia. Po kurio laiko matyt reikės pereiti prie Gentoo (kad būtų galima išspausti dar kiek daugiau greičio), bet tai yra gana lėtas procesas.