Paskutiniai įrašai

Puslapiai: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: openSUSE 42.1 kalba ir klaviatūra
« Paskutinis įrašas sukūrė embar Įrašytas 2015 m. Lapkričio 09 d. 19:12:16 »
KDE Plasma 5.4 darbalaukio aplinkos klaviatūros išdėstymo keitimas: https://youtu.be/AkR5eV2zobI
22
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: openSUSE 42.1 kalba ir klaviatūra
« Paskutinis įrašas sukūrė embar Įrašytas 2015 m. Lapkričio 09 d. 18:22:24 »
Bendrasis operacinėje sistemoje palaikomų kalbų pasirinkimas:
YaST > Sistema (System) > Kalba (Language). Išsirink pagrindinę kalbą ir sudėk varneles ties papildomomis (antrinėmis) kalbomis. Visoms pasirinktoms kalboms turėtų nuo šiol automatiškai diegti joms skirtus paketus, jei tik tokie yra.

Visuotinio klaviatūros išdėstymo (įskaitant konsolės languose dar iki grafinės sąsajos, slaptažodžių įvedimo languose prieš pat darbalaukio aplinkos paleidimą...) keitimas:
YaST > Aparatinė įranga (Hardware) > Sistemos klaviatūros išdėstymas (System keyboard).

Kiekvienas naudotojas gali naudotis visai kitokia kalba ir visiškai skirtingais klaviatūros išdėstymais. Numatytuoju atveju šie parametrai turėtų atitikti sistemos parametrus (ar bent tai, kokie sistemos parametrai buvo pirmą kartą tam naudotojui naudojantis ta konkrečia aplinka). Skirtingose darbalaukio aplinkose kalba bei klaviatūra yra konfigūruojama skirtingai. Nežinau, kokią darbalaukio aplinką naudoji TU.
23
„openSUSE“ ir „SUSE“ / openSUSE 42.1 kalba ir klaviatūra
« Paskutinis įrašas sukūrė hedas Įrašytas 2015 m. Lapkričio 09 d. 13:17:13 »
Po atnaujinimo su kalbom problemos. Išlieka tik sisteminė kalba. Kai nurodai kokias kalbas pridėti prideda ir tiek, o prie klaviatūros konfiguravimo neprieinu. Ankstesnėje versijoje buvo įvesties įranga tai ten ir susitvarkydavo, o kur šitoje sistemoje tai atliekama?
24
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Paskutinis įrašas sukūrė hedas Įrašytas 2015 m. Lapkričio 06 d. 21:27:54 »
Vbx išjungiau displėjaus savybėse 3D akseleratorių ir viskas tvarkoj:)
25
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Paskutinis įrašas sukūrė embar Įrašytas 2015 m. Lapkričio 05 d. 14:56:21 »
Kalbi apie KDE Plasma 5 darbalaukį?
Atmink, kad KDE reikalauja turėti daugiau RAM negu dauguma kitų aplinkų: naudojant šią aplinką, virtualios mašinios nuostatose („Settings“), Sistemos kortelėje, reikia skirti mažų mažiausiai 1024 MB RAM atminties („Base memory“), o nestringančiam darbui geriau daugiau – bent 2048 MB.
Jei nepadeda, pabandyk išjungti VirtualBox aparatinį virtualios mašinios vaizdo spartinimą (tiek 2D, tiek 3D), Ekrano („Display“) kortelėje.
Parašyk, kaip seksis. Tikiuosi padės.
26
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Paskutinis įrašas sukūrė hedas Įrašytas 2015 m. Lapkričio 05 d. 14:34:17 »
Instaliavau per virtualbox v.5 tai apačioje meniu juosta maždaug po 5 sek. dingsta ir viskas pastringa
27
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Ats: Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Paskutinis įrašas sukūrė embar Įrašytas 2015 m. Lapkričio 04 d. 18:46:15 »
Na štai, openSUSE Leap 42.1 išleista! Ko gero pirmoji lietuviška apžvalgėlė pateikta opensuse.lt svetainėje.

