Autorius Tema: Kaip suktis iš Gentoo minimal?(instaliuoti)  (Skaityta 10686 kartus)

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Neprisijungęs SunStorm

• Naujokas
  • *
  • Įrašai: 11
    • Žiūrėti profilį
Kaip suktis iš Gentoo minimal?(instaliuoti)
« Įrašytas: 2006 m. Kovo 26 d. 06:47:29 »
Neseniai vartojau Vector linux (Slackware atmaina), tikrai neblogas, bet ir jis man per didelis. Norisi pačiam susidėt tai ko reikia, bei kad kuo mažiau užimtu.

Taip priėjau išvada, kad man turėtu tikti Gentoo.

Parsisiunčiau minimal`ą , įsvilinau jį kompaktan.

Pasileido. Spustelėjau F1 ir užrašiau "gentoo".

Kažką jis ten krovė, krovė, o kai pakrovė laukė, kad aš ką nors parašyčiau. Na nežinau kaip tai vadinas gal TUI(text user interface), bet keliais žodžiais nebežinau ką nuo ten veikt.

Gal galima kaip nors iš tos padeties "ant greituko" parsisiųsti kokį "pliką" Grafinį vartotojo interface`ą? Kokį KDE ar Xfce4 ?

Gal turit išvertę tą dalį kurios man reikia?

Nemanau, kad reikėjo dadėt, bet jei ką aš linuxuose dar "nulinis žaliukas". Na šeip, kam neaišku. ;)

Chabbrik

• Svečias
« Atsakymas #1 Įrašytas: 2006 m. Kovo 27 d. 13:54:16 »
Hmm, siap kaip pirma distribucija, Gentoo sunku rekomenduoti. Jei angliskai skaitai tau cia ->gentoo.org

Ten yra daug informacijos Gentoo handbook'e. Labai geri forumai ir community.

Bet pasiruosk, kad iki grafines sasajos (KDE/Gnome) gali uztrukti iki savaites jei viskas nori padaryti optimaliai. Man paciam taip uztruko. Gentoo tinka tiems kas megsta CLI (command line interface).

Taciau neseniai atsirado kazkoks installeris, velgi gali nueiti i gentoo.org paieskok.

Bet jei nezinai anglu kalbos nelabai patariu zaisti su Gentoo - bo bus daug galvos skausmo ir labai sunku prasimusti iki pergalingo galo. :)

Neprisijungęs SunStorm

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #2 Įrašytas: 2006 m. Kovo 29 d. 21:15:20 »
Kažkaip ten painiai tas handbookas surašytas.

Niekados nesu dirbęs CLI ir esu baisiai nekantrus bei kolkas CLI mane tik biesina. Būtu jau kaip ir nesuderinama jei ne dar didesnis troškimas pažinti.

Na ką, sedam ir "lupam" galvą... ..kol ištrykš kokia konstruktyvi mintis.. :D

Man ant nosies egzaminai, tad versti ką nors padėt galėsiu tik jiems pasibaigus.(Jei dar liks ką versti :) )

Chabbrik

• Svečias
« Atsakymas #3 Įrašytas: 2006 m. Kovo 30 d. 16:53:25 »
SunStorm, jei turi konkrecia problema - rasyk, bandysim padeti. :D

Neprisijungęs SunStorm

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #4 Įrašytas: 2006 m. Kovo 31 d. 20:30:41 »
Su Gentoo live iš karto "Provalas" .

Viskas gražiai klostės ligi tol , kiek man atrodo, kai reikėjo paleisti desktop enviroment. BABACH !!  Ne, juokauju :) ,monitoriaus ekranas išsijungė. Tačiau žalia lemputė atrodė, kad baisiai nori išstenėt (Mirktėldavo - išsijunkdavo) ir pakrauti.  Daviau jai laiko 20min., tačiau gryžus  pagailo, tad pagalvojau "lai daugiau nesikankina"...  So she and the whole shi... was turnd of. :D Turbū kas nors su monitroriaus  arba vaizdo driveriais, nors nežinau..

Na, bet suveikė ant laptopo, dabar bandysiu tą gentoo instaliuo jame. Žinoma kolkas dar Dual boot(Tikiuosi neprisidirbsiu).  :)

Bet gal visdėlto kas nors turi pasiūlymu kaip man instaliuoti į stacionarujį "senuką".

