Diskusijos apie laisvąsias programas

Laisvos operacinės sistemos => „openSUSE“ ir „SUSE“ => Temą pradėjo: Linuxbattalion 2006 m. Balandžio 13 d. 03:09:35

Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Balandžio 13 d. 03:09:35
Pats turiu toki modema, T-ModemUSB (TMU-105), iš karto turejau labai daug problemu su juo, bet prijungimas prie Linux sistemos yra labai lengvas, tik Omnitel galetu ant CD, kartu su windows XP draiveriais (tvarkikliais), parašyti instrukcija kaip prijungineti prie Linuxo, bet tai rodo kad Omnitel yra nesolidi firma. Taigi, aš prijungiau taip:

1.Kiek žinau, tai tik Linux kernel (sistemos branduolis) 2.6.9, ir naujasnis palaiko T-ModemUSB, jaigu jusu sistema turi senesni branduoli, tai neko ne išeis.
2. Kad naudoti T-ModemUSB Linux sistemoje, reikia išjunkti PIN koda, kitaip neko nebus, Linux neturi priemoniu kad ivesti PIN koda.
3.PIN koda galima atjunkti tik Windows XP sistemoje, deja..... Aš tai padariau pas kaimyna kuris savo kompe turejo Windows XP.
4.Windows XP sistemoje turi buti užinstaliuota programele iš CD, gauto kartu su modemu.
5.Atjungimas: Paleisti T-ModemUSB valdymo programa, spausti Search for  T-Modem, spausti Modem, spausti PIN query, spausti PIN code disabled, spausti OK, kodo skaičius palikti langelyje, netrinti (na tu žvaigždučiu), spausti OK,  ir tada darom kompo restarta. Viskas, kodas atjungtas.
6.Dabar galima dirbti su Linux. Kad greičiau butu, rašysiu schematiškai:
 Darbo aplinka KDE (aš tokia naudoju) > Start > Internet > KPPP > Configure > Acounts > New > Manual Steps > irašyti: Omni Connect Namams > Add (Prideti) > irašyti: *99***1#   > OK > Modems > New > Modem Name > irašyti: T-ModemUSB > modem device > išrinkti: /dev/ttyUSB0 > connection speed > išrinkti: 230400 > OK > Login ID (arba User Name) irašyti: omni > password > irašyti: omni > spausti Connect (Prijungimas)
7.Viskas turi veikti kuo puikiausiai!!! Šiuos veiksmus reikia daryti tik viena karta, kitus kartus tik paleisti programele KPPP, ir spausti Connect (Prijungimas), arba Disconnect (Atjungimas).
8.Norečiau pamatyti atsakimus, ar pavyko.
9.Sekmes. Linux Rules!!!!!!!!!!!!
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Balandžio 22 d. 13:40:06
O man nepavyko. Bandžiau tai padaryti ne su SUSE o su CentOS. Man tik rašo  initializing modem ar kažkas panašaus arba modem is busy ir nieko nedaro. Nauduoju T-modemUSB(TMU104).
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Balandžio 24 d. 22:57:52
Aš su T-ModemUSB (TMU-105) dirbu ne su SUSE, o su Mandrake, bet tai turbut ne svarbu, kaip aš supratau, tu (Pawlik) turbut neatjungei PIN kodo, aš irgi turejau tokia problema, man irgi išrašinejo kad modem is busy, ar noninitialized, kol neatjungiau to nelaimingo PIN kodo. Tame ir reikalas, kad Linuxai neatpažysta tu visokiu PIN kodu, tai reiškia ten nera kur ivedinet to kodo, bet atjunginet reikia Windows XP sistemoje, net kituose Windose nieko neišeis. Dar ka galiu pasakit: aš dirbau su programele KPPP, kuri yra KDE sudedamoji dalis, o pavyždžiui bandžiau dirbti su Gnoppix, kur nera KPPP, nes ten yra tik GNOME - aplinka, ir irgi nieko neišejo. Kiek supratau, tai CentOS yra Red Hato kaškoks tai tipo "vaikas", jaigu ten tik Gnome, tai gali ir neišeiti. Dar girdejau nuo draugu, kad Ubuntu blogai "draugauja" su beveliu internetu, ir tik nuo naujos versijos, kuri išeis birželio menesi, viswkas bus sutvarkyta, bet CentOS, ar Fedora Core....? Turiu aš instaliacinius diskus su CentOS, reikes dar pačiam pažaisti, pažiureti, kas tai per "žverialis". Pabandyk dar karta atjungti ta PIN koda, turi pavykti...... nežinau ka dar patarti, ten ir darbo tai 10 minutems. Sekmes.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Balandžio 25 d. 23:35:36
Tai va butent problema tame kad aš atjungiu tą pin kodą ir vistiek nieko neveikia. Jeigu dar tiksliau tai jis pas mane nesuranda to modemo jeigu aš nustatau ttyUSB0 tai man reikia nustatyti ttyS2 atrodo. Taip nustačius ligtai suranda bet rašo kad modem is busy o jeigu nustatau koki nors kita su žemesniu numeriu tai raso initializing modem bet nieko nedaro ir pakimba.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Balandžio 26 d. 22:52:29