Siūlau peržiūrėti vaizdo įrašą, kuriame parodyta diegimo eiga, ir kitą 3 min vaizdo įrašą, vaizdžiai pristatantį, kaip openSUSE Leap 42.1 sistemoje atrodo KDE Plasma5.
28
„openSUSE“ ir „SUSE“ / Atsiliepimai apie openSUSE 42.1
« Paskutinis įrašas sukūrė embar Įrašytas 2015 m. Spalio 28 d. 16:30:28 »
Versijų „šuolis“ dar neįvyko („Leap“ laukiam 2015 m. lapkričio 4 d.), čia galite pasidalinti savo atsiliepimais apie openSUSE 42.1.

Gerą mėnesį naudojau KDE Plasma 5.4 (5.4.0 ir 5.4.1) darbalaukio aplinką (bet openSUSE 42.1 turės naujesnę versiją). Išties, ji palygintu su KDE 5.3.x jau pakankamai tinkama naudoti. Tačiau bent KDE Plasma 5.4.1 dar nebuvo tokia nušlifuota: mažos smulkmenos keldavo abejonių, ar openSUSE komanda nerizikuoja nudegti piršdama KDE Plasma 5 naudotojams, o ir palyginus su KDE 4.14 LTS čia dar ne visos funkcijos perkeltos. Ruošdama perėjimą nuo KDE 4 prie KDE Plasma 5, KDE komanda elgiasi gerokai apdariau nei perėjimo tarp KDE 3 ir KDE 4 atveju prieš maždaug 7 metus: dabar lygiai tos pačios KDE programos versijos gali būti sukompiliuojamos tiek KDE 4 pagrindu, tiek KDE Frameworks 5 pagrindu. Tai leidžia gerokai tolygiau pereiti prie naujos kartos darbalaukio aplinkos integruojant anksčiau parašytas programas. Tačiau iš kitos pusės tai reiškia, kad negalite vienu metu kompiuteryje turėti atskirai įdiegtų dviejų darbalaukio aplinkų (KDE4 ir KDE Plasma 5), kaip kad buvo anksčiau (KDE3 ir KDE4 atveju). Ir vis tik, kadangi ne visos programos paruoštos naudoti KDE Frameworks 5 pagrindu, tad  KDE Plasma 5.4 darbalaukis nėra idealiai vientisas – kai kurių programų elgesio ir išvaizdos niuansai išduoda jas esant iš KDE 4 pasaulio. openSUSE besiridenantį „Tumbleweed“ („Vėjaričių“) variantą ką tik pasiekė KDE Plasma 5.4.2 versija su nemažai pataisymų nuo KDE Plasma 5.4.1 versijos. Ta pati KDE Plasma 5.4.2 bus ir galutinėje „Šuolio“ atmainoje. Paprastai openSUSE garsėja tuo, kad moka kokybiškiausiai paruošti KDE aplinką naudotojams, tikėkimės taip bus ir openSUSE 42.1 atveju.


29
Geoinformacinės sistemos (GIS) / Ats: QGIS: Vertimas
« Paskutinis įrašas sukūrė tomass Įrašytas 2015 m. Kovo 21 d. 20:08:29 »
Paskelbta pirma QGIS svetainės lietuviška versija: http://www.qgis.org/lt/site/ (šiuo metu išversta 59%)

Skaitykite, komentuokite, keikite, siūlykite, prisidėkite  :)
30
Apie orą / Ats: Windows prieš Linux
« Paskutinis įrašas sukūrė Winix Įrašytas 2015 m. Kovo 02 d. 00:12:25 »
Pavėluotas ar ne, nesvarbu, nes Linux fanatikai (ar "troliai"?)  dar iki šiol įvairiose portalų (lryte, dar kitur) aktyviai varo propagandą, neatsižvelgdami į dabartinę situaciją.

Taip, į mane kreipkis vienaskaita, nes aš save atstovauju pats vienas, o į jus kreipiausi kaip į bendruomenę, daugiskaitos skaičiumi.

Aš nustebau, kad gavau atsakymą, tuo labiau nustebau, kad atsakė administratorius, nustebino mandagumu ir supratingumu, matosi nėra Linux fanatikas. Atvirai sakant, net truputį susigėdau taip agresyviai išdėstęs savo pirmajame laiške.

