Diskusijos apie laisvąsias programas

Laisvos operacinės sistemos => „Baltix GNU/Linux“ => Temą pradėjo: ristinak 2005 m. Gruodžio 30 d. 22:07:35

Antraštė: Kaip instaliuoti programas?
Parašė: ristinak 2005 m. Gruodžio 30 d. 22:07:35
Sveiki,

žinau, užduodu lamerišką klausimą, bet niekaip nesuprantu kaip instaliuoti norimą programą Baltix'e. Norėčiau įsidiegti naują Mozzila Firefox versiją, kurią parsisiunčiau.

Jau bandžiau atsidaryti Synaptic Package Manager, aktyvavau universe ir multiverse saugyklas. Tada instaliavau visus naujus paketus, kurie buvo pasiūlyti. Bet Firefox 1.5 ten NEBUVO!

Norėčiau išsiaiškinti, ar tai apskritai įmanoma, ir jei taip, tai kodėl tai taip sudėtinga. Visa kita Baltix'e yra gan paprasta ir user-friendly.
Antraštė: Kaip instaliuoti programas?
Parašė: Mantas Kriaučiūnas 2006 m. Rugpjūčio 13 d. 15:24:16
Ubuntu ir Debian OS suderinamų sistemų programų saugyklose dažniausiai būna tik su atitinkama OS ištestuotų programų versijos, pvz kai buvo iš leistas Ubuntu 5.10/Baltix 1.x tai tuomet FireFox 1.5 nebuvo, o buvo tik 1.0.x, taigi standartinėse Ubuntu 5.10 programų paketų saugyklose niekad nebus Firefox 1.5, nes jis nėra ištestuotas po Ubuntu 5.10

Neoficialiose programų paketų saugyklose dažnai galima rasti naujesnes programų versijas, tik norint be problemų jas įdiegti reikia patikrinti, ar jos tinka jūsų dabar naudojamai Debian/Ubuntu/Baltix versijai - t.y. ar nereikalauja atnaujinti daug sisteminių bibliotekų.

Svarbūs dažnai naudojamų programų atnaujinimai būna padedami į ubuntu-updates ubuntu-backports bei Baltix programų paketų saugyklas, jas įjungus rasi ir naujausią OpenOffice paketą, daug naujų žaidimų ir kitų programų.