....Hmmm... tai bent.... reikes pačiam pažaisti su to Centu, esu jau suintrigotas. Šiaip tai aš žurnalistas o ne programistas, visu tu Linuxo gudrybiu nežinau. O ar CentOS stipriai skiriasi nuo Red Hat, Fedora Core? Nes kiek žinau tai CentOS yra Red Hato kaškoks tai produktas, ar verta man su juo pradeti...? Ka ten yra tokio gero? Diskus tai turiu, bet laiko truputi gaila. Gal pas tave, Pawlik, sena kernelio versija? Ne? ....Aš dabar dirbu su Mandrake 10.2 (techninis pavadinimas) - Mandriva 2005 (komercinis pavadinimas), tai ten nera jokiu problemu, na tiesa Mandrake skiriasi nuo ameriketišku Linuxu, ten tai MP3 negroja tai dar kokia nesamone, tipo monitoriaus draiveriai netinka. Red Hat ir kiti jo broliai (CentOS, Fedora Core, Aurox, ASP Linux) jie gražus, bet su problemomis.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Balandžio 27 d. 23:10:56
Na kame problema aš irgi nežinau tai badysiu savatgali su SUSE10 gal pavyks nes nauajesnis už mano turima CentOS. O CentOs tai kiek žinau yra perkompiluotas RedHat be komerciniu paketu.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Gegužės 01 d. 02:43:16
Nu va su suse irgi nieko nepavyko. :( Ligtai viska gerai suranda. Viskas gerai vyksta  bet pabaigoje tiesog raso no carrier ar kazkas panasaus ir nieko daugiau nedaro :(
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Gegužės 07 d. 16:39:12
Viskas aš su linuks pasiduodu.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: nktc 2006 m. Gegužės 07 d. 19:36:24
Citata iš: Pawlik
Viskas aš su linuks pasiduodu.
Kodėl nebandai Ubuntu?
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Gegužės 09 d. 01:14:11
EEEEEE, palauk, ko taip greitai pasidavei, kodel nenori padirbti su Ubuntu, na... arba su Mandriva, šita tai tikrai, labai gerai bendradarbiauja su hardveru, ko puikiausiai prijungia fotoaparatus, USB fleškes, visokius modemus. Su Mandriva gali dirbti net žmogus nesidomintis kompais, tik 3 CD diskai. Pradek iš naujo, su Mandriva, nepagailesi.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Gegužės 09 d. 20:06:22
Na gal reikės dar pabandyti. Bandžiau jau ir su kitais ir vistiek nieko neišeina. Gal pavyks. :) Bet kiek aš suprantu čia nėra problema distribucijoje bet tame kaip linux bando prisijungti prie interneto. Kai as bandžiau su hiperterminal rankiniu budu įvedant komandas prisijungti prie interneto tai gavau tą pačią no carrier žinutę ir viskas.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Gegužės 10 d. 02:22:08
No carrier - tai reškia kad Linux nesuranda ta T-ModemUSB. Turiu itarima, kad ten blogai atjungei PIN koda. Iškarto ir pas mane taip pat buvo, bet pabandžiau visokius budus ir pavyko, tada ir aprašiau savo veiksmus šitame forume. Aš kelius kartus išbandynejau šita buda, visada pavykdavo prisijungti prie interneto. Gaila, bet kaškur padarei klaida.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Gegužės 10 d. 23:03:44
Atjunginėjau aš tą pin kodą ir su telefnu ir su windows bet rezultatas lieka toks koks ir buvo. Bandžiau ant linuks pin kodą įvesti su at+cpin komanda. Pin kodą priėmė bet kai bandau pasijungti jau gerai žinomas rezultatas. O atjungus pin kodą su ta programele is CD tai modemas ne praso ivesti nieko bet kai vel pažiuri į pin query tai rodo kad ijungta.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Gegužės 11 d. 00:52:34
O po tuo kai atjungei PIN koda ar padarei kompo restarta, a??? Tai va, reikia viska daryti ka parašyta instrukcijoje, ten neko nereikalingo nera, kompo restartas fiksuoja kodo atjungima, kitu atveju tas atjungimas anuliuojamas. Čia kaškoks tai paradoksas. Aš nekaip negaliu prijungti to T-ModemUSB prie Windows 98, o prie Mandrivos prijungiau be jokiu problemu. O tu atvirkščiai, prie Windo prijungei, o su Linuxu biada :)
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Gegužės 11 d. 21:41:14
Na zmones dabar jau viskas paviko ir su linux. Labai jums aciu uz pagalba. :) Galesiu dabar dziaugtis ir as :D
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Gegužės 14 d. 02:29:24
Jau 2 nakties o as dar sedziu ir tvarkau savo linuks ir kazkaip entuziastiskai esu nusiteikias :D
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Gegužės 15 d. 00:38:31
Labai džiaugiosiu, kad kaškam padejau! Na, galvoju, kad daugiau žmoniu panaudos šita instrukcija. Dar džiaugiosiu, kad Pawlik pasiliko tarp Linuxeriu, musu ir taip nedaug, kiekvienas žmogus Linuxo armijos gretose yra didelis pliusas. Linuxa reikia propaguoti, artinti ja žmonems, o tai kai kurie windozininkai baido su Linuxu vaikus, o Linuxa naudojančius žmones laiko kaip nenormalus, ar ekstravagantiškus, o ištikruju Linux tai gera opersistema, be kurios pasaulis butu blogesnis.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Gegužės 15 d. 00:45:06
Dar norejau paklausti: su kokiu Linuxu dirbi, Pawlik??
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Gegužės 15 d. 21:29:14
Mano nuomone tai linuks reikalingas kad Microsoft turetu kokia nors konkurencija. Priprasti prie jos kaip man tai dar reike truputi laiko o ir nuo windows as dar nesiruosiu pasitraukti :D Nauduoju as suse10.0. Kaikurie zmones turbut noretu daugiau kad as nauduociau windows nes apie linuks esu jau labai daug diskutaves ir ne visiems mano nuomone apie visa opensource patinka. :D Bet aciu dar karta uz pagalba be jusu tikrai ne buciau sugebejes sito padaryti.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Gegužės 27 d. 09:41:14
Išbandžiau aš pats ta Suse 10.0, na ir turbut supratau kodel Pawlik negalejo prijungti interneto. Nesitikejau, kad Suse kitaip prijungia interneta per ta modema, tiksliau pasakes tai Suse reikalauja administratoriaus teisiu. Gal galima kaip nors padaryti taip, kad Suse neprašytu root teisiu, o prijunginetu interneta iš paprasto acounto, man tai padaryti nepavyko. Prijungiau interneta tik su root teisemis, kitap sistema informavo mane, kad neturiu pakankamai tesiu.
Taigi, turejau iškarto paleisti Konsole X-terminal, irašyti: su, po to irašyti: password (tai yra root slaptažodi), irašyti: kppp, ir tik tada KPPP veike normaliai, ir prijunginedavo interneta.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Pawel 2006 m. Gegužės 27 d. 13:53:05
Na sita imanoam padaryti ir be administratoriaus teisiu. As prisijingimui prie interneto nauduoju ne Kppp o Kinternet. Konfiguracija yra panasi jeigu supranti ka darai.
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: Linuxbattalion 2006 m. Gegužės 27 d. 20:56:23
O aš girdejau, kad per Kinternet sujungti neimanoma, bet jaigu ir per Kinternet viskas veikia, tai gerai, ačiu už žinute, butinai panaudosiu šita informacija. Šianden bandžiau Ubuntu. Na...... ne viskas ten taip ružavai ir linksmai, kaip reklamojama, yra ir kelmu, ir akmenu po kojomis. Ot pavyždžiui ICQ nekaip nenorejo prijungti per Licq ir GnomeICU, o tas Gaimas tai......... tegul is eina........ man netinka. KPPP irgi... Ubuntu tesiog nenorejo ileisti i savo teęritorija, Gnome-ppp negalima nuleisti i treju, stovi ekrane, maišosi po rankomis. Jokiu texto transkoderiu nera, jokiu translatoriu, kaip aš dirbsiu, neisivaizduoju.........
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: kliurka 2006 m. Gegužės 28 d. 18:11:55
Citata iš: Linuxbattalion
Gnome-ppp negalima nuleisti i treju, stovi ekrane, maišosi po rankomis.
Ant kde yra tokia komanda "ksystraycmd" su ja gali betkuria programa nukelti i systray
pav.
$ksystraycmd konqueror
ir ant gnome manau turetu buti kazkas panasaus ;)
Antraštė: T-ModemUSB OmniConnect Namams & Linux
Parašė: kirdas 2007 m. Gegužės 01 d. 21:34:27
as bandau pasileisti T-modemUSB ant Mandrake ir pas mane nera tokio modemo devaiso: dev/ttyUSB0. Ten yra kokiu tik nori,  tokio nera. Gal kas zino kaip ji ten patalpinti?