Citata
Jei peržvelgtum šį forumą atidžiau, pastebėtum, kad dauguma diskusijų jame ir vyko būtent XP laikais, ar net anksčiau, t.y. tada, kai „Microsoft“ ne tik buvo žymiai agresyvesnė (blogąja prasme),

Taip, pastebėjau, kad dauguma pranešimų dešimties metų senumo, bet į tai nereaguoju, aš labiau paisau naujesnes (5 metų senumo ir naujesnių) diskusijas, bet vyko kaip jau minėjau kitose portaluose, bet kadangi nenoriu ten ir kitur registruotis, parašiau čia, tikėdamasis, kad išgirs didesnė auditorija. Kai vyko diskusijos tarp Windows (atstovaujantieji Windows pastebėjau nėra tokie radikaliai fanatikai kaip linuxistai) ir Linux fanatikų, jau buvo išėjusios Windows 7, galbūt pasirodžiusi Windows 8 preview.

Citata
Tikrai yra nedidelių distribucijų, tik kad gal joms paklausa sumažėjus. Kitas dalykas – gal žinai, kiek užima „Windows“ su visais atnaujinimais? Palygink tą skaičių su analogišką funkcionalumą siūlančia „Linux“ distribucija – manau, pamatysi gan žymų skirtumą.
Taip, DamnLinux, PuppyLinux, tokius buvau įsidiegęs ir išbandęs, bet joms aiškiai trūksta  kažko, bet nėr ko stebėtis, į 50 MB šiais laikais vargiai ką sukiši, ir jos nėra skirtos nuolatiniam darbui, o katastrofai atsitikus.


Citata
O čia ir aš paprieštarausiu: taskbaras apačioje nėra „būtinas user-friendly funkcionalumas“. Visiškai sutikčiau, kad tai yra „Windows vartotojui labai įprastas funkcionalumas“, tačiau sakyti, kad jis būtinas ir be jo nieko nebus – sakyčiau gerokai perdėta. Juk net patys „Windows“ aštuntojoje versijoje mėgino jo atsikratyti ir išrasti kažką naujo. Kaip pats rašei – „betgi evoliucija!“
Tai viena.

Bet kažkur turi būt lengvai pasiekiamas lengvai, ar ne? Kodėl aš turiu spausti ant "Apžvalga" norėdamas pamatyti įjungtas programas? Kitose aplinkose dar pakenčiama,  man netrukdo viršuj ar apačioj taskbar, bet kad būtų. Išvis nenoriu veltis į aplinkų diskusijas, nes tai pernelyg subjektyvu, vieniems patinka, kitiems ne. Bet skaičiau nemažai nepasitenkinimų dėl aplinkų betvarkės, lūžinėjimų (compiz, unity nestabilumas, gnome-shell kažkokios nesąmonės) ir t.t. Aš kalbu abai abstrakčiai, nes  pats nesu susidūręs, su keliais iš jų, bet daug nusiskundimų skaičiau.

Lankstumas ir visa kita laisvė - ok, bet reikėtų kūrėjams labiau standartizuotis, pvz defaultinį pasiūlyti stabiliausią ir geriausią aplinką, o visas kitas leisti pasirinkti vartotojams jeigu to nori.

Citata
Nemanau, kad blizgučiai yra pagrindinis kieno nors argumentas už „Linux“.
Deja bet būtent taip ir argumentuoja panašiai "linux yra daug gražesni už tuos snarglėtus windows aero, ant linux galima ir gražiau pasidaryt". Tokie argumentai atrodo be ryšio, ir vis dėl to jais bandoma manipuliuoti vartotojų jausmais. Nejaugi vien tiktais aplinka turi daryti įtaką? Šio tipo argumentas nėra pilnavertis, mano galva.

Citata
Tai kame čia pliusas, kad OS reikalauja DAUGIAU!? Kuo mažiau atminties suvalgo OS, tuo jos daugiau lieka tiems patiems žaidimams, tad nežinau, kame čia privalumas.
Turiu omeny ne RAM, o HDD daugiau vietos užima. Bet nejaugi šiais laikais tai problema kai HDD yra terabaitiniai? Galbūt 2002 m. kai Win Xp užėmė keliolika/ > 20 GB (ilgą laiką panaudojus išpampdavo ir dar daugiau) buvo problema kuomet bendra disko talpa 40 GB būdavo :D  O dabar? Dabar vienas žaidimas užima daugiau vietos nei nuogas Windows 8 ką tik įdiegtas. Nežinau ko ten prikišta į tuos 4 GB instalicinį diską, kurį įdiegus išsipučia iki 9 GB, o vėliau pastoviai pilnėja, reikia pastoviai trint laikinuosius failus (manau tai yra didžiausias minusas). Bet man asmeniškai netrukdo, kad šeštadalį mano senuko 298 GB HDD užima OS, su visomis "sunkiasvorėmis" programomis ir vienu kitu žaidimu man lieka pusantro šimto GB. Dėl to nereikėtų labai susireikšminti, kad užima daug vietos. Tikiuosi kompensuoja tai savo paslaugomis.

Citata
„Linux“ turi tikrai daug programų. Ir dauguma jų nemokamos.
Turėjau omenyje "standartiniame pakete", t.y. įdiegus OS randi daug smulkių (ne)reikalingų programėlių. Linux fanai tai įžvelgia kaip pliusą, Windows fanai sako "o kur gi laisvė? Gal aš nenoriu tų programų?". Tarp kitko, kaip pavyzdį pateikia Internet Explorer, per kurį Microsoft pralaimėjo antimonopolinę bylą.
Citata
Kaip tik neseniai šia tema su kolega ginčijausi. Aš sakiau, kad distribucijų gausa trukdo „Linux“ judėti vieningo tikslo link, o jis sakė, kad vieningo tikslo tiesiog nėra, o ta gausa parodo, kokie žmonės yra skirtingi ir suteikia galimybę kiekvienam atrasti ar susikurti tai, kas patogiausia jam. Visiškai sutinku, kad šita lazda turi du galus.
Tikrai taip, Linux distribucijos galėtų būti gal netgi kaip kokios nors vienos populiarios OS papildinys kurį galėtų pats vartotojas įsidiegti jei to norėtų. Dabar gaunasi taip kad iš karto gali atsisiųsti nestandartinę distribuciją, įsirašo į CD ar USB, bando užkrauti ir bakš - NEVEIKIA! Kelių šimtų megabaitų siuntimasis perniek! Aš asmeniškai ant dviejų kompų susidūriau su problema, kad ne visos distribucijos veikia, velniai žino kokie ten fatal errorai nepaaiškinami.


Citata
Keistas požiūris – „patys papirataukit“. Tai maždaug, „jeigu aš noriu alyvuogių, bet man gaila mokėti už jas pinigų, tai kodėl tiesiog nenugelbus jų iš parduotuvės, juk ji net nepajaus“?

Per daug priėmei už gryną pinigą :D Juk pasibandymui nupirataut manau sveika, jeigu nėra demo versijos. Juk kaip dažniausiai būna — atsisiunčia nupiratautą programą, ją pabando, nepatiko ir numeta. Šiuo atveju, nei piratas naudos gavo, nei autoriai žalos gavo, jei jis nebūtų galėjęs nupirataut, jis nebūtų parsisiuntęs ir nepatenkintų savo noro. Kitas pavyzdys, jeigu piratui patiko ta programa, jeigu iš jos galima išgauti naudos pačiam piratui, tai jis susiedamas dalį savo verslo ir gyvenimo ateityje investuos į tos kompanijos produktus, iš kurios kadaise "nupiratavo". Galima daug diskutuoti šia tema, nes tai daugiau filosofinė, ekonominė tema.
Kam nepritariu, tai jeigu nupiratauta programa naudojama komerciniais tikslais su siekiu pasipinigauti.
(X žmogaus pavyzdys: jeigu nebūtų kadaise nupiratavęs Windowsų, X nebūtų sužinojęs, atradęs galimybių Z, su kuriomis susietų ateitį; vietoj to jis būtų priverstas dirbti galbūt nemalonioje Linux OS, būtų standartinis linux (l)useris ir tiek. O nupiratautoj sistemoj jis atrado nestandartinių įrankių, į kuriuos vėliau investuos. Man rodos pats Microsoftas nesipriešina "apvaginamas".

Jeigu būtų autorių teisės ginamos 100%, piratavimas 0%, pasaulis būtų daug niūresnis, nori to ar ne, bet tenka pripažinti tai, nes mažai kas pirktų mokamus produktus, o niekad jų neišbandę niekad jų nepirks ir ateityje, nes nebuvo susidūrę, o kad susidurti su jais reikia mokėt pinigus. Va tokios totkelės.


 
Puslapiai: 1 2 [3] 4 5 ... 10