"Senuko" duomenys:
Procesorius : AMD Athlon (tm) xp 2600  1.92GHz
Vaizdo plokštė: Asus V9520 magic V61.21
Monitorius: hansol 710P

Neprisijungęs nėra

• Naujokas
  • *
  • Įrašai: 5
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #5 Įrašytas: 2006 m. Kovo 31 d. 21:04:25 »
Kaip supratau iš Live CD grafinė aplinka neužsikrovė?
Jei taip, tada bandyk "gentoo nox", tada "xorgconfig" ir susikonfigūruok pagal poreikius. Sėkmės.

Neprisijungęs SunStorm

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #6 Įrašytas: 2006 m. Balandžio 01 d. 00:23:47 »
entuziastas

Meginau. Su`configurate`inau, tačiau kai reik jį įrašyt račo kažką panašaus į "cant overwrite file" "Access denied"

O instaliacija Laptope išvis "pakimba", kažkaip nesisek man.

Gal yra klaipediečių neblogai gentoo suprantančius?

Gal kokias keleta (gal ir daugiau) pamokėliuų  už sutartą sumelę pravestu?

Neprisijungęs SunStorm

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #7 Įrašytas: 2006 m. Balandžio 04 d. 00:22:54 »
Išbandžiau apie 35proc galimų grafikos configure`acijų  ir didžiausi juodo ekrano pokyčiai - mozaikos liniją. Bandžiau ir mažiausius parinkimus - tas pats.

Gal galėtu kas nurodyti kaip pradėti Gentoo LIveCD instaliaciją iš CLI?

Bėja gal Gentoo turi kažką panašaus į " Midnight  Commander" ? (if yes whats the frase that invokes it)

(Gal kompaktas prastai įsirašė, velniava, teks patikrinimui iš naujo parsisiūst)

Chabbrik

• Svečias
« Atsakymas #8 Įrašytas: 2006 m. Balandžio 07 d. 09:28:59 »
Midnight commanderis yra.
Jei jau turi interneta -> emerge mc

O siap skaityk Gentoo Handbook, ten viskas aprasyta. Dar gali paieskoti Gentoo forume informacijos, nes patikek ne tu pirmas susidurei su sunkumais pirma karta paleidzia Gentoo.

Neprisijungęs SunStorm

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #9 Įrašytas: 2006 m. Balandžio 09 d. 15:24:35 »
Jep, daug kas parašyta.

Tačiau aš turbūt dar neradau vieno reikalingo Handbook`o.

Tad norėjau paklaust ar yra kur nors visas paketas Stage`sų kuriuos galima būtų įrašyt į kompaktą kad iš jo galėtum "aprenginėt" Gentoo minimal?

Chabbrik

• Svečias
« Atsakymas #10 Įrašytas: 2006 m. Balandžio 09 d. 16:47:37 »

Neprisijungęs nktc

• Jr. Member
  • **
  • Įrašai: 63
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #11 Įrašytas: 2006 m. Balandžio 10 d. 21:56:47 »
Citata iš: SunStorm
Neseniai vartojau Vector linux (Slackware atmaina), tikrai neblogas, bet ir jis man per didelis. Norisi pačiam susidėt tai ko reikia, bei kad kuo mažiau užimtu.

Taip priėjau išvada, kad man turėtu tikti Gentoo.

Parsisiunčiau minimal`ą , įsvilinau jį kompaktan.

Pasileido. Spustelėjau F1 ir užrašiau "gentoo".

Kažką jis ten krovė, krovė, o kai pakrovė laukė, kad aš ką nors parašyčiau. Na nežinau kaip tai vadinas gal TUI(text user interface), bet keliais žodžiais nebežinau ką nuo ten veikt.

Gal galima kaip nors iš tos padeties "ant greituko" parsisiųsti kokį "pliką" Grafinį vartotojo interface`ą? Kokį KDE ar Xfce4 ?

Gal turit išvertę tą dalį kurios man reikia?

Nemanau, kad reikėjo dadėt, bet jei ką aš linuxuose dar "nulinis žaliukas". Na šeip, kam neaišku. ;)
Ant greituko dokumentaciją paskaityk, viskas nuo a iki ž aprašyta - http://www.gentoo.org/doc/en/gentoo-x86-quickinstall